3 רעיונות מקוריים להגשת גלידה

כשמתלבטים לגבי הקינוח, תמיד קיימת האופציה של גלידה – קל וטעים. אם אתם רוצים לשדרג את האופציה הזאת, קבלו 3 רעיונות להגשה מפתיעה

קינוח הוא כבר חלק בלתי נפרד מהארוחה. זה ברור מאליו לכל שף של מסעדת מישלן, אבל יכול לשמש גם בתור עיקרון מנחה עבור ארוחות שאתם מכינים בבית. יתרה על כך, הקינוח יכול וצריך להשלים את הארוחה כדי להעניק הצצה לעוד כמה טעמים מתוקים שאולי לא הספקתם להכניס לתפריט.

הקינוח המושלם הוא לדעת רבים גלידה. זה קינוח קלאסי שאפשר להגיש כל השנה, גם אם בחוץ יורד גשם והטמפרטורות צונחות. בפועל, מה שמשפיע על הביקוש לגלידה ועל ההצלחה שלה בתור קינוח זה דווקא איך שמגישים אותה. אז אם אתם עדיין מתלבטים ורוצים לשדרג את האפשרות הקלאסית של גלידה לקינוח, חשבנו עבורכם על כמה רעיונות:

 

גלידה בגביע עם שוקולד ופירורי אגוזים

מי מאיתנו לא אוהב לאכול טילון ולקנח איתו כל סוג של ארוחה. החדשות הטובות הן שאפשר להכין קינוח כזה גם בבית, אם משקיעים קצת זמן ומשיגים מראש את חומרי הגלם הנכונים. אז אחרי שבוחרים את הטעם של הגלידה, מה שנשאר זה להכניס אותה אל תוך גביע.

אפשרות אחת היא לאפות את הגביע לבד כדי להשיג את הפריכות המבוקשת, בעוד אפשרות שנייה היא לקנות חבילה של גביעים מוכנים. בהמשך מפזרים מעל את פירורי האגוזים. אם מתכננים להגיש גלידה טילון לשולחן שיש בו ילדים, צריך לוודא שאין ביניהם בעלי אלרגיות. במידה ויש ילדים שאלרגיים לאגוזים, ניתן למצוא תחליפים טבעוניים או להחליף את האגוזים בשוקולד לבן או שחור. כל עוד חומרי הגלם מעולים, גם התוצאה תהיה טעימה ומרשימה.

 

גלידה עם פונדו שוקולד

רבים וטובים כבר חשבו וגם ניסו את השילוב בין גלידה קרה לבין שוקולד חם. כאן הפתרון הקלאסי הוא להשתמש במכשיר מסוג פונדו, שאליו מזינים שוקולד אהוב מעל נר קטן. כמובן שצריך לשמור על כללי הבטיחות ולהרחיק מהשולחן ילדים ופעוטות, אבל התוצאה שווה את ההשקעה.

הסוד של פונדו וגלידה הוא השידוך לפירות. אתם יכולים גם פה לבחור את הגלידה האהובה עליכם, אך לא פחות חשוב להשקיע בפירות טריים. לבסוף, כל שנותר הוא להגיש לשולחן את הגלידה, את השוקולד החם ואת הפירות הטעימים לקינוח מושלם.

 

בר הגשה

מעדיפים לא להתאמץ אבל עדיין רוצים להפתיע את האורחים? זה הזמן לפרוס בפניהם בר הגשה. הגישו לכל אורח כוס עם גלידה, הניחו על השולחן המרכזי צלוחית שמלאה בתוספות כמו אגוזים, מרשמלו, שוקולד, פירות חתוכים, סוכריות עדשים וכן הלאה – ותנו לקסם להתרחש מעצמו.

בנוסף, תוכלו לשדרג את בר ההגשה עם סילאן או מייפל. חושבים להשקיע? פשוט צרפו למתכון קצפת.