תקועים בפקק

בטח נשארו לכם כמה יינות פתוחים אחרי הפסח. קבלו את כל הטיפים והעצות לאיטום וסגירת בקבוקי היין שלכם

פקק

אחרי ארבע כוסות בליל הסדר, ועוד קצת לאליהו הנביא, סביר להניח שנישאר עם כמה בקבוקים פתוחים ועוד כמה סגורים, שיחכו להזדמנות חגיגית אחרת.

את הבקבוקים הסגורים אפשר לשמור לתקופות קצרות, עד שנה, בארון מטבח חשוך, במזווה או בארון הבגדים. לתקופות ארוכות עדיף לשמור את הבקבוקים במרתף יינות או במקרר יינות ייעודי.

את הבקבוקים הפתוחים צריך פשוט לגמור, תוך כמה ימים – כי היין הפתוח נחשף לאוויר ומתחיל להתחמצן. יש לסגור את הבקבוק בפקק ייעודי, ולשמור אותו במקרר, ובכל מקרה לסיים אותו תוך כארבעה עד חמישה ימים.

בקבוק פקוק בפקק

אז באיזה פקק לבחור? הנפוץ ביותר הוא פקק השעם.  את בקבוקי היין הפתוחים שאוטמים בפקק שעם, יש לאחסן בשכיבה, על מנת שהיין ייגע בפקק וימנע את התייבשותו.

השעם הוא חומר עצי, נקבובי וגמיש, הנמצא בקליפות צמחים. גמישותו והעובדה שהוא אטם לנוזלים, הופכות אותו לחומר מתאים לייצור אטמים, פקקי בקבוקים, ובפרט בקבוקי יין. ייצור פקקים לבקבוקים צורך כ 60% מכל השעם הנצרך בעולם. בנוסף ליעילותו, השעם ידידותי לסביבה. תעשיית השעם מתבססת על מקורות מתחדשים ותוצריה קלים למחזור.  בניגוד לתעשיות העץ האחרות, תהליך הייצור הייחודי של השעם אינו פוגע בעץ עצמו.

קליפת העץ מתעבה כל שנה בכמה מילימטרים עד שהיא מגיעה לעובי הרצוי (בין 2 ל־5 ס"מ). כל עץ מקולף רק אחת לעשר שנים, ובין קילוף לקילוף נותנים לעץ להשתקם ולנוח. עץ השעם חי בסביבות 150 שנים, דבר שמאפשר כ־15 קילופים בממוצע במהלך חיי עץ.

בשנים האחרונות, עם התפתחות הטכנולוגיה, קיימים עזרים רבים ונוספים לאיטום יין –  פקקי ואקום צבעוניים, משאבות לשאיבת האוויר מהיין ועוד.

פקקי סיליקון נכנסו לתעשיית היין רק בשנות ה-70 והתקבלו בחשד לא קטן. פקקי הברגה קיימים עוד מסוף המאה ה-19, אבל רק לפני 30-40 שנה נכנסו לתחום היין.

לחיים!

אין המלצה גורפת לגבי סוג הפקק הטוב ביותר, אבל כדאי לקחת בחשבון כמה גורמים: פקק ההברגה אוטם את הבקבוק בצורה מושלמת ולא מאפשר לחמצן לחדור בכלל אל תוך היין.

בפקקי סיליקון היצרן יכול לשלוט בכמות החמצן שתיכנס אל תוך הבקבוק, על ידי שימוש בחומריפם סיליקוניים שונים ובמבנים שונים.

פקק שעם, גם באיכות הגבוהה ביותר, לא חף מחוסר אחידות במבנה שלו, ויכולים להיות בו תעלות זעירות וסדקים שיאפשרו למידה קטנה של חמצן לחדור אל תוך הבקבוק, וזה מספיק כדי להשפיע על היין שמתיישן לאורך שנים.

וישנו גם עניין המחיר: פקקי הברגה זולים בהרבה מפקקי סיליקון, ובהשוואה אליהם פקקי שעם איכותיים יכולים להעלות את מחיר היין בצורה משמעותית. והכי חשוב -התדמית. אין מה לעשות, בסקרים שנעשו בארה"ב ובאירופה נמצא כי רוב הצרכנים סולדים מיין יקר שמגיע עם פקק בעל מראה "זול" כמו פקק הברגה.

אז במה לבחור?  כדאי לבחור את הפקק על פי הפרקטיות והמחיר. אם רוצים לצרף פקק אוטם כמתנה למארחים בחג, כדאי להקפיד על העיצוב ולעדיף את הפקקים ומשאבות הוואקום האיכותיות. לחיים וחג שמח.