מעגינות לעצמאות: הפריחה של לילי

לאחר מאבק ארוך ומייגע הצליחה לילי בן שלום להשתחרר מכבלי הנישואים. היא הקימה מסעדה בלב ירושלים ומאז היא לא מפסיקה להאכיל ולשמח

תבשיל חצילים

לילי ראצ'ה (צילום: אוליביה פיטוסי)לילי בן שלום הבעלים והמקימה של "לילי ראצ'ה", "אחרי הגירושין החלטתי שאני אהיה עצמאית לא משנה מה" (צילום: אוליביה פיטוסי)

הסיפור של לילי בן שלום (44), גרושה ואם לילדה בת 24 יכול בקלות להפוך לטלנובלה סוחטת דמעות. היא נולדה בגרוזיה ועלתה לארץ בגיל 4, הישר לעיר ירושלים שאותה לא עזבה מעולם. ילדותה עברה עליה בצל החינוך הגרוזיני, "אצלנו בעדה מכינים אותך להיות אישה. מגיל צעיר מלמדים אותך לבשל את האוכל הגרוזיני, לארח, להתאפר להתלבש, וכמובן בסוף להתחתן עם בחור גרוזיני". היא ליוותה את סבתה ואמה בבישולים ולמדה את רזי המטבח – "לא אהבתי לבשל, אבל לאט לאט התמכרתי למחמאות ולמחיאות הכפיים". מסלול החיים הקבוע מראש של בן שלום התערער יום אחד כאשר נישואיה עלו על שרטון, והיא נקלעה להליך גירושין ארוך ומייגע שנמשך יותר משמונה שנים, "את הסרט גט עשו עליי פעמיים" היא אומרת בכאב.

לאחר מאבק ארוך ועיקש הצליחה בן שלום להשתחרר מכבלי הנישואים, "ובאותו יום נשבעתי לעצמי שאני אהיה עצמאית. לא ידעתי מה אני אעשה אבל ידעתי שזה יהיה לבד". היא עזבה קריירה מצליחה כמנהלת לקוחות אסטרטגיים בדואר ישראל והתחילה לחפש את ייעודה. "למדתי תעשייה ניהול ושיווק, והתחלתי לשקם את עצמי לאט. הפסקתי להתבייש בעדה הגרוזינית ובתרבות שלנו. פתאום הבנתי שיש לנו תרבות מדהימה, ושאנחנו יודעים לארח".

"באת לאכול אצלי? אתה מלך!"

חצילים של לילי (צילום: אוליביה פיטוסי) "המטבח הגרוזיני מבוסס בעיקר על חומרי גלם טריים ואיכותיים" (צילום: אוליביה פיטוסי)

תהליך השיקום והפריחה של בן שלום הביא אותה לרצות לפתוח מסעדה. "בכל המסעדות שהייתי בהן, לא הרגשתי אף פעם את חווית האירוח כמו שיש אצלנו בבית. בעדה יש טקסיות באוכל, כל ארוחה יכולה להימשך גם שמונה שעות, ויש המון שמחה על השולחן".

כשפנתה למשקיעים והציגה בפניהם את החזון שלה, נתקלה בהתנגדות וזלזול. "אנשים לא נמשכו לרעיון של מסעדה גרוזינית כשרה, בטח לא כשכל ארוחה נמשכת ארבע שעות ויותר". בן שלום לא התאיישה והמשיכה לחפש את מי שיעזור לה להגשים חלום. "באותה תקופה אח שלי התגרש, ותכנן לעזוב את הארץ. סתם, בלי להתכוון בכלל שאלתי אותו אם הוא רוצה להיכנס איתי לעסק. תוך יומיים הוא מצא לנו מקום".

חצי שנה אחרי מסעדת לילי ראצ'ה כבר הייתה בנויה ומוכנה. "ראצ'ה זה חבל הארץ שבו נולדתי בגרוזיה, כל המשפחה שלי משם". היא הביאה את אמא שלה למטבח של המסעדה, "ביקשתי ממנה רק דבר אחד. תבשלי בדיוק כמו שאת יודעת, לא לשנות כלום".

בתוך זמן קצר המסעדה הפכה לטרנד לוהט. מכל הארץ הגיעו כדי לטעום ממטעמי המטבח הגרוזיני. ההצלחה המסחררת הביאה את שני האחים להחלטה שנויה במחלוקת, "הגענו למצב שהמסעדה מפוצצת מאנשים, ואין לנו מספיק טבחים. בלית ברירה אח שלי נכנס למטבח. הוא בחיים לא בישל לפני זה, אבל בגלל שאני לא הסכמתי לבשל בשום אופן, לא הייתה לו ברירה. האוכל שהוא הכין היה כל כך טעים, שמאז הוא הפך לשף הראשי של המסעדה", היא מספרת בגאווה. "יש לו בדיוק את האוכל של סבתא שנפטרה שבועיים לפני שפתחנו ולא הספיקה לראות את החלום שלי מתגשם".

ארוחה במסעדת "לילי ראצ'ה", היא יותר מבילוי במסעדה, מדובר בחוויה תרבותית לכל דבר – "אנחנו מקפידים לקיים טקס ברכות גרוזיני מסורתי בכל שולחן, בכל סעודה. מקפידים להכניס את השמחה והתרבות של העדה שלנו, כי זה הדבר המדהים. אוכל, אם הוא לא שמח ועם אהבה הוא לא טעים".

את מי היית רוצה לארח במסעדה שלך?

"אני אישית שמחה מכל אחד שמגיע, אין לי שום העדפה. אם באת לאכול אצלי, אתה מלך. אחי אוהב מאוד את השף גורדון רמזי, אז בשבילו אני חולמת שיום אחד הוא יבוא לאכול פה".

מי ההשראה שלך והמודל שלך לחיקוי?

"המודל שלי זה סבתא שלי. היא התאלמנה בגיל 20, וגידלה לבד את אמא שלי בתקופה שבכלל לא היו חד הוריות בגרוזיה. והיא גם הבשלנית הכי טובה שאני הכרתי".

המטבח הגרוזיני הוא פחות מוכר מבין מטבחי העדות בארץ, מה המאפיינים שלו?

"זה נכון. זה מטבח שרק עכשיו אנשים מתחילים לגלות, והוא מדהים. הוא מושפע מכל כך הרבה מטבחים – יווני, טורקי, בולגריה אפילו רוסיה, כל אחד מוצא את סבתא שלו בצלחת. זה מטבח שמבוסס על אוכל טרי, על חומרי גלם איכותיים. תגיעו ללילי ראצ'ה, ותבינו".

האם תכניסו בעתיד מאכלים שהם לא גרוזיניים למסעדה?

"אני אוהבת לאכול הכל, ואני אוהבת הרבה מסעדות. בשבילי כל מאכל של בית זה גורמה. אבל המטבח הגרוזיני הוא כל כך עשיר, שגם בעוד עשר שנים ישארו לי עוד מנות ועוד רעיונות למנות".

*****

התוכן הינו מערכתי ואין בכתוב משום המלצה של בנק הפועלים.

מסעדת לילי ראצ'ה מעניקה הנחת CashBack של 3% ללקוחות בנק הפועלים המשלמים בכרטיס אשראי בנקאי.