אל תצאו מהכלים

שנייה לפני שמתחילה היסטריית פסח, זה הזמן לחשוב ברצינות על קנייה או החלפה של מדיח הכלים שלכם. מדיחי הדור החדש יעילים יותר, חסכוניים יותר וטובים לזוגיות

אל תצאו מהכלים

המכשיר החשמלי הראשון שנכנס לדירה שלנו כזוג צעיר ודל אמצעים היה מדיח כלים. אני זוכרת את המבט התמה של הטכנאי שהגיע להתקין אותו. המטבח היה ריק: לא מקרר, לא כיריים ולא תנור היו שם אבל מדיח כן. הוא שאל אותי מה קורה פה ועניתי לו את האמת. הדבר שאני הכי שונאת מכל מטלות הבית הוא לשטוף כלים ואם יש משהו שיפטור אותי מהעונש הזה, הוא ייכנס הביתה מיידית. מאז ועד היום אנחנו חברים בנפש – אני מעמיסה עליו והוא נושא בנטל בגבורה, לא מקטר ומספק כלים מבריקים וריחניים.

חיסכון ניכר במים

אמנם היה השנה חורף גשום במיוחד אבל אנחנו עדיין מדינה יבשה, כזו שכל טיפת מים שנחסכת בה חשובה לכנרת וגם לכיס שלנו המשלם תועפות בחשבון החודשי. העובדה הזו אתגרה, כנראה, את חברת בוש, שהטמיעה במדיחי הדור החדש מערכת יחידה מסוגה בעולם – Active Water Technology – המאפשרת להכפיל את עוצמת הניקיון של כל טיפה פי 400. המדיח המופלא הזה צורך בניקיון של 13 מערכות כלים 6.5 ליטרים מים בלבד. לשם השוואה, הדחה ידנית של אותה כמות כלים צורכת 10 ליטרים בכל דקה שבה הברז פתוח, ובממוצע כ-100 ליטרים מים בהדחה ידנית.

את המתמטיקה אפשר לעשות בקלות, אבל מעבר לנתונים המספריים האלו מסתבר שהניקוי במדיח הוא יסודי יותר ואפילו בטוח לגמרי לשטיפת בקבוקי תינוקות. נכון, הסבתות שלנו האמינו שספוג טוב וקרצוף הגון בעזרת הידיים החזקות שלהן מביאות לתוצאות הנקיות ביותר. מצד שני הן גם האמינו שכדי להיות בריאים חשוב לאכול פרוסה עבה של לחם לבן ועליו שכבה נאה של חמאה וקצת דג מלוח. אז האמינו.

במדיח יכולה טמפרטורת המים להגיע עד 70 מעלות. טמפרטורה כזאת ממיסה כל לכלוך ומביאה לצחצוח וחיטוי יסודי של הכלים. מכירים מישהו שיתנדב להכניס את ידיו ולצחצח צלחת בזרם מים חם כזה? אני לא. יותר מ-30 מעלות קשה לידיים העדינות שלנו לשרוד ולכן אין סיכוי שנגיע לאותה תוצאה בשטיפה רגילה במי ברז.

ואפרופו ידיים, מן הידועות הוא שהדטרגנטים שבסבון הכלים לא עושה חסד עם העור העדין שלנו, יש אפילו כאלו שממש רגישים ומפתחים אלרגיות שונות אליו. גם ככה חשוף העור לפגעי מזג האויר ולשמש הישראלית הקופחת אז למה להזיק לו עוד יותר? הדחה במדיח מדירה את הידיים שלנו מהכיור והתוצאה היא שמירה על בריאות עור הידיים והציפורניים.

חיסכון בזמן

הגענו לערב עייפים אך מרוצים, אחרי מקלחות של הילדים וארוחת ערב. על השיש במטבח ערימות צלחות וסכו"ם הזועקות לשטיפה ואנחנו זועקים למעט זמן איכות זוגי ואישי. גם פה נכנס מדיח הכלים בוש לפעולה ופותר את הבעיה כמו גיבור-על אמיתי.

מקסימום חמש דקות זריזות של הכנסת הכלים ואתם פנויים לצפייה בסדרה האהובה ולשיחה על היום שהיה במקום חצי שעה של עמידה מפרכת על הרגליים הדואבות ומירוק כל כוס וקערה. שווה או לא שווה?

מדיח מהדור החדש של בוש

.

אז איך יודעים לרכוש מדיח טוב?

יפית פסקל, מנהלת התקשורת השיווקית בחברת "בוש" מייעצת:

1.הגדרת צרכים – הגדירו לעצמכם בדיוק מה אתם מחפשים. ההבדלים בין המדיחים מתבטאים בסוג המדיח (רחב, צר, אינטגרלי וכו'), מספר התוכניות שלו והחידושים הטכנולוגיים שיש או אין בו. בדקו את הדגמים השונים והחליטו למה אתם זקוקים.

2. תווית האנרגיה – על כל מוצר חייבת להיות מודבקת תווית אנרגיה עם הציונים שהוא קיבל בתוצאות ניקוי, תוצאות ייבוש וחיסכון באנרגיה. הציון המקסימלי הואAAA , כלומר ציון מירבי על כל אחד מהפרמטרים.

3. צריכת מים – בדקו מהי צריכת המים של המדיח עבור מערכת כלי אוכל מלאה. המדיחים החדישים והטובים, כמו המדיח של בוש, חסכוניים מאוד במים ומכילים קיבולת גדולה של 13 ואף 14 מערכות כלים בדגמים מסוימים.

4. חידושים טכנולוגיים – הימצאותם של לחצן חצי זמן, לחצן אזור ניקוי מוגבר בסלסילה התחתונה ולחצן לתוכנית חיטוי יכולה לחסוך ולהקל על החיים. אם המדיח אינו מלא, תיהנו מלחצן חצי כמות. אם אתם לחוצים בזמן, יש אפשרות לקצר את התוכנית ואם יש לכם מעט כלים מאוד מלוכלכים ומעט כלים עם לכלוך קל, תוכלו להדיחם בו זמנית על ידי לחצן אזור ניקוי מוגבר.

5. סידור פנימי – ודאו שהסידור הפנימי של הסלסילות מתאים לצרכיכם: שהסלסילות גבוהות, יציבות ועמידות, שניתן לכוון את גובהן וכן ואם קיימות מחיצות מתקפלות להנחת סירים. בדגמים החדישים קיימת גמישות רבה בסידור הפנימי של הסלסילות והמחיצות המאפשרת התאמה לכל סוגי הכלים. מדיחים מודרניים מגיעים היום עם מפלס שלישי להנחת הסכו"ם, כלים קטנים וכוסות אספרסו. כך מתפנה מקום רב במדיח לכלים הגדולים, והכלים הקטנים והסכו"ם זוכים להדחה ספציפית וממוקדת המביאה לתוצאות ניקוי מצוינות.

6. טיב המשטח הפנימי – המשטח הפנימי של המדיח האולטימטיבי יהיה עשוי מנירוסטה אל-חלד, ללא הרבה חיבורים ותפרים, שהם מקום אידיאלי לצבירת לכלוך ועובש.

7. מסנני המדיח – ככל שהמסננים צפופים יותר (ברמה של פילטר מיקרוני), כך ייכנס פחות לכלוך למערכת המדיח ויזיק לצנרת.

www.bosch-home.co.il. לרכישה בחנויות המובחרות.