הלב במרק

בכל מרק יש לב- ב"יום המרק" אפשר לשתות מרק-שף וגם לעזור לנזקקים. הילה אלפרט על מרקים לחימום הנשמה

לפעמים אבודי הלב נמצאים במרק. למשל, העץ שאלונה מצאה בתוך מרק העדשים שאבא הכין לה. מרק שלא התקרר, לא משנה כמה פווו היא עשתה לו, עד שמתוכו צץ עץ, וביקש שתחזיר לו את הלב שלו, אחרת לא תוכל לאכול את המרק.

כל כך הרבה פעמים סיפרתי לילדים שלי על אלונה ועל העץ עד שהיא יצאה מ"על עלה ועל אלונה", הסיפור ששירה גפן כתבה, והייתה יושבת לידם בשולחן בזמן שאכלו מרק, מספרת להם בקול הדק שלה, איך בכל יום, בדרך חזרה מהגן, הייתה מתיישבת תחת עץ ואוכלת תפוח. איך בכל נגיסה שלה נשר מהעץ עלה, עד שעלה אחד, מיוחד גדול וצהוב, נחת על הראש שלה, ליווה אותה הביתה, וכשאכלה ממרק העדשים שהכין לה אבא, צץ בתוכו העץ, וסיפר לה שהעלה הזה הוא הלב שלו, שתחזיר לו אותו בחזרה. תמיד כשהגיעה לחלק הזה העיניים הגדולות שלה היו נפערות עוד יותר אפילו, וגופה הדק כנייר היה נרעד לרגע. לפעמים הקול שלה היה נשמע בול כמו זה של אלמה, ולפעמים, בדיוק כמו זה של מיכאל.

גם הלב של עשיו צלל לתוך צלחת של נזיד עדשים. בכל פעם שהמורה הייתה מספרת את הסיפור שלו, הייתי נעשית רעבה מהתבשיל ועצובה מהבכורה שאבדה לו, ומאהבת האב שמעולם לא הייתה לו.

אוכל ואהבה בארץ הפייסבוק

השבוע, בארץ הפייסבוק שם אוהביםםםםםם או שונאיםםםםם, שומעים? משמיעים!!!!!!!, באתר האינטרנט של בייגל'ה מצאתי מרק עם לב. נעמה פלד ודודי כליפא, מנהלי האתר, משוטטים כבר שנים בערבות הרשת. הם הכירו בג'יידייט-רוצה להכיר?-מסנג'ר, ואהבה גדולה נולדה. 'אני אוהב אותה יותר משאני אוהב את עצמי' כותב כליפא בבייגל'ה, אתר האינטרנט שהולידו השניים ועוסק בתרבות האוכל. טורים משותפים של השניים מתארים ארוחות, קניות, מסעות תענוגות וכמו חלילנים מהמלין יוצאות בעקבות השניים גם קבוצות גולשים לאכול בכל מיני מקומות שווים.

השניים האלה הם שיזמו את "יום המרק". ב-21.12, הוא היום הקצר בשנה, יפרישו כל השפים ובעלי המסעדות שישתתפו באירוע, את כל הכנסותיהם ממרק, לטובת עמותת "לשובע" המופעלת ע"י עו"ד גיל-עד חריש, רעייתו שרונה ומנהלה המתנדב יוסי אביגדורי.

כבר 25 שנים פועלת העמותה הזו שמעולם לא ערכה אירועי התרמה. בבתים שהיא מפעילה מוגשות כ-2500 ארוחות חמות ביום, מנהלת יותר מ-20 בתי נוער בהם, חוץ מאוכל, מקבלים ילדים עזרה בלימודים, והעשרה. העמותה מפעילה גם את 'גגון', מעון להומלסים והוסטל לשיקום דרי רחוב ואסירים משוחררים, מרכזי חלוקת ביגוד לנזקקים ועזרה לניצולי שואה. כל הנהלת העמותה עושה את עבודתה בהתנדבות מלאה.

לב תמיד מגיע לאן שצריך

הרבה שפים כבר אישרו השתתפותם ביום המרק, ביניהם רפי כהן ממסעדת "רפאל", שהבוקר אכלתי אצלו מרק שמיימי מכרוב שחור, בתוכו צפות קוביות לחם ומעליהן פתיתי פרמיז'ן וטיפות שמן זית. שרון כהן ממסעדת "שילה", עמוס שיאון מ"הלנה" בקיסריה, רימון בן יקיר מרשת "ג'ירף", בינו גבסו "ד"ר שקשוקה", בעז צאירי מ"סאקורה", מאיר אדוני מ"כתית", משה אביב מ"מסה", ניר צוק על 4 מסעדותיו, ניני נוף מ"מקום של בשר", האחים ירזין מ"קפה איטליה", יונתן רושפלד מ"הרברט סמואל וטפאס 1 העם", נתי שפריר מ"בלזק" באשדוד, עומר מילר מ"חדר האוכל". כליפא מוסר שבינתיים הוא לא שמע לא מאף אחד.

חברת YES תעמיד לרשות בייגלה את אמצעי התקשורת שלה להפיץ את דבר המבצע שידעו כולם, והארץ כולה, אלה שיש להם ואלה שלא, יאכלו מרק, יעשו "פו" כמו שאלונה למדה מאבא שלה לעשות בשביל לא לקבל כוויה, וכשתלגם הכף יעלה קול דקיק של ילדה עם עיניים גדולות שתלחש "לב, תמיד מגיע לאן שצריך", כמו שלימד אותה פעם מזמן, עץ גדול ויפה בגן.

"על עלה ועל אלונה", שירה גפן כתבה, דוד פולונסקי אייר ו'עם עובד' הוציאו לאור.
מסעדות המבקשות להשתתף ב"יום המרק" מוזמנות לפנות ל-yomhamarak@gmail.com
מידע על מסעדות שמשתתפות במבצע תמצאו ב- www.beygale.co.il ועככשיו יאללה. גשם גשם בוא.

>> מתוך הבלוג של הילה אלפרט
צילומים:
http://www.flickr.com/photos/kramerhawks/3014235177/
http://www.flickr.com/photos/basheertome/2081791355/