פסטיבל הבירה של מטה יהודה: 3 המלצות צוננות

בחמישי ושישי הבא יתקיים במושבי וקיבוצי מטה יהודה פסטיבל הבירה שאין מתאים ממנו לסגור את הקיץ. חגית אברון ממליצה על בירה ואוכל בכמה מבשלות נבחרות

מבשלת פפו

מתוך האתר של חגית אברון

כמדי שנה מתעוררות הגבעות העגלגלות של מטה יהודה מתרדמת החורף שלהן, עוטות פריחה ענוגה ומתמתחות לקראת נחשולי המבקרים הפוקדים את האזור לקראת פסטיבל האוכל השנתי המתקיים במרחביה באביב.

אזור מטה יהודה, המתהדר בקלישאה "טוסקנה של ישראל", זוכה לעדנה פעם בשנה, עת גודשים המוני בית ישראל את המרחבים היפים, טועמים מטעמים אתניים, ולוגמים יין מתוצרת יקבי האזור.

מרחבי הפזורה של יואב יהודה, המשתרעים בין ירושלים לקריית גת, גדושים ביצרני בוטיק, במבשלות בירה, באמנים וביקבים, ההופכים אותו לאזור, שלאט אבל בטוח מתחיל להסתמן כמרחב תיירות מושקע. לפסטיבל האוכל המסורתי, התווסף גם פסטיבל בירה, המתקיים מזה השנה השלישית.

בשבוע הבא, בימים חמישי ושישי 29-30 באוגוסט, יתקיים הפסטיבל ואין לדעתי אירוע צונן יותר לסגור איתו את הקיץ. להלן המלצות על כמה מבשלות (מתוך 16 הקיימות באזור) ששווה ללגום בהן את סוף הקיץ.

.

בחצר אצל פפו – מבשלת פפו, מושב צלפון

מושב צלפון, בואכם אזור לטרון, נקרא על שם אמו של שמשון הגיבור. הידועה בכינויה המקראי הצללפוני (מי שידע את התשובה, קיבל כבר ב-10:00 בבוקר בירה). בין בתי הישוב הפונה אל נוף גבעות עגלגלות נמצאת החצר היפה של מבשלת פפו ויקב נבות. המקום פותח במשך ימות הפסטיבל ובכל יום שישי את מבנה העץ הצופה לכרמים, למבקרים הנהנים מאירוח קליל של גבינות מצוינות, פוקצ'ות, זיתים וכמובן בירה בעלת תלתלי זהב. הבירה, משמונה סוגים, הנקראים על שמות נשים משמעותיות בחייו של בעל המבשלה. בקרוב, אולי, תפציע בירה על שמה של אמו של הגיבור.

מבשלת פפו – מושב צלפון. פתוח בכל יום שישי משעה 10:00 ועד כניסת השבת. א'-ה' לקבוצות. 054-5304576

מבשלת פפו. אירוח קליל וטעיםמבשלת פפו. אירוח קליל וטעים צילום: יח"צ

.

האיש והבירה – מבשלת אביר האלה, מושב צפרירים

אין כמו לקנח יום מיוזע עם לגימה צוננת של בירה ממבשלת ביתית שעל ההר. מבשלה חיננית במיוחד, שבהחלט שווה את זמנכם במסלול הנהנתני שלכם ברחבי האזור, היא מבשלת אביר האלה שבמושב צפרירים. ארם דקל הוא בדיוק הטיפוס שאיתו תרצו לשבת לכוס בירה, ובמקרה דנן הוא גם מכין אותה. חמוש בצחוק רועם ובמראה אופנוען מסוקס, מבשל דקל בחצר הבית, מספר סוגים של בירה סמיכה במנעד טעמים זהובים עד כהים. את הבירה מלווים אם רוצים, בגבינות ביתיות מעשה ידיה של בת-שבע אשתו, מטבלים בניחוח הודי, המסגירים את מוצאה של בת-שבע, ובעוד ככה וככה נשנושים טעימים שירפדו את דרכה של הבירה אל כרסכם. וכך תוכלו לשבת שעות בחצר המרופטת בחינניות וללגום עוד ועוד עד השקיעה. החזרה הביתה על אחריותכם בלבד.

מבשלת אביר האלה – מושב צפרירים. טלפון: 050-7000512. פתוח גם בשבת. מלבד ימות הפסטיבל, יש לתאם מראש.

מבשלת אביר האלהמבשלת אביר האלה. ללגום עד השקיעה. צילום: ענבל רוז

.

הבירה של שמשון – מבשלת שמשון, קיבוץ צרעה

ליאון, עולה ישן מדרום אפריקה, חבר הקיבוץ ובעל ניסיון רב שנים בעולם הקולינריה, החליט לאחרונה להתמסר לתחביבו ולהפוך אותו למקצוע. המבטא האנגלוסקסי החינני מוסיף נופך של אמינות לדבריו אודות תהליך ייצור הבירה, ואילו הטעם מדבר בעד עצמו. ליאון מגוון רחב של סוגי בירה – ביניהן בירת חיטה בהירה ומעט מתקתקה, בירה בלגית בעלת גוף מלא ועוד כהנה וכהנה סוגים, שאליהם מתלווים נשנושים קלים של גבינות, אדממה, מרק בצל מצוין בחורף והופעות חיות של ג'אז ומוזיקה בחדר האירוח של המבשלה.

מבשלת שמשון, קיבוץ צרעה. 054-7755948. פתוח בימים א'-ו'.

מבשלת שמשוןמבשלת שמשון. הטעם מדבר בעד עצמו. צילום: יח"צ

.

ערב הפתיחה של פסטיבל הבירה יתקיים ביום חמישי, 29 באוגוסט בשעה 19:00 בצומת שריגים – גבעת ישעיהו. ביום שישי, 30 באוגוסט, יתקיים הפסטיבל מהשעה 11:00 ועד שעה לפני כניסת השבת. חשוב לציין שהאירוע אינו מיועד לילדים, ואם שותים… קחו איתכם נהג תורן.

חגית אברון
אני אוהבת טיולים, בילויים ואת החיים הטובים. שנים שימשתי כמקור להמלצות שונות ומשונות לחברי ולבני משפחתי והבנתי שזה הזמן להגשים את החלום: לחוות את חדוות הגילוי של מקומות קטנים בצידי הדרכים, כאלה ששווה לרדת מהכביש בעבורם, למצוא יקב מופלא ונידח, לנסוע עד רמת הגולן כדי לראות את הכנרת מזווית שאף אחד עוד לא ראה ולדהור עד קצה העולם בשביל בית קפה נסתר. מחברת הספרים "יום חופש" ו"שישי בבוקר".