כך הולכים הבלוגרים

הבלוגרים של סלונה, אלה שכותבים על אוכל אבל לא רק, מפנקים במתכונים לכבוד ט"ו בשבט. עם או בלי סיפור ליד

פירות מיובשים בשוקולד
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ט"ו בשבט הוא אחד החגים הכי נהדרים בכל מה שקשור לאוכל ולבישולים, מתחרה רק עם שבועות ומאכלי החלב שלו. טוב, גם ראש השנה בסדר ופורים לא רע, אבל כמה דברים כבר אפשר להכין עם דבש ועם פרג?

משום כך פניתי לבלוגריות (ובלוגר) שלנו וביקשתי שישתפו את העולם במתכוני ט"ו בשבט, גם אם הם לא ידועים דווקא כבלוגרי אוכל. יצאה מזה ארוחה של 5 מנות. לא ממש מאוזנת מבחינה קולינרית, אבל לגמרי טעימה.

ועוד עניין קטן, אם אנחנו כבר בענייני צמיחה, פריחה ושינוי. השבוע עלה העיצוב החדש והמהמם של קטגוריית האוכל שלנו. אתם מוזמנים להכנס ולהתפעל.

* * * *

את לייזה פאנלים, גיבורת מעמד עקרות הבית, אין ממש צורך להציג. הסיפורים של לייזה תמיד מצחיקים וחכמים, וכל כך מוצלחים שלפעמים אפשר לחשוד שהם לא אמיתיים. הם כן. כמו למשל הפוסט שהיא כתבה לכבוד ט"ו בשבט. פוסט יפה על פחד ואומץ, על פורץ שהיה טיפש מספיק כדי להכנס לבית של לייזה ועל עוגת "דובי דבש" עם דבש, בננות, אגוזים ותמרים.

.

הדודה פטוניה, נשמה טהורה שכמותה, כותבת בדרך כלל על צמחים. כלומר על החיים, על המשפחה ועל העולם, אבל תמיד זה בסוף מתקשר לצמחים. פירות מיובשים, לעומת זאת, היא לא אוהבת, ובפוסט החגיגי שלה היא גם מסבירה למה. אבל מכיוון שממערכת החינוך שמשגיחה על שלל ילדיה הגיעה דרישה לשלוח אותם עם פירות מיובשים וממני הגיעה דרישה למתכון, היא הטביעה את הפירות המשוקצים בשוקולד, חמאה ושמנת, ולפי התמונות יצא לה מהמם לגמרי.

.

תמר געש היא בלוגרית אוכל חדשה בסלונה, שעד עכשיו חברי הפייסבוק שלה רק התגרו מהתמונות של הדברים שהיא מבשלת. בבלוג היא תצרף לתמונות גם מתכונים, ובתור התחלה היא פינקה אותנו במתכון לקישואים עגולים ממולאים באורז ובפירות מיובשים.

.

עפר צרפתי הוא גם בלוגר אוכל חדש יחסית, שבשבועיים שהבלוג שלו קיים הספיק להפציץ במתכונים לעוגות שכמה שהן פשוטות להכנה, ככה הן טעימות. לכבוד החג הוא דווקא זנח לרגע את תחום העוגות, והעלה פוסט עם מתכון לדגים חרפרפים חמצמצים שהולכים טוב עם חלה טרייה וסלט קצוץ בצד. ואיך זה קשור לט"ו בשבט, תשאלו? יש תות לקינוח! שנאמר, תות בשבט.

.

ואחרונה חביבה – לחמנינה. כאן לא מדובר במתכון, אבל היא מבקשת להזכיר שהן מוכרות כעת בבית הקפה והמאפייה שלהן לחמים מיוחדים לט"ו בשבט וגם עוגיות. חוץ מזה, מי שעדיין לא מכיר את דגנית ואת נינה, יוכל לקרוא בפוסט הזה את כל הסיפור על בעלי שנהיה אשתי שנהייתה אופה.