חוויה קולינרית בירושלים

תערוכת צילומי אוכל של הצלם נלי שפר וביקור בטרטוריה חדשה בשוק מחנה יהודה. חגית אברון ממליצה על חצי יום חופש בבירה

ירקות

מתוך האתר של חגית אברון

א' היא המבוגר האחראי בקשר בינינו. כמסעדנית ידועת שם בדימוס, היא יודעת לשים אצבע קפדנית ואנינה על כל נקודה שווה במפה. לכן, כשהציעה לי א' לעלות לבירה לתערוכה מעוררת תיאבון ולאחריה ארוחה בטרטוריה חדשה, מיד נעתרתי. בחפץ לב כמובן.

התנאי שלה היה לנסוע באוטובוס. לא התווכחתי ואפילו נדהמתי לגלות כמה רגועה הגעתי לבירה. בלי פקקים בשער הגיא, שקועות בשיחה נוקבת אודות הקולינריה הישראלית לאן.

כדי לעורר את בלוטות התיאבון, ולהמשיך את שיחתנו בענייני ההיסטוריה הקולינרית של ישראל, פצחנו בצפייה בתערוכת צילומי האוכל של הצלם המופלא נלי שפר, המוצגת למשך החודשיים הבאים במכללת הדסה. אל תפספסו.

שפר, צלם שהשפיע רבות על השיח הקולינרי בישראל, ומכאן על תרבות האוכל בכלל, מציג בתערוכה תמונות מרהיבות, מעוררות תיאבון פרי שלושים שנות עשייה. תמונות מגרות של שצילם במסגרת עבודתו עם השף ישראל אהרוני, שותפו לעשייה, צילומי שווקים נידחים ברחבי העולם, ארוחות אקזוטיות, חומרי גלם שונים ומשונים, וכמובן אנשים אוכלים ומאכילים – כולם נלכדו ברגישות נדירה דרך עדשת מצלמתו.

צילום של נלי שפרצילום של נלי שפר

.

התערוכה היוותה משחק מקדים נחמד לארוחה בטרטוריה החדשה "חבה" בואנו שוק מחנה יהודה. מדהים לגלות כמה הפתעות מצפין השוק הזה. בכל פעם שכבר נדמה לי שראיתי וטעמתי הכל, מנץ לו מקום חדש ומפתיע, אף הוא הומה אדם, עליז ושוקק כראוי לבתי אוכל של שוק.

חבה שוכן במקום בו שכנה מאפיית חבה הירושלמית הראשונה בעיר. זאת שתנוריה הלוהטים הנפיקו במשך שנים ארוכות לחמים ומיני מאפים לתושבי ירושלים. כפי שמתרחש מזומנות בעסקים משפחתיים, הדור הוותיק מסר את השרביט לזה החדש, ואלה החליטו על הפיכת המאפייה לבית קולינרי חדש, שמבטא את רוח העידן הקולינרי החדש בירושלים.

המקום בהיר ויפהפה, תחת קשתות מרהיבות, מזמין פנימה בזכות מגשים לוהטים של תנור, העורמים כיכרות שחומים של לחמים. בכל זאת הייתה כאן מאפייה בעבר. ויטרינת זכוכית שקופה אוצרת בקרבה את אוסף הקינוחים המגרה שמכינים בקונדיטוריה שמעל.

טרטוריה חבה ירושליםטרטוריה חבה. בהירה ויפהפייה. צילום: דניאל לילה

.

בחרנו בשולחן שפונה אל חצר פנימית של השוק, ועד שהגיעה סלסלת לחם טעים וחמאה, בהינו בקהל המגוון שפקד את המקום. התפריט הוא חלבי-דגים, ועד מהרה נמלא שולחננו במנות קטנות וגדושות טעם – סרדין כבוש בעדינות, סלק מהדוכן שממול ביוגורט סמיך, קרוקטים פריכים של גבינת פקורינו וחומוס בפרשנות אישית – עשוי משעועית לבנה. טעים, עדין, מחוכם ולא מתחכם.

בעיקריות בחרנו בהמבורגר דשן עשוי מדניס עסיסי, ויחד עם שתי כוסיות יין לבן יבש של יקב פלם מהרי ירושלים, חשנו שביעות רצון גדולה מהבילוי הקטן שלנו. שתי כוסות קפה חזק וסברינה טעימה ולא מתוקה חתמו את הביקור בבירה, לא לפני שלקחנו איתנו קופסאות של עוגיות תוצרת המקום לנחם את אלה שנשארו בבית.

תגיד שחגית:

תאווה לעיניים – תערוכת צילומי אוכל של נלי שפר, עד סוף פברואר במכללה אקדמית הדסה,רח' הנביאים 37, ירושלים.שעותפתיחה: ראשון עד חמישי 10:00-20:30

טרטוריה חבה – רח' יפו 119, ירושלים. כשר למהדרין, חלבי. טלפון: 02-6233379

חגית אברון
אני אוהבת טיולים, בילויים ואת החיים הטובים. שנים שימשתי כמקור להמלצות שונות ומשונות לחברי ולבני משפחתי והבנתי שזה הזמן להגשים את החלום: לחוות את חדוות הגילוי של מקומות קטנים בצידי הדרכים, כאלה ששווה לרדת מהכביש בעבורם, למצוא יקב מופלא ונידח, לנסוע עד רמת הגולן כדי לראות את הכנרת מזווית שאף אחד עוד לא ראה ולדהור עד קצה העולם בשביל בית קפה נסתר. מחברת הספרים "יום חופש" ו"שישי בבוקר".