הדר לוי על כוס יין

זרקנו לקומיקאית הדר לוי נושא שיחה פתוח: יין, והתגלגלנו משם לבדיחות על תירוש ופטישים

הדר לוי

התאהבנו בה ב"אקדמיה לצחוק", ואחרי "צחוק מהעבודה", "מהדורה מוגבלת", "האיש הכי מטומטם בעולם", "שבוע סוף" ועוד, כבר היינו שדודים באהבה מעוורת לרגליה של השחקנית והסטנדאפיסטית הדר לוי, שהיא ללא כל ספק אחת הנשים השנונות והמצחיקות במדינה העצובה שלנו. בימים אלו היא עובדת על סיטקום שכתבה בעצמה ונמצאת במגעים עם גוף תקשורת גדול. חוץ מזה, שתיים מבין חברות מערכת סלונה טוענות ברגש שלוי היא חברה קרובה שלהן וזה כבר מקפיץ אותה למקום מוערך במיוחד. שיחה על יין.

אני חוזר(ת) לבית שאן

/"תחילת ההיכרות שלי עם יינות הייתה כמובן בקידוש של ערב שבת, בהתחלה גדלתי על יין פטישים, מאוחר יותר התקדמנו לתירוש."
..

העיקר זאת הרומנטיקה

"בגיל עשרים, בעקבות חוסר כסף וחוסר ידע הזמנתי את החבר שהיה לי אז לארוחה רומנטית. קניתי יין פטישים זול כזה, אפילו בלי פקק שעם. כשהוא שאל אותי בהבעה מזועזעת מה זה המשקה הזה, עניתי: 'אבל כתוב על זה יין'. תאמיני לי שאני לא בטוחה שבאמת היה כתוב אפילו את זה. זאת הייתה הפעם הראשונה שהבנתי שיש עוד סוגים של המשקה הזה."

אם שותים לא שותקים

"מיתוס האומנים השיכורים לא עובד לי טוב, אני משתכרת בקלות כך שלמהול אלכוהול עם עבודה זה לא בשבילי. זה קרה פעם אחת ששתינו תוך כדי צילומים ל"מהדורה מוגבלת" של "ביפ" – ציחקקתי כמו ילדה."

הטיפה שחשפה

"מאוד אוהבת יין, עושה לי מצב רוח טוב. כשאני משתכרת אני חושפת את האמת, בגלל זה כל החברים שלי חוששים מרגעי השכרות שלי. אז תוך כדי שתייה, יחד עם החשיפה שמביכה אותם, אני מודיעה להם מראש שאני יודעת שמחר בבוקר הם יגידו לי שלא התנהגתי בסדר – יענו, מתנהגת בטמטום מודע."

מה ששנוא עליך, דווקא תעשה לחבריך

"כשאני מבושמת אני חמודה, אבל אני די שונאת שאנשים אחרים משתכרים, הם כאילו במסיבה של עצמם, אחר כך צריך לדאוג להם שלא ישתו יותר, לתמוך בהם ולנקות אחריהם את הקיא. עכשיו, שלא תביני לא נכון – כשדואגים לי ככה, אז בכיף, אני מברכת על זה".

אם תתנו לי כוס של יין להבדלה

"בכל פעם שמלצרים מציעים לי למשל את יין הבית האוסטרלי שלהם, שכלבי דינגו דגרו על החביות או כל יין מוזר אחר, אני מוכנה לנסות – גם ככה לא פיתחתי עדיין העדפות וטעם אישי. ברור שיש את החלום האנין הזה לעבור מיקב ליקב כמו כל התיירים האלו שנוסעים לקליפורניה או טוסקנה או רמת הגולן, אבל אני לא אשרוד דבר כזה, משתכרת מהר מדי.

אין לי משקה ספציפי, אני לא כזאת אנינת טעם – לא בחומוס ולא ביין. בוחרת בדרך כלל במרלו אדום וייבש, אבל אם המוכר אומר שיש רק קברנה סובניון, זה לא ישבור אותי. בכל זאת, לא מדובר באהבה לקבוצת כדורגל שאי אפשר להחליף."

..

צילום: דור מלכה
נונה ד.
יש מי שיאמר לכם שאני מלאך וישנם רבים אחרים שבחייהם אני מגלמת מפלצת. כך או כך, מדובר בהוכחה חיה שכשהדברים נוגעים לשוק החיזורים - חמישה עשורים פלוס מאה קילוגרמים הם ממש לא הרבה לאישה. נונה ד. שוגלת מילים