שישי בבוקר ביקב כרם ברק

נצלו את הימים החמימים וסעו בין גבעות כרסתניות עטורות ירקרקות לחבל הרי יהודה המקסים במיוחד בימים אלה. חגית אברון ממליצה על ביקור אצל משפחת רוזנברג במושב בקוע

גבינות

בראנץ' ביקב כרם ברק. צילום: יח"צ

שוב ממחיש עבורי הטבע את אדישותו לנעשה סביבו. ימים טובים, וכאלה שהם פחות, עוברים וחולפים והוא בשלו. מבלבל את תוגת החורף בימים שמש חמימים, משבץ עצים עירומים בניצני פרחים טרם זמנם, ומלטף שריגי גפן השקועים בתרדמה מיטיבה.

הצטיידתי בחבר חמוש באותה תשוקה כשלי לצאת מעט מהעיר. לפגוש את ניצני האביב המהוססים ולהריח את ריחות האוויר הפריך שהיטיב לשגר היקום.

נסענו בין גבעות כרסתניות עטורות ירקרקות, ושמנו פעמינו לאזור היין הטוב של ארץ ישראל. חבל הרי יהודה מקסים במיוחד בימים אלה. מטיילי האביב טרם הסתערו וכלניות בודדות זוקפות כתר סמוק, ממתינות מבוישות לבאים.

ניווטנו אל מושב בקוע ועצרנו מטרים ספורים לפני יפעת הכרמים של משפחת רוזנברג. יעל ויוסי, זוג מהמרכז שהחיים הטילו עליהם מבחן קשה מנשוא, עברו לפני מספר שנים אל המושב בלב ההרים. יוסי, שבא מהעולם העסקי, העתיק את מגורי משפחתו ואת מחצית מחייו למושב בלב הרי יהודה, שם החליט לנטוע את אשר אהב. שורות של גפנים משתרגות לכרמים, שהפכו עם הימים ליין משובח ומיוחד במינו. היין, הנושא את שם הכרם – ברק, על שם בנם האהוב, ברק שמואל שחייו נגדעו בצעירותו בשל מחלה קשה.

נער מיוחד במינו היה ברק, וקמצוץ מכשרונותיו מוטבע לעד על גבי התוויות היפות של הבקבוקים בצורת איורים יוצאי דופן שנהג לצייר. יעל ויוסי מספרים את סיפורו רק למי שמבקש, ויפה בעיני הדרך בה בחרו להנציח את זכרונו. ביין שמשמח לבב אנוש, ובפתיחת הלב והיקב לאנשים שיודעים להעריך שמחה ואהבת אדם. בימי שישי, מפנק יוסי בארוחת בוקר עם לחמים נפלאים מלאי טעם וטוב וגבינות מצוינות, הכול מהכול עשוי במו ידיו.

הבקבוקים עם הציורים של ברק ז"ל. צילום: יח"צ

אל מרכז המבקרים הלבן והמזמין אפשר ואף רצוי להגיע בקבוצות קטנות ונעימות, חברים וזוגות. כולם יתקבלו בשמחה.

כאמור, בכל יום שישי מתקיימת חגיגת בראנץ' על טהרת אותם דברים טעימים וקטנים של פשטות מלבבת. ירקות טריים, פשטידה טובה שאופה יעל, אותם גבינות ולחמים מעולים של ממש שאוהבים זיתים מבוקעים ושפע של יין אדום, לבן. ויש גם אחד כתום וטעים במיוחד. כולם עשויים מתוך אהבה גדולה לאדמה ולבני אדם.

התפעלנו מהלחם העשוי ביד אומן, ושמחנו לגלות שאפשר גם לערוך במקום סדנאות לאפיית לחמים, וגם סדנת טעימות מודרכת של יין. למי שמאד רוצה להכין בעצמו את היין,  יש אפשרות לערוך סדנת עשייה אישית של בלנד כפי שאוהבים.

התיישבנו סביב השולחן השופע, לגמנו מהיין, טעמנו חביתת ירק שופעת והקשבנו לדרך האמת שבה פוסעים יעל ויוסי.

גבינות ולחמים טעימים ממש. צילום: יח"צ

יש במשק/כרם שפע של אירועים נוספים, כמו הופעות ערב מקסימות במיוחד של להקות וזמרים משובחים,  מלוות באוכל טעים והמון יין.

הבטחנו לבוא להופעה בקרוב, לקחנו הביתה ארגז עם כמה בקבוקים שאהבנו, לשתייה בימים חורפיים שעוד יהיו, ואביביים שעוד יבואו.

תגיד שחגית:

יקב כרם ברק, חוות רוזנברג: פתוח במהלך השבוע בתיאום מראש. בימי שישי לבראנץ' צריך להזמין מקום מראש ולבדוק תאריכים. במסגרת פסטיבל האוכל של מטה יהודה, יתקיימו בין התאריכים 6/3-28/3, אירועים מיוחדים והופעות חיות. חובה להזמין מקומות מראש. טלפונים: יוסי רוזנברג, משק 46, בקוע. 052-6288591.

מרכז המבקרים פתוח בימי ו' בין השעות 10:00-14:00

מומלץ לברר לפני ההגעה

 

חגית אברון
אני אוהבת טיולים, בילויים ואת החיים הטובים. שנים שימשתי כמקור להמלצות שונות ומשונות לחברי ולבני משפחתי והבנתי שזה הזמן להגשים את החלום: לחוות את חדוות הגילוי של מקומות קטנים בצידי הדרכים, כאלה ששווה לרדת מהכביש בעבורם, למצוא יקב מופלא ונידח, לנסוע עד רמת הגולן כדי לראות את הכנרת מזווית שאף אחד עוד לא ראה ולדהור עד קצה העולם בשביל בית קפה נסתר. מחברת הספרים "יום חופש" ו"שישי בבוקר".