הצלחות שהתחפשו

יצירתיות, צבעוניות ופשוטות להכנה: 3 הצעות מפתיעות לארוחות מזינות שאף ילד לא יוכל לסרב להן

הצלחות שהתחפשו דג באקווריום

יש ילדים שתמיד יעדיפו גבינה וירקות על פני ממתקים וריבה. שמעתי שיש כאלה, אבל הם בטח הילדים של השכנים.

הילדים שאני מכירה צריכים קצת דירבון והכוונה. כי כמו הרבה דברים בחיים, גם האכלת ילדים דורשת קצת שיווק. צריך לדעת לשווק נכון את האוכל שאנחנו רוצים שהילדים יאכלו. חשוב להציג את האוכל המזין והבריא כמשהו כיפי, כחוויה מהנה שעושה חשק לאכול. כמעט כולנו עושים זאת, אפילו בלי שנהיה מודעים לכך. זוכרים את ה״אווירון״ שבא לעזרתנו בהאכלת הפעוטות? כשאווירון – מזלג היה מגיע לנחיתה כל הפיות של הילדים היו נפתחים בלי קשר לסוג האוכל. למה? שיווק!

גם בהמשך הדרך, כשהילדים גדלים קצת, אחת הדרכים לעשות את האוכל לחוויה נעימה היא להגיש להם ארוחות מעוצבות בצלחת. מנות שהן ציור. לא צריך להיות מקצוען, רק להפעיל את הדמיון.

בדוגמאות שהכנתי כאן, חלק מהציורים נאכלו עוד לפני שהספקתי לצלם והייתי צריכה לחזור שוב על הציור על מנת שאוכל להראות לכם את הרעיונות שלי למנות צבעוניות המתאימות לארוחת בוקר, או ערב ממרכיבים מזינים ובריאים.

דג באקווריום

צלחות מחופשות טרה. צילום: אורלי כהן

הצלחת מורכבת מפרוסת לחם דגנים שחותכים בצורת אליפסה, מוסיפים 2 משולשים שיוצרים את הזנב ומחדדים מעט את האזור הקדמי שיהווה את פני הדג. פרוסת גבינה צהובה (אני השתמשתי בגבינה צהובה נעם , 22% שומן), שנחתכה לרצועות, מהווה את הקישוט על גוף הדג, יחד עם זיתים ירוקים ושחורים שנקצצו דק. עגבניות שרי חצויות התחפשו לאבנים שעל קרקעית האקרווריום, וביניהן צומחים גבעולי עירית ולבבות חסה ליצירת צמחייה תת ימית. עין הדג, קרקעית הצלחת ופרחי המים נעשו עם גבינה לבנה 5% של טרה שהוכנסה לשקית ניילון (של סנדוויצ׳ים) שנגזרה בקצה והפכה לשקית זילוף.

חיפושיות בדשא

צלחות מחופשות טרה. צילום: אורלי כהן

2 פרוסות לחם שנחתכו לאליפסות בצורה חופשית (לא צריך שבלונה), על אחת הנחתי כנפיים שהכנתי מגבינה צהובה נעם 22%, שבה ניקבתי חורים בעזרת צנטר (אפשר להיעזר בכל כלי חד שיש בבית). הכנפיים של החיפושית השניה הם מפלפל אדום שגם בו ניקבתי חורים. את מה שהוצאתי מהפלפלים הכנסתי לחורים של הגבינה. את החורים בפלפל מילאתי בנקודות גבינה לבנה של טרה 5% (הכי קל לעשות זאת בעזרת שקית ניילון שמשמשת כשקית זילוף). החיפושיות הונחו על מצע של עלי חסה. הפרחים בדשא עשויים ממלפפון וחצאי עגבניות שרי.

ילדה עם סרטים בשיער

צלחות מחופשות טרה. צילום: אורלי כהן

הפעם בחרתי לחם מקמח מלא, שהורדתי לו את הקרום "הקשה" ועיגלתי מעט את הפרוסה. ביצה מקושקשת מ-2 ביצים ומעט חלב טרה שטרפתי היטב הפכה לשיער בלונדיני פרוע. חתיכות של פלפל אדום הפכו לשפתיים ולסרטים לשיער, והעיניים הוכנו מפרוסות מלפפון וזיתים שחורים. את העיניים והשפתיים הדבקתי בעזרת מעט גבינה לבנה 5% של טרה, שגם שישמה אותי להכנת האף.

ברגע שמתחילים להכין, מתחילים לבוא עוד רעיונות, זה כיף לילדים לאכול וכיף להורים להכין.

בתיאבון!

אורלי כהן - חיים וטעים
אוהבת את החיים הטובים והטעימים: לבשל, לאפות, לצלם, לטעום, לטייל, לבלות, ליצור, לעצב, לשתף, לכתוב ולספר. יחד עם זאת, בריאות הגוף, הנפש והנשמה חשובים לי ואני משתדלת לשלב ביניהם. חיים וטעים זה המוטו שלי.