גלגולו של חוש – איך הטעם שלנו משתנה עם השנים

במהלך השנים, חוש הטעם משתנה ומתפתח. כולנו עוברים תהפוכות שונות בנוגע להעדפותינו לאוכל, בין אם הוא מתוק, חמוץ או חריף. איך מתרחשים שינויים אלו? בדקנו כיצד מתפתח חוש הטעם לאורך הזמן.

עוגת שוקולד

עוגת שוקולד

כולם יודעים שילדים קטנים אוהבים שוקולד פרה, מקדונלד'ס או פיצה מרגריטה עם זיתים, אך מבוגרים לעומתם, מעדיפים מזון מתוחכם יותר כמו למשל תוספות של ארטישוק או גבינה כחולה על הפיצה שלהם. מה שבטוח הוא, שגם המבוגרים ביותר שבינינו, חיכו בילדותם בשמחה לקינוח המתוק, אז מה קרה לחוש הטעם שלהם? מה עבר עליו?

חוש הטעם שלנו מתפתח ומשתנה. ככל שאנחנו גדלים ונחשפים לסוגים חדשים של מזונות וטעמים שלא הכרנו, כך גם החך שלנו מתרגל לאהוב את הטעמים האלו. בנוסף, אוכל הופך להיות עניין חברתי יותר ויותר עם הגיל, וכמובן שעם הזמן נוסף גם הנדבך הבריאותי, שמשפיע על הבחירות הקולינריות שלנו.

 

גדלים ומשתנים

עובדה מעניינת היא שההעדפה של בני אדם למתוק מזוהה במחקרים שונים גם אצל יונקים אחרים, מה שמרמז על היותה טבועה בנו מלידתנו.  מתוק מרגיע תינוקות וילדים רבים – כל הורה יודע זאת,  ועם זאת העדפה טבעית זו דועכת לקראת גיל ההתבגרות. הדעיכה הטבעית קשורה גם במניעים חברתיים, אך גם בריבוי האפשרויות אליהן אנו נחשפים תוך התבגרותנו. ככל שניחשף ליותר סוגים וסגנונות בישול, כך הטעם הקולינרי יתפתח, וההעדפה למתוק תיחלש ביחס למזונות אחרים, גם אם תמיד תהיה למתיקות פינה חמה בלב.

 

על טעם ועל ריח

על הלשון שלנו מצויים קולטני טעם אשר יודעים לזהות חמישה טעמים – מתוק, מר, מלוח, חמוץ ואוממי – אולם השפעתם על הטעם היא חלקית בלבד. לריח יש השפעה עצומה על טעם המזון. למשל, אצל חולי שפעת ומעשנים, שאצלם נפגע חוש הריח, מדווחת ירידה משמעותית בפעילות חוש הטעם.

הסיבה לכך היא שטעם מורכב גם מהארומה של המזון. קולטני הריח שבאף סופגים מתוך הארומה חומרים נדיפים, אשר משנים את חוויית הטעם והופכים אותה למורכבת ועשירה יותר. אם כך, הריח מוסיף שכבות של טעם שיכולות להשפיע על ההעדפה שלנו למזונות שונים.

 

עניין של אופנה

לבסוף, משפיע מרכזי בשנים האחרונות על הטעם הקולינרי שלנו, הוא העניין החברתי. השיטוט ברשת  האינטרנט חושף אותנו לאינספור סגנונות בישול, לאופנות ויראליות ולמטבחים שלא היינו יכולים להיחשף אליהם לולא המרחב הווירטואלי. תוכניות בישול, חשבונות אינסטגרם מיוחדים וסרטוני יו-טיוב, חושפים אותנו למאכלים שלא הכרנו, וגם הופכים מאכלים מסוימים לטרנדים ויראליים.

הטעם של חברינו משפיע גם על הטעם שלנו, ואופנות בבישול משפיעות על הטעם הקולינרי. ביחד עם מרכיבים אחרים, כמו ריח, גיל וניסיון, הם יוצרים אצל כל אחד מאיתנו טעם קולינרי יציב ומיוחד. הטעם של כל אחד מאיתנו הוא אישי וייחודי, אך חברתי וקולקטיבי כאחד.