יאמטויה: אפשר גם בלי גלוטן

מסעדת יאמטויה השיקה תפריט נטול גלוטן. הוא לא נורא מגוון, אבל תוכלו לקחת לשם את חבריכם חולי הצליאק וכולם ייצאו שבעים ומרוצים

נמה הרומאקי

קומקו סאקה איטמה. טעים

הכירו את שירה. שירה היא חברת טוויטר שלי, מהסוג שתמיד אומרים שצריך להיפגש גם בחיים האמיתיים. אבל כדרכן של חברויות וירטואליות, זה אף פעם לא קרה, למרות שבין ביתה לביתי יש בקושי 2 ק"מ.

והנה עוד משהו שצריך לדעת על שירה: אסור לה לאכול המון דברים, ובראשם גלוטן. משום כך השקת התפריט נטול הגלוטן במסעדת יאמטויה בהוד השרון היתה הזדמנות מצוינת בשבילנו להיפגש. וכך שמנו פעמינו הוד השרונה כדי לבדוק במה מדובר.

פעם רק אנשים עם צליאק לא אכלו גלוטן וכמעט שאי אפשר היה למצוא תחליפים, אבל היום יותר ויותר אנשים נמנעים מהחלבון הזה – אם כסיוע בטיפול המחלות שאינן צליאק, או סתם כי הם חושבים שזה יותר בריא – וכחלק מהעלייה במודעות הבריאותית, ברבים מהסופרים ניתן היום למצוא מדפים של מוצרים נטולי גלוטן, וכמובן שגם בחנויות הטבע.

בדרך לשם הערתי שזאת לא ממש חוכמה שלמסעדה יפנית יהיה תפריט נטול גלוטן, כי גם בלי להתאמץ במיוחד אין גלוטן בסושי, אבל אז היא הסבירה לי שברטבי סויה וטריאקי דווקא יש גלוטן (לא אמור להיות, אבל תעשיית המזון חוסכת ומוסיפה לסויה חיטה), וממילא אוכל יפני זה לא רק סושי.

נמה הרומאקי. טעים מאוד

בתחילת האירוע קיבלנו הרצאה בריאותית שאחסוך מכם, כי שליחותי עלי אדמות היא לא לדבר על בריא/לא בריא, אלא על טעים/לא טעים, ומטרתי באותה ארוחה היתה לגלות האם אפשר לקחת ליאמטויה חברים שנמנעים מגלוטן וששניכם תצאו שבעים ומרוצים. ולכן, ללא שהיות נוספות, נעבור לאוכל.

התפריט המיוחד כולל שתי מנות ראשונות וארבע עיקריות. הראשונות הן סלט אירי גומה (פסטה מסולסלת מקמח אורז ברוטב סורי גומה עם שעועית ירוקה, פטריות שמפיניון, עגבניות שרי ופטרוזיליה, 42 שקל) ונמה הרומאקי (עלי בייבי, מלפפון, גזר, בצל ירוק וצנוברים בתוספת אבוקדו או פילה סלמון/ספייסי טונה, עטופים בדף אורז. ברוטב פונזו או שמנת וואסבי, 29/32/42 שקל)

שתי המנות הראשונות נטרפו במהירות גדולה יותר ממה שלקח לי להקליד את כל מרכיביהן. אני לא לגמרי סגורה מה זה רוטב סורי גומה, אבל אני יודעת שאני אוהבת את זה. גם שתי גרסאות הנמה הרומאקי חוסלו במהירות. באופן אישי גרסת רוטב הפונזו היתה לי חמוצה מדי, אבל שירה דווקא העדיפה אותה.

אירי גומה. מכוער אבל טעים

המנות העיקריות היו קומקו פנה עגבניות (פנה מקמח אורז עם חזה עוף, גמבה ופטריות שמפיניון מוקפץ בשמן זית ברוטב עגבניות ושום, 59 שקל), קומקו גנוצ'י טונה וזיתים שחורים (ניוקי מתפוח אדמה וקמח אורז, מוגש ברוטב עגבניות עם עשבי תיבול ופילה טונה מוקפץ, 72 שקל), קומקו באטה איטמה עם אנטריקוט/שרימפס (אטריות פפרדלה מקמח אורז, עם שעועית ירוקה, פטריות שמפיניון, פטרוזיליה ולימון מוקפץ בחמאה וסויה, בעיטור שמנת, 72 שקל), קומקו סאקה איטמה עם חזה עוף/ פירות ים (אטריות פפרדלה מקמח אורז, בליווי ירקות מבושלים, ג'ינג'ר, סאקה  וסויה. בתוספת חזה עוף או מיקס פירות ים – סקאלופ, שרימפס, סרטן וטבעות קלמרי, 98/69 שקל).

בניגוד להצלחה המסחררת של המנות הראשונות, העיקריות היו קצת פחות מוצלחות. קודם כל, ואין דרך עדינה להגיד את זה, לעגבניות אין מקום במסעדה יפנית, וזה עוד לפני שהן עלו 19 שקל לקילו. פיוז'ן זה נחמד והכל, אבל כל יושבי השולחן הסכימו ששתי המנות שהכילו רוטב עגבניות לא היו מוצלחות במיוחד. חבל, דווקא פנטזתי על הקומקו גנוצ'י טונה וזיתים שחורים.

קומקו פנה עגבניות. אפשר להשאיר את העגבניות לאיטלקים

שתי העיקריות האחרות היו מאוד נחמדות, אם כי מאוד דומות זו לזו. נדמה לי שהקומקו סאקה איטמה היתה קצת יותר טעימה, אבל אני לא חותמת על זה. מעיון התפריט הרגיל של המסעדה עולה שיש עוד לא מעט מנות עיקריות מבטיחות, ואם אתם לא אלה שצריכים להימנע מגלוטן, תוכלו לאכול אותן, כי גם לסולידריות יש גבול.

יאמטויה, בני ברית 6, הוד השרון, 09-7407554. טל' למשלוחים: 1-700-506777. שעות פתיחה: ב'-ה' ושבת 13:00-24:00, ו' 18:00-24:00.

צילום: מיה שטרן