חמישה טיפים לאירוח קיץ קליל ומושלם

אירוח חברים או משפחה בקיץ, בין אם בגינת הבית, במרפסת או בסלון הממוזג – לא חייב להיות תיק כבד, ובטח שלא אוכל כבד בעונה כל כך חמה. הכתבה הבאה תיתן טיפים לאירוח קיץ כיפי וקליל, בהיבטי הכיבוד, ההתארגנות ועוד כמה דברים שחשוב לזכור על אירוח בקיץ.

סופסוף הצלחתם לקבוע עם חברים למפגש של כמה זוגות, אחרי שבועיים של בדיקות והתלבטויות של כולם. לוח הזמנים העמוס שמאפיין את ימינו לא מאפשר יותר מדי פנאי לחיי חברה, וכך יצא שאתם מארחים בחודש יולי בשעות אחר הצהריים. איך מארחים חברים בכיף בשעות החמות, בלי שאף אחד יסבול ובלי להתחרט? המשיכו לקרוא.

התארגנות לוגיסטית – איך לנצח את מזג האוויר?

כאן השאלה מתחילה באיפה תארחו. האם בסלון? בגינה? במרפסת? בהתאם לכך תוכלו לגזור תכנון לוגיסטי, שהינו קריטי לכך שאף אחד לא יסבול. אם תארחו בחלל הבית, אין בעיה – המזגן פועל ואפשר לדמיין שבעצם בכלל פברואר. לעומת זאת, במידה ומארחים במרפסת או בחצר, חשוב לוודא שיש די מקום מוצל. אם אין מספיק עצים בחצר, שמשיות הן חובה, אחרת כולם יסבלו, ובנוסף כדאי להצטייד במאוורר חזק או שניים. אף אחד לא ייהנה מהאירוח אם הוא יצטרך לשבת בשמש של חודש יולי במשך שעתיים.

התאימו את הרהיטים לעונה

נכון, לרוב אנחנו לא מחליפים סלון כל פעם שאנחנו מארחים כמה חברים, אבל אם תכננתם לתת לאורחים שלכם לשבת על ספות העור שלכם בארבע אחרי הצהריים בחודש יולי, כדאי שתחשבו שוב. בקיץ חשוב לוודא שהרהיטים לא יעודדו את ההזעה של האורחים שלכם, גם לטובת האורחים וגם לטובת הרהיטים. אם יושבים בגינה או במרפסת, כדאי להצטייד בריהוט גן נוח עם ריפוד קליל של בד. אם התברכתם בחצר גדולה, אפשר להחליף את הכיסאות במרבצים שיוסיפו נופך מפנק ושיקי לעניין, במיוחד אם האורחים שלכם מסודרים בזוגות.

בחרו כיבוד מתאים

בקיץ, ודאי אם נפגשים בשעות החמות, אין לאף אחד צורך באוכל כבד או בארוחות גדולות. אם רוצים להגיש גם אוכל של ממש, אפשר להשקיע בסלטי ירקות טריים, סלט פסטה קר או פלטת גבינות מצוינות. אבל לא באמת צריך. אם לא מתארחים אצלכם לשעות ארוכות, אפשר בהחלט להסתפק בקינוחים קרים או קפואים שמטרתם לרענן את האורחים – גלידה, סורבה, פירות חתוכים. אם בא לכם להביא אותה באיזה קטע מגניב, אפשר להקפיא קרמבו מבעוד מועד ולהגיש אותו כקינוח אישי חמוד.

אל תשכחו שתייה

מה אסור לשכוח? מים קרים בשפע ומצבור מספק של קוביות קרח. אף אחד לא רוצה שיזכרו את האירוח שלו ככזה שבו אחד האורחיםהתייבש. ימות הקיץ החמים הם ימים שבהם אנחנו בסכנה להתייבש כל הזמן, בין אם אנחנו בחוץ תחת השמש הקופחת ובין אם אנחנו בבית מתחת למזגן, הנוטה לייבש את האוויר. אם אתם והאורחים מהסגנון הקליל באמת, קנקני מים יעשו את העבודה, אבל אם אתם רוצים להשקיע, הצטיידו מראש בעלי נענע יפים שישדרגו את המים. חליטות קרות הן גם אופציה מעולה, ואם יש אופציה לקפה קר זו בכלל חגיגה.

להרים את האווירה בלי להרים טמפרטורות

גם את המשקאות האלכוהוליים כדאי להתאים למזג האוויר. זה לא הזמן לקוקטיילים חלביים או למשקאות החריפים האיכותיים ביותר שיש לכם בארון. מה כן? קוקטיילים קלילים על בסיס פירות או שילובים עם ערק. כדאי גם להצטייד בכמה שישיות בירה ובבקבוק יין מבעבע, אבל אל תשכחו להכניס אותם למקרר בזמן.