פרח בצל אפוי

כמו רבות מהנשים גם מיכל יפה אוהבת פרחים, רק שבהיותה אישה מעשית, היא מעדיפה את הפרחים שלה שימושיים – כלומר אכילים. וכך הפך בצל גדול אחד לפרח מפואר

פרח בצל

כמו רבות מהנשים גם אני אוהבת פרחים, רק שבהיותי אישה מעשית, אני מעדיפה את הפרחים שלי שימושיים – כלומר אכילים. כך קיבלתי את פרח הכרובית אפויה בתנור וכך נולד פרח הבצל.

הדבר שאני הכי מצטערת עליו כרגע זה שלא ממש הקשבתי בשיעורי מלאכה. זה, והעובדה שבין כל כישוריי הרבים לא נמצאת יכולות מוטורית. לא נורא, גם ככה פרח הבצל הזה נראה די מרשים, ועוד 3-4 נסיונות והוא היה יוצא ממש יפה.

הפרח הזה, שהוא בעצם בצל אפוי מצופה בפירורי לחם ותבלינים, כאמור דורש קצת השקעה ואימונים, וגם די מטנף את המטבח, אבל הכל שווה בשביל התוצאה היפה והטעימה. במקור, אגב, מטגנים אותו בשמן עמוק, אבל כבר עברתי את הגיל שבו מטגנים דברים בשמן עמוק, למרות שאז זה בטח היה יוצא אפילו יותר טעים.

וככה עושים את זה: לוקחים בצל גדול וחותכים קצת מחלקו העליון (כך שיהיה משטח שטוח). הופכים את הבצל וחותכים 16 חתכים מסביב, בלי לגעת במרכז הבצל (כדי שיהיה בסיס לפרח). אם יש לו עדיין שורשים – השאירו אותם שם. השיטה הכי יעילה היא לחתוך שני חתכים אחד מול השני, ואז ביניהם עוד שניים, ובין כל שני חתכים עוד אחד (הגענו כבר ל-8) ואז שוב. הופכים שוב ובעדינות מפרידים לפרח. אם החתכים לא הגיעו עד הסוף, עוזרים להם קצת.

תרשים החיתוך. כן, זה מתכון שמגיע עם תרשים, אבל אחרי שתנסו תגלו שזה די פשוט

בקערה אחת מערבבים 2 ביצים ובקערה אחרת מערבבים שני שליש כוס פירורי פנקו, 1 כף תבלין קייג'ן/פילדלפיה/פרגיות או מה שבא לכם ורבע כפית מלח. בעזרת מברשת כסו כל שכבה בביצה ומייד מעליה תערובת פירורי הלחם, כה עד שכל הבצל יהיה מכוסה. זה מה שהיה כתוב במתכון המקורי. מה שאני עשיתי זה למרוח במברשת את כל השכבות בביצה, ואז הכנסתי את תערובת פירורי הלחם והתבלינים לשקית, שלתוכה הכנסתי גם את הבצל וניערתי בעדינות עד לכיסוי מלא. פחות או יותר. אמרתי לכם שנדרשים כאן אימונים. יתכן שהכיסוי היה יותר טוב אם הייתי משתמשת בפירורי לחם רגילים. לא יודעת, צריך לנסות.

שימו את הבצל בתבנית עם נייר אפייה ומעליו צרו וכסו ביריעת אלומיניום. הדרך הכי טובה לעשות את זה היא פשוט להשתמש בתבנית עמוקה, כך שהאלומיניום לא יגע בבצל אפו ב-200 מעלות כרבע שעה ואז הסירו את נייר האלומיניום ואפו עוד 15-20 דקות. במקור, אגב, זמן האפייה הוא הרבה יותר קצר (5+10), אבל בתנור שלי נדרשות 30-40 דקות כדי שהבצל יתרכך.

בתיאבון!

ץץץ

בואו לעקוב אחרי סלונה אוכל בפייסבוק. כל המתכונים, כל העדכונים וכל הטעמים