שווארמה, מה?

טל עירוני ממשיכה במסעה למציאת אוכל הרחוב המושלם, והפעם: 5 מקומות שמוכרים שווארמה מעולה במיוחד

שווארמה

כשאני נלחצת, אני מתחילה לדבר שטויות חסרות כל היגיון, ומי שקרוב אלי יודע להרגיע ולא לצחוק עלי למרות שזה מגיע לרמות פאתטיות קשות. רוצים דוגמה?

לילה לפני שעברתי לתל אביב מירושלים (גרתי שם 14 שנה), הודעתי לחבר שאני לא יכולה לעבור כי אני לא זוכרת אם יש בדירה החדשה מקלחון או מקלחת ואין לי וילון אמבטיה, אז זאת בעיה קשה ואני מבטלת את המעבר. כן אני יודעת שאתם על הרצפה ברגע זה, מזל שיש לי חברים טובים שיודעים להרגיע אותי, שוכנעתי לקנות וילון אמבטיה ליתר בטחון ולעשות את המעבר בכל זאת.

למה אני מספרת לכם את זה? כי אחרי המעבר לתל אביב התחלתי בהכנות לפתיחת עסק. חלק מהעניין היה כמובן מפגש עם גרפיקאי שיעצב לי את הלוגו, השלט וכל מה שצריך, ומי שלא יודע עד כמה זה מלחיץ לפתוח עסק חדש אני רק יכולה לומר שזה כרוך בלדבר המון שטויות.

הסתובבתי בתל אביב עם הגרפיקאי, בחור מקסים בשם אורי שרק הכרתי לצרכי העבודה הזו, ופתאום התפרקתי לו בבכי שאין שווארמה בשכונה החדשה שלי ואני לא יודעת איפה אוכלים שווארמה בתל אביב ואיך אפשר לפתוח עסק בלי שווארמה?!

אורי המקסים לא צחק עליי לרגע, הוא מייד לקח אותי לאכול שווארמה, וככה, על מנה עמוסה בכל טוב, נעשינו חברים טובים עם טקס קבוע של פעם בחודש לחפש שווארמה חדשה וטובה. וגם אם לא יוצא לנו להפגש אנחנו תמיד מעדכנים אחד את השנייה כשמגלים מקומות חדשים. אז הנה הבסט אוף דה בסט שלנו:

ד"ר שקשוקה

עד לפני שמונה חודשים הנס הזה היה קורה רק בימי שישי, אבל בינו הבין שאי אפשר להמשיך ככה ואנשים מתמכרים ולא יכולים רק פעם בשבוע לאכול את השווארמה האלוהית שלו. אז נפתח מקום בסימטה הצמודה לד"ר לשקשוקה, שיש בו עכשיו גם שווארמה ועוד דברים על האש.

אני חייבת להתוודות, אני לא מתה על כבש בגלל הכבדות של אחרי, אבל בינו הצליח להפוך את זה למשהו קליל ואוורירי מהסוג שאני יכולה לאכול עוד שתי מנות אחרי הראשונה.

טיפ קטן: תנו לבינו לשים לכם בפיתה את מה שהוא חושב שמתאים לכם. הוא לא סתם דוקטור, הוא נותן דיאגנוזה בכל מנה והממרח חצילים ופלפלים שלו הבריא אותי משפעת, בחיי! בקיצור, השווארמה הכי טובה שאכלתי אי פעם.

רחוב בית אשל 1 יפו, 03-5186560

.

פונדק השובבים

על השווארמה הראשונה שאורי לקח אותי אני לא אכתוב, כי למרות שהיא היתה מאד טעימה, השירות שם היה מזוויע. גם בביקור נוסף. בואו נודה בזה, חלק מהחוויה של שווארמה, ובכלל כל מה שנקרא אוכל רחוב, זה הלעמוד בתור, הצחוקים, השירות האישי, זה לא אמור להרגיש כמו מפעל אלא כמו מסעדת פועלים.

לכן אכתוב על השווארמה השניה שאורי לקח אותי אליה, פונדק השובבים. הם בדיוק שיפצו באותה תקופה והבנתי גם שהיתה תחלופת בעלים והרבה אנשים היו בלחץ שהמוסד הזה יתקלקל, אבל הם לא אכזבו – אני אוהבת אותם וטעים, נקי וכיף לעמוד שם בתור.

רחוב נחלת בנימין 68 תל אביב, 03-5175390

.

שווארמה פלאפל אלי

אלי הוא לא רק שווארמה מעולה, מדובר בלב ליבה של מעצמת שוק לווינסקי. הוא יודע כל מה שקורה שם, וכשרק עברתי לגור בשכונה הוא היה מציץ בחלון, מסתכל על פרצופי אובד העצות ומכוון אותי לאיטליז, לגבינות, איפה הכי כדאי לקנות גרביים וכל מה שרק שאלתי.

יש לו שלושה דברים שהופכים את השווארמה שלו לנכס צאן ברזל בעיני: פיתות טריות, חמות ונפלאות בעבודת יד, שמגיעות כמה פעמים ביום; פיתות מטוגנות שאפשר לנשנש עד שיגיע תורך (ויש תור ארוך, אני מזהירה!); סיח פרגיות וסיח עגל והכי טעים זה לבקש ממנו מעורב.

בעצם גם יש דבר רביעי: אלי הוא איש מקסים ונחמד וכיף להיות שם, לדבר ולצחוק איתו כשעומדים בתור.

רחוב לוינסקי 38 תל אביב, 03-6834555

.

דונר ביהוד

לפני שנה וחצי בערך עבדתי במשך כמה חודשים ביהוד ושם גיליתי את הדונר. הבוסית שלי, שהיתה אישה רחבת מידות, הזהירה אותי: "טל, אני הייתי רזה כשעברתי לכאן…".

אבל כלום לא עזר, התמכרתי אנושות ועליתי שתי מידות. איזה מזל שאני כבר לא עובדת שם כי מי יודע לאן הייתי מגיעה.

אבא נתי פתאום נעשה אבא משקיען והקפיד להיפגש איתי לצהריים פעם בשבוע, ואפילו אורי הגרפיקאי הבטיח להגיע עד לשם עם הטוסטוס. אבל כשסכנת מידה 48 ריחפה באוויר לא היתה לי ברירה אלא לעזוב את האזור. בשבילכם השקעתי ונסעתי רק כדי לצלם…

רחוב שבזי 18, אזור תעשייה יהוד, 03-6325111

.

מפגש השרון – ג'מיל הרצליה

התור בג'מיל אינסופי, השווארמה שלו די יקרה והפיתות שלו הולכות ומתכווצות לאורך השנים. ועדיין, הבן אדם עושה שווארמה מעולה ואני חוזרת שוב ושוב עם הזנב בין הרגלים. אז מה אם עברתי למנה וחצי?

רחוב סוקולוב 20, הרצליה, 057-9442551

.

ואיפה תמצאו את הקבב הכי טוב?

טל עירוני
עוסקת בשיווק דיגיטלי, ניהול תוכן, ניהול קהילות ומדיה חברתית. מתמחה בעיצוב, אופנה, אדריכלות, אומנות, שופינג, לייף סטייל, מוזיקה, אוכל, יין ואלכוהול, מלונאות, תיירות, פמיניזם, אופניים, אופנועים, קולנוע, טלביזיה, טרנדים ברשת. כל השאר - תנו לי שבועיים בנושא כלשהו ואני אלופה בו.