מתכוני החג שמיקי שמו אוהב במיוחד

לא שזה פרויקט האוכל הראשון שלנו, ובכל זאת כשסיימנו להעלות את כל הכתבות לאוויר מצאנו את עצמנו עם הלשון בחוץ, בוהות במסך כמו ילדות קטנות בחנות שוקולד

מתכוני החג שמיקי שמו אוהב במיוחד (צילום: חן קליימן-גל)

הקינוח המנצח: קסטה חגיגית לראש השנה עם גלידת תפוחי עץ וקינמון ועוגיות לוז והל (צילום: חן קליימן גל) 

בפרויקט החג של סלונה בשיתוף עם BOSCH החלטנו להכריז על תחרות בין טובי בלוגרי ובלוגריות האוכל שלנו, שקיבלו משימה מאתגרת – להכין מאפה חג חגיגי, מקושט, לא שגרתי שמגלם בתוכו את רוח החג באופן בלתי צפוי.

המחשבה שמאחורי הפרויקט היתה ליצור עבור הגולשות שלנו מקבץ מתכוני חג שיעטרו כל שולחן משפחתי במתכון כוכב חדש, שיביא עימו ניחוח של בישול גורמה שכל אחד יכול לעשות.

כדי להפוך את חוויית הבישול למושלמת שלחו בוש אל הבלוגרים את המיקסרים המעולים שלהם, ומרגע המפגש היה ברור שנרקם כאן סיפור אהבה. הבלוגרים התלהבו מהאורח הצבעוני והחתיך שקפץ לביקור על השיש שלהם, ובעזרתו הפליאו בשלל מתכונים מקוריים והרימו מנות מעוררות השראה, שהפליאו לא רק אותנו, אלא הפתיעו אפילו את השופט הראשי בתחרות, גורו הקינוחים מיקי שמו בכבודו ובעצמו. אלה היו מילותיו:

התרשמתי מאוד מעבודתם של הבלוגרים, מההשקעה, מהיצירתיות, מהמקוריות ובעיקר מהאהבה הגדולה שהפגינו למקצוע ולהכנת המתכונים. בנוסף ברצוני לציין לטובה את השימושים המקוריים הרבים שעשו המתמודדים במיקסר MUM5 ובאביזריו – שאפו!

הבחירה שלי הייתה אם כך לא קלה ומבחינתי כל אחד הוא מקום ראשון וגרם לי לרצות לטעום את המתכון שהכין. למרות זאת ברצוני להעביר את בחירתי:

במקום הראשון: חן קליימן – קסטה ביתית עם גלידה תפוחים וקרמל מלוח! הבחירה שלי נבעה הודות למקוריות, להתאמת המתכון לחג הקרוב, ולשילוב בין מספר מרקמים שונים שיוצרים חוויית אכילה מהממת!!

"מבחינתי כל אחד הוא מקום ראשון וגרם לי לרצות לטעום את המתכון שהכין". מיקי שמו (צילום: יח"צ)

ומה לחן הזוכה היה לומר בעניין?

"כשחיכיתי שיגיעו לאסוף את המכשיר קיבלתי טלפון מפתיע. על הקו היתה עדי מבוש, שהודיעה ש בקרוב יצטרף למטבחי מיקסר חדש! כן, כן, אני הזוכה! כשהיא הקריאה לי את מה ששמו כתב בחיי שהסמקתי!"

ספרי, ספרי…

"אני לא זוכרת את המילים במדויק, אבל נאמר שם 'מרקמים' ו'חוויית אכילה'".

מה את יכולה לספר לנו על ההשראה למתכון הזוכה? 

"חיפשתי משהו ברוח החג.  אני אוהבת תפוחים, אבל לא התחשק לי להטביע אותם בבצק. ואני מאד אוהבת הל – כי זה טעם מפתיע שאנשים לא תמיד יודעים לזהות. רציתי להרכיב קינוח שיתאים לסתיו שמגיע עם ספטמבר, אבל מתחשב בעובדה שעדיין חם. וכמו שמיקי כתב – שילוב של מרקמים וטעמים שייצרו חוויית אכילה מיוחדת, שכל החושים יעבדו בה. והכי כיף היה שבראש השנה חבר שלח תמונה של הקסטות שהכין עם הילדים!"

הזוכה המאושרת: חן קליימן גל עם החבר החדש (צילום: אלבום פרטי)

כולם זוכים

בסיכום התחרות, היות וכל המתכונים הציבו רף גבוה ביותר של יצירתיות ומיומנויות אפיה, יזכו כל הבלוגרים שלקחו חלק בפרויקט להשתתף בסדנת אפיה עם מיקי שמו. בלי ספק – כולם יוצאים מנצחים ומרוצים.

לכל מתכוני הפרויקט