מה עושים עם חצי כוס יין?

ממלפפון אחד ועגבנייה אחת אפשר להכין סלט ירקות קטן במשרד, חופן אורז שנשאר בשקית תמיד אפשר להוסיף למרק עגבניות ריחני, שאריות של גבינות אפשר להכין בורקס ואפילו מלחם של יום אתמול ניתן להכין קרוטונים. אבל מה עושים עם חצי כוס יין מלבד להוסיף לתבשיל?
הנה כמה רעיונות מפתיעים לשימושים לא שגרתיים בשאריות יין מארוחת החג האחרונה.

 

מה המשותף ליין לבן ולחומץ?

אולי זה מפתיע, אבל יין לבן מצוין להסרת כתמים, אפילו של יין אדום, וכן יכול לשמש לניקוי משטחים של זכוכית, חלונות, מראות, עדשות משקפיים וכדומה.

יין לבן כאשר נשאר פתוח הופך לחומץ, וחומץ יעיל מאוד לניקוי משטחים מסוגים אלו. ולכן, אם נשארה לכם חצי כוס יין לבן, תוכלו למהול אותם במים, להעביר לבקבוק ספריי ולרסס.

יתרון נוסף לשימוש ביין לבן הוא בכך שאינו משאיר סימנים, אינו דביק ואינו מכיל כימיקלים.

מה אפשר לעשות עם יין מבעבע?

אפשר להכין חביתה אלוהית.

יין מבעבע כגון קאווה או למברוסקו, מכילים גזים כמובן. הוספה של כפית או שתיים מהיין לבלילת ביצים, תהפוך את החביתה שלכם לבעלת טעמים עמוקים יותר, ועוד יותר מכך, לאוורירית במיוחד. הגזים במשקה יהפכו את הבלילה ל"מוגזת" גם כן ובשילוב הטעם המיוחד של היין, תתקבל חביתה חד פעמית בטעמה.

עבודות יצירה וטאי דאי עם הילדים

הלהיט האחרון בתחום היצירה ועבודות היד הוא בדי טאי דאי מדהימים מהם ניתן להכין צעיפים צבעוניים, חולצות מקוריות ואפילו תיקי בד קלילים לחוף הים. צבעי הטאי דאי ניתנים לרכישה בחנויות היצירה ובהתאם לכך גם עלותם.

כידוע, יין אדום משאיר כתמים שקשה מאוד עד בלתי אפשרי לנקות. זו הסיבה בגינה שימוש בשאריות יין אדום לצורך יצירת בדים צבועים, הוא אידיאלי. אפשר לצבוע את הבד כולו, או חלקים נבחרים ממנו באמצעות קשירה במקומות אסטרטגיים.

היתרון הוא שתמיד אפשר לנצל את שאריות היין למטרה זו!

העציצים במרפסת יודו לכם

עוד שימוש מפתיע ולא שגרתי הוא דישון אדמת העציצים בגינה או במרפסת. חובבי הצמחים והעציצים בוודאי יודעים שאדמה מדושנת טובה יותר עבור שורשי הצמח ועוזרת לו לצמוח ולהתפתח. הוספת כפית או שתיים של יין אדום לאדמת העציצים או לשק הדישון הרגיל, יוכיח את עצמו בצמיחה מהירה יותר ובפריחה מרהיבה יותר.

פצעים, חבורות וגירויים

ביין אדום יש ויטמין P, או בשפה רפואית – פלבונואידים. חומר זה מצוי בפירות ובירקות והוא נוגד חמצון מצוין שיכול לעזור להקל על תופעות שונות כגון עור מגורה, פריחה, פצעים וכדומה.

ניתן להניח על המקום מטלית או צמר גפן ספוגים במעט יין ותחושת הרגיעה תגיע בהקדם.

שימושים מפתיעים גם במטבח

כאמור, יין אדום מעשיר טעמים של רטבים, תבשילים ואפילו בשר, ואילו יין לבן מצוין למרקים שונים, ריזוטו ועוד.

לשאריות יין יכולות להיות שימושים נוספים כגון הכנת חומץ בארומת היין האהוב עליכם על־ידי השארת היין בצנצנת למשך כמה שבועות. או הכנת קוביות קרח של יין אדום להוספה למשקאות לאורחים המבוגרים ואפילו הכנת קינוחי פירות ביין כגון אגסים, תפוחים, שזיפים ועוד.

אין סיבה לזרוק חצי כוס יין או את סופו של הבקבוק הפתוח במקרר, ניתן השתמש בו במגוון דרכים שונות ומגוונות שאינן נשארות רק בין כותלי המטבח והבישול. אפשר כמובן לאחד את שאריות היין הלבן או האדום יחד, גם אם אינם מאותו בקבוק, ולקבל כמות גדולה יותר אשר תוכלו להשתמש בה במגוון דרכים וצורות שונות.

 

.