מי יהיה המאסטר עוף של ישראל?

5 בלוגרי סלונה התחרו של מי יכין מתכון מדהים משני מוצרים חדשים: חזה עוף או חזה הודו טריים, של חברת עוף טוב. התחרות היתה קשה, אך טעימה. רוצים לדעת מי זכתה?

עוף טוב

יום ראשון, 8:30 בבוקר. שקט ונקי במסדרונות דן גורמה. בעוד שעתיים אולי ימשיך להיות פה נקי מאוד, אבל השקט, הו השקט – הוא יופר בשמחת בלוגרי סלונה, חגורים בסינרים ירוקים ומלאי חדוות בישול ותחרות. וריחות שאי אפשר בכלל לתאר, רק לדמיין.

תחרות "מאסטר עוף" היא אירוע ראשון אך בהחלט לא אחרון שנהגה במוחן הקודח של עורכות סלונה. פרי שיתוף פעולה עם חברת עוף טוב. שם בחברה החליטו, ובצדק, שאין כמו הבלוגרים של סלונה כדי לרקוח מתכונים מחזה עוף טרי וחזה הודו טרי.

8:45 – עפר צרפתי הוא הבלוגר הראשון שפורץ למתחם דן גורמה, אחריו מגיעות במהירות רותם ליברזון, נעמה חמיש, אורלי כהן, ותמר געש, שקצת מאחרת. עפר, קצין וג'נטלמן, סבא מודאג שבדיוק קיבל בשורות מלחיצות מהבית, לא נותן לדבר לבלבל אותו ומכין לכולן קפה. אבל אל דאגה, מאוחר יותר יתברר שהכל בסדר במשפחת צרפתי.

בלוגרי סלונה בתחרות מאסטר עוף

הבלוגרים של סלונה יוצאים לקרב. מימין לשמאל: נעמה חמיש, אורלי כהן, עפר צרפתי, תמר געש ורותם ליברזון (צילום: פטוניה)

קצת אחרי, לבושים בחולצות לבנות ועטורים בסינרים ירקרקים, הבלוגרים מסתדרים לצילום קבוצתי. אבל למעשה סכינים ושיניים כבר נשלפו. מאסטר שף פוגש את קרב סכינים, והכל נשאר בתוך המשפחה.

9:20 – הבלוגרים נכנסים אחר כבוד למטבח הבשרי של דן גורמה, מקבלים הנחיות אחרונות מאסנת, עורכת בסלונה ומקרין, מנהלת הקהילה בסלונה, שתיהן בצוות השופטות. מצטרפת גם פאולין שובל, בשלנית ובוגרת מאסטר שף, שמונתה לראש צוות השופטות.

פאולין שובל, רותם ליברזון ותמר געשתמר געש, רותם ליברזון ופאולין שובל, השופטת בתחרות (צילום: יח"צ מורג ביטן)

9:31 – הוראות אחרונות, כללי התחרות והאות ניתן. הבלוגרים פושטים על שולחן המזון שהכין הסו-שף היעיל אחמד. אורלי משתלטת על האספרגוס, ומפרגנת לרותם על המתכון שלה, שניסתה בבית.

פרגון? בין בלוגרים? חשבנו שזו תחרות…

נעמה מצטיידת במצלמה ובתפוחי אדמה, תמר מתעלפת מהתאנים, ורותם כבר קוצצת חזה עוף טרי לקציצות.

נעמה חמיש חמושה במצלמהנעמה חמיש חמושה במצלמה (צילום יח"צ מורג ביטן)

עפר מוצא לעצמו עוזר מטבח, יובי המהמם, בן ה-7, שבא לעודד את המתחרים עם אמו, הבלוגרית גלית דיאמנט. גם הבלוגרית שרית פליין הגיעה לעודד, לא מפסיקה לצלם ולהעלות את התמונות לפייסבוק.

9:43 – מחשבות זדון עוברות לפאולין בראש. "החלטנו שאתם צריכים לחוות את התחרות בצורה הכי אמיתית, כמו במאסטר שף – הכי לחץ שיש. לכן, אנחנו מטילות עליכם משימה חדשה: להכין לא מנה אחת, אלא שתיים", היא זורקת את הפצצה.

אבל שום דבר לא מתפוצץ. הבלוגרים של סלונה מיומנים במטבח. מלכתחילה כולם זוממים על 2-3 מנות והקשיחות של פאולין לא ממש עושה עליהם רושם.

10:11 – הסירים מבעבעים, אחמד מתרוצץ בין הבלוגרים, משתדל להביא לכל אחד את  המצרכים שהוא מחפש, הבלוגרים מרוכזים, מייעצים ומתייעצים, קוצצים, טוחנים, מערבבים, טועמים, מתבלים, מטגנים, מאדים, מבשלים, מברישים, מורחים… והריח… הריחות…

עפר צרפתי והעוזר הנאמן יובי עפר צרפתי והעוזר הנאמן יובי (צילום: שרית פליין)

11:19 – צוות השיפוט, מעולף מרעב, בהנהגתה של פאולין, פושט על הקונדיטוריה הסמוכה וחומס פרלינים משובחים כדי להרגיע את הקרקור.

11:26 – רונית הבר, העורכת הראשית של סלונה, מגיעה לתמוך ומאולצת להצטרף לצוות השיפוט.

10:31 – שני סלטים מוצגים על שולחן השיפוט. סנוניות ראשונות. מערכת העיכול של השופטות מחשבת מסלול מחדש.

אורלי כהן מגישה פאד תאי אורלי כהן מגישה פאד תאי לשולחן השיפוט ונהנית מהחיים (צילום: יח"צ מורג ביטן)

10:59 – פאולין מקדימה את זמנה ומלחיצה את הבלוגרים שוב: "נשארה לכם חצי שעה לבשל". תמר געש נאנחת בפולנית. שני הסלטים שהוכנו כבר לפני חצי שעה? שלה…

11:27 – קובי הצלם נכנס לפעולה, מתלהב, מזיז צלחות, מחפש זויות מושלמות. יש לו עם מה לעבוד. אתם מוזמנים לאכול בעיניים, ולשפוט בעצמכם.

טועמים ושופטים בתחרות מאסטר עוף טועמים ושופטים בתחרות מאסטר עוף (צילום יח"צ מורג ביטן)

סיכומו של דבר:

טעמנו מכל טוב: חזה עוף, חזה הודו, תוספות מגוונות של אורז ותפוחי אדמה, סלטים טריים ורענניים. השיפוט לא היה קל. ויכוחים נתגלעו, אבל אחרי הסערה הוחלט פה אחד. נעמה חמיש הצעירה היא הזוכה. ההכרזה מתקבלת במחיאות כפיים סוערות.

הזוכה בתחרות מאסטר עוף נעמה חמיש ביחד עם פאולין שובל השופטת נעמה חמיש, הזוכה בתחרות מאסטר עוף, ביחד עם פאולין שובל השופטת (צילום יח"צ מורג ביטן)

רוצים לדעתם מה בישל כל אחד ולהתרשם מהמתכונים?

המתכון של נעמה חמיש: חזה עוף בקראסט רענן של עשבי תיבול ושקדים

המתכון של עפר צרפתי: פטוצ'יני חלמונים עם חזה עוף ברוטב קוקוס, לימון ואספרגוס

המתכון של רותם ליברזון: קציצות מחזה עוף ופראסה, בלימון ועשבי תיבול

המתכון של אורלי כהן: חזה עוף מוקפץ בניחוח אסייתי

המתכון של תמר געש: חזה עוף בלימון