טיפים לארוחת חג המושלמת

מספר טיפים ישימים אשר יאפשרו לכם להוציא תחת ידיכם ארוחת חג מושלמת!

גם אם אתם לא אוהבים לארח, בשלב כלשהו ייגמרו לכם התירוצים על למה אתם לא יכולים לארח אצלכם את ארוחת החג הקרובה ותאלצו לקחת על עצמכם את המשימה.
אז אולי לא תהיו שבעי רצון מהמצב אשר נכפה עליכם, אבל אם אתם כבר עושים את זה – אין שום סיבה שלא תעשו את זה בצורה הטובה ביותר.
אז לא משנה באיזה חג מדובר (ראש השנה, פסח, שבועות או חג אחר) ומהם סוגי המאכלים אשר יוגשו במהלכה, להלן מספר טיפים ישימים אשר יאפשרו לכם להוציא תחת ידיכם ארוחת חג מושלמת:

להכין מראש את התפריט
כדאי להשקיע זמן ומחשבה בתכנון התפריט. ברגע שתעלו על הכתב את כל המאכלים שאתם מתכננים להגיש תוכלו לקבל תמונה מלאה אם שולחן האירוח שלכם יהיה מגוון ומעניין מספיק, או שיש צורך להטמיע שינויים או להוסיף מאכלים.
במידה ומדובר בארוחת חג בה כל אחד מהאורחים תורם את חלקו ומביא משהו, כדאי להכין קודם כל את תפריט המאכלים ורק בשלב הבא, לחלק את התפקידים בין האורחים – או פשוט להעביר רשימה של מאכלים ולתת להם להשתבץ למה שהם רוצים להביא מתוכה.

בחירת צורת האירוח
כשאתם מארחים באפשרותכם להסב את האורחים סביב השולחן ולהגיש להם את המאכלים. אפשרות אירוח נוספת היא בצורת בופה – להניח את כל המאכלים על גבי שולחן ולאפשר לכל אירוח לקחת לעצמו את המאכלים שהוא אוהב. צורת ההגשה תהיה תלויה במידה רבה בחג – לדוגמא, בפסח זה מתבקש שכל האורחים ישבו סביב שולחן. אבל בשבועות ניתן לבחור דווקא בשיטת הבופה – מכיוון שלרוב ארוחת החג תכלול מגוון רחב של מאכלים ולכל אחד מהאורחים יכולות להיות העדפות אחרות לגבי מה לשים בצלחת שלו.

לשים דגש על סלטים
סלטים הם צבעוניים, הם טעימים, הם בריאים וחשוב מכל, הם יכולים להוסיף צבע, עניין ושפע לכל שולחן חג. יתרון נוסף של הסלטים טמון בעובדה שרבים מהם הינם קלים ופשוטים להכנה.
לכן, כדאי להרבות בסלטים, לחפש מתכונים ורעיונות לסלטים מעניינים ולתת להם מקום כבוד על שולחן החג.

עיצוב השולחן
לנראות שולחן האירוח תהיה השפעה רבה על האווירה ועל הצלחת האירוח. לפעמים, לא צריך יותר משימוש במספר אלמנטים מיוחדים, על מנת להשיג תוצאה מרשימה.
בעידן האינטרנט, קיימת אפשרות ללחוץ על מספר כפתורים ולהתרשם מעיצובים שונים של שולחנות חג – ומתוך אותם הרעיונות שמוצגים לאמץ את אלו שיהיה לכם נוח ליישם ושיתאימו לשולחן האירוח שלכם.

מוזיקת רקע
שוב זה לא מתאים לכל המארחים וגם לא לכל חג. אבל בלא מעט מצבים, מוזיקת רקע נעימה אשר תקבל את פני האורחים יכולה ללא כל ספק לתרום לאווירה החגיגית ולחוויית האירוח אותה אתם יוצרים.

לא לשכוח יין טוב
יין יכול להשתלב בצורה מושלמת עם כל סוג של ארוחה, בכל חג. כמובן, שבכדי להותיר רושם על האורחים, חשוב להקפיד ולבחור בתבונה את היין: לדוגמא, יין רוזה יכול להשתלב עם קשת רחבה של מאכלים ובעיקר עם גבינות – כך שהוא יכול להיות מושלם לארוחת שבועות. יין לבן יכול ללכת מעולה עם דגים – כך שאם התפריט שאתם מגישים כולל דגים הוא יכול להוות כבחירה המושלמת. כמובן, מעבר לסוג היין, כדאי לשים דגש גם על האיכות – מאיזה יקב הוא מגיע וכיוצא בזה.. יש לקחת בחשבון כי יין יקר הוא לא בהכרח יין טוב ויש לשים דגש על כל הפרמטרים אשר יכולים להעיד על איכותו.