ארוחת בוקר עם מטרות נעלות

יעל מוריס אכלה ארוחת בוקר כמו שהיא צריכה להיות ב"בייקרי 29" החדש בתל אביב. כל החושים שלה נשארו עם זיכרון מתוק.

עברתי שם ביום ראשון עם המונית בדרך חזרה ממצגת בכלבו שלום. כן, אז צריך להגיד מגדל שלום, אבל כולם בדור שלי קוראים לזה כלבו שלום. ראיתי שפתחו מקום חדש באחד העם פינת יבנה. אפילו עוד לא היה שלט. רק ראיתי 29, אז חיפשתי באינטרנט. בייקרי 29, רק נפתח. כשהתלבטתי לאן לקחת את האורחת האמריקאית שלי לארוחת הבוקר האחרונה שלנו יחד, חשבתי שיהיה נחמד לנסות מקום חדש.

אז לקראת השעה 10 ביום שישי, שעה שהאמריקאית החשיבה כמוקדמת מאוד ואני החשבתי כמאוחרת, נכנסנו לבייקרי 29. הכניסה ממש בפינת הרחובות, ויש מקומות ישיבה בחוץ משתי קרנות הבניין, גם באחד העם וגם ביבנה. היינו שמחות לשבת בשמש בחוץ, אבל באותה עת השמש ליטפה רק את יושבי יבנה, ושם לא נותרו מקומות פנויים. באחד העם היה עדיין מוצל וקריר, אז בחרנו לשבת בפנים. במזל גדול, חיכה לנו שולחן אחד בודד. בסך הכל 4 שולחנות לישיבה בפנים, כי העיקר במקום זה שולחן התצוגה של מוצרי הקונדיטוריה המרהיבים.

תפריט הבוקר המצומצם מציע שלוש חלופות:
בוקר בייקרי: קפה ומיני כריך או מאפה (15 ₪).
קונטיננטלית: לחמים, קונפיטורת הבית, חמאה, קפה ומיץ סחוט במקום (25 ₪).
פריטטת בוקר: 2 לבחירה, סלט ירקות, ממרחים וגבינה, לחם, קפה ומיץ סחוט במקום (38 ₪).

עוד מלבד ארוחות הבוקר, יכולים היושבים במקום להזמין גם מאפי בוקר, גרנולה עם דבש, סלטים וכריכים.

למרות שהמקום רק נפתח, את המקום פוקדים רבים, שבאים לראות, לשמוע וגם לקנות ממגוון תוצרי הקונדיטוריה במקום. מדי פעם נשמע גם ריב מזדמן על השולחנות הבודדים, ושמחנו שהצלחנו לכבוש שולחן לפני פרוץ המהומות.

את המקום פתחה נטע קורין, שסיפורה כתוב על כרטיסייה שמוצבת לצד כל שולחן. קורין עלתה לארץ לאחר 15 שנות קריירה בוול סטריט והתמחתה כקונדיטורית. קורין מבטיחה כי 100% מרווחי המקום נתרמים לטובת תוכנית המלגות "אימפקט", אשר מעניקה מלגות לימודים מלאות לחיילים משוחררים מהמערך הלוחם, והם בתמורה תורמים 130 שנות התנדבות בשנה. קורין היא גם הרוח החייה של המקום, והיא מסבירה לקונים בנשימה אחת על המאפים ועל התוכנית.

בעודנו מנסות להבין מה זו בדיוק פריטטה, יצא אלינו השף והסביר לנו שאלו ביצים עם ירקות. היא פירט באוזנינו את המבחר: קישואים ולימון, כרובית ופלפלים קלויים, סלמון מעושן עם סלמון טרי והאחרונה של גזר. הוא המליץ במיוחד על הקישואים ולימון, ואחריה על הסלמון. כשהבנו שכל ארוחה כוללת שתי פריטטות, עשינו את ההחלטה המתבקשת והזמנו את כל ארבעת הסוגים.

קיבלנו סלסלת לחמים מצויינים, משותפת.

סלט ירקות טרי טרי, וצלחת עם שתי פריטטות קטנטנות, כמו שני קישים חמודים, לצד צלוחיות של טפנד, סלט ביצים, סלט טונה, גבינה, חמאה וריבה.

ההפתעה יחידה היתה שלמעט פריטטת הקישואים, שהיתה חמימה, כל השאר היו קרות. אבל למרות שהפריטטות לא היו מרגשות במיוחד, ארוחת הבוקר היתה נפלאה. ובמחיר הסמלי של 38 שקלים, זכינו גם למיץ תפוזים טבעי שנסחט במקום (החלופה היא גזר, או תפוחים, שעליו צריך להוסיף עוד 2 שקלים).

וגם קפה.

אל הקפה ההפוך שלי והאמריקנו של האמריקנית, צירפנו גם בריוש שוקולד, כי אחרי הכל, היינו בחנות מאפים, ולא יכולנו שלא לטעום לפחות אחד מהמאפים. הוא בדיוק יצא מהתנור, והיה נפלא.

האמריקאית ניצלה את הביקור לקנייה מרוכזת של קינוחים לארוחת הערב אליה הוזמנה, ביניהם הסינמון רול האחרון במגש שהיה מלא כשהגענו.

בריוש השוקולד האחרון בנגלה שלפני זו שטעמנו, וגולת הכותרת – העוגה המומלצת של המקום – קומה תחתונה בראוניז שוקולד, וקומה עליונה גבינה. לא טעמתי, אבל קיבלתי המלצות.

לקראת סוף הביקור שלנו בבייקרי, נכנס למקום מכר ותיק, שהסתבר לנו שגר בגג של אותו בניין ממש. הוא הזמין אותנו לראות את תל-אביב מלמעלה, ולא יכולנו לסרב. ולמרות שעברתי אין ספור פעמים באחד העם פינת יבנה, ולמרות שהבניין עצמו אינו גבוה במיוחד, הכל נראה משם אחרת. סיום מוצלח לבוקר חדש.

Bakery 29
אחד העם 29
תל-אביב
03-5602020

לבלוג של יעל מוריס – לא סוגרת ת'פה

צילומים:

יעל מוריס.

יעל מוריס
לא סוגרת ת'פה זו גם אחת שלא מפסיקה לדבר, וגם אחת שלא יודעת שובע מאוכל. כזו אני. לא סוגרת ת'פה הוא בלוג אוכל, אבל מתכונים לא תמצאו בו. אני בחורה קטנה עם תיאבון גדול, הרפתקנית קולינרית שמחפשת כל הזמן אתגרים קולינריים חדשים: מנות יוצאות דופן, מסעדות מרתקות מכל הקשת, החל במסעדות פועלים וכלה במסעדות שף, שווקי אוכל ומסעות קולינריים בארץ ובעולם. עקבו אחרי בפייסבוק: facebook.com/Losogeretapeh