עד 100 שקל: 5 היינות הטובים ביותר לחג

בקבוק יין משובח בפחות מ-100 שקל? זה אפשרי. קבלו את חמשת היינות הטובים והמשתלמים ביותר לליל הסדר

פטלר יין

פסח הינו בוודאות החג המצריך את ההיערכות הנרחבת ביותר כולל כמות בישולים גדולה במיוחד. מעבר לכך, למרות שהשמועה אומרת שאין מה לאכול במהלכו, איכשהו יוצא שלא מפסיקים לאכול במהלך כל החג.

בין איסוף מתכונים לעוגות כשרות לפסח ולשחזור החרוסת של סבתא, בפסח צריך גם לתת כבוד ליין שילווה את הארוחה הכי חגיגית בשנה, ויילגם ב-4 כוסיות ומעלה. בשביל שלא ניתקע שוב עם מיץ ענבים וכדי לפרגן כוס ראויה לאליהו הנביא, אספנו יחד עם המומחים של "דרך היין" את 5 היינות הטובים ביותר לארוחת החג, ויש עודף מ-100 שקל.

 לזמן קריאת ההגדה: טריו, ספיריט ירושלים אדום, 85 שקל

5 היינות הכי טובים בפחות מ-100 שקל (צילום: יחצ)טריו, ספיריט ירושלים אדום, 85 שקל. כשר לפסח

קברנה סוביניון נהדר המיוצר מענבים הגדלים באוויר הרים צלול כיין, וזה עושה להם נעים. יין קליל עם טעמים עדינים של וניל ושוקולד. יין זה מתאים במיוחד לשלב שבו כבר סופרים כמה עמודים נשארו עד שאוכלים, פירותי ועשיר, מתאים ללגימה איטית לפני האוכל יין אבל מתאים בהחלט גם למנות בשריות קלות יותר. הטעמים הרכים הופכים אותו למומלץ גם לחובבי יין מנוסים וגם למי שרק מתחיל את הרומן שלו עם הענבים.

למנה ראשונה: רקאנטי, קברנה פראנק גליל עליון, 60 שקל

5 יינות הטובים ביותר בפחות מ100 שקל (צילום: יחצ) רקאנטי, קברנה פראנק גליל עליון, 60 שקל. כשר לפסח

בתיאור היין נכתב שכל הענבים בסדרה החדשה של רקאנטי מגיעים מאזור הגליל העליון, זה נשמע לנו כמו אזור טוב לגדל בו ענבים. היין נעים ורענן, עם סיומת קלילה. הייחודיות של היין הזה הוא בזן החדש יחסית של ענבים ליין, זן שהופך ליין עשיר ועגול, עם עפיצות עדינה שלא משתלטת על החך. מומלץ למנות הראשונות, ולמנות קלות בכלל, כמו חזה עוף או פשטידות.

למנה עיקרית: צרעה הרי יהודה, 95 שקל

5 היינות הטובים ביותר בפחות מ-100 שקל (צילום: יחצ)למנה עיקרית: צרעה הרי יהודה, 95 שקל. כשר לפסח

עשוי מארבעה זני ענבים הגדלים גם הם בהרי ירושלים הקרירים – קברנה סוביניון, מרלו, סירה ופטיט ורדו. טעמי פרי בולטים וסיומת ארוכה מבטיחים ליווי מושלם למנה עיקרית. יקב צרעה הוא יקב בוטיק מהוותיקים בארץ והיין הזה מבטיח שמעתה ועד עולם תהפכו למומחי היין המשפחתיים הודות למורכבות המרשימה והסיומת הארוכה, של היין. איזון מושלם בין טעם עוצמתי מצוין ופרי עשיר ועשוי לגרום ליותר מסועד אחד להתאהב ביינות הרי ירושלים.

לקינוח: כרמל וינארדס פטיט סירה עדולם, 80 שקל

5 יינות מומלצים בפחות מ100 שקל (צילום:יחצ)כרמל וינארדס פטיט סירה עדולם, 80 שקל.כשר לפסח

יקב כרמל מציג סדרת יינות חדשה שבה כל יין מיוצר מענבים מכרמים באזורים שונים בארץ – היין הזה מיוצר מענבי פטיט סירה הגדלים בחבל עדולם אשר בשפלת יהודה. היין מתובל יחסית וילווה בכייף כל עוגת בוטנים, אגוזים או קוקוס שתאכלו בלילה הזה או לחילופין מנות בשריות עשירות עם טוויסט מתוק. יין מעניין, טעמים מורכבים ונוכחות דומינטטית של פרי, כשזן הפטיט סירה מוסיף רובד נוסף וחדשני של טעם.

לאליהו הנביא: פלטר ספיישל אדישן, 100 שקל

5 היינות המומלצים בפחות מ-100 שקלים (צילום:יחצ)פלטר ספיישל אדישן, 100 שקל

לאליהו מגיע את הכי טוב, עד 100 שקל כמובן – בשבילו נשאיר כוס של יין ספיישל אדישן המשלב שיראז, קברנה סוביניון ופטיט סירה של יקב פלטר, יקב בוטיק ישראלי מצוין הנמצא ברמת הגולן. ניתן להרגיש בנוכחות קלה של פלפל אנגלי ותבלינים, וכמובן פירות אדומים. יין שמתאים לארוחות חג מפוצצות וידע לתת להם את הליווי הנכון עם פרי מרוכז ועפיצות מעודנת. יין זה מתאים לליווי מנות עשירות וכבדות יחסית וכמו יינות היקב האחרים. יין משובח שמתאים למתחילים ולמנוסים כאחד.

את כל המותגים, ויינות נוספים במחירים אטרקטיביים תוכלו למצוא ברשת חנויות "דרך היין". לבירור הסניף הקרוב אליכם, לחצו כאן.