איך לחסוך חשמל במטבח?

לא חייבים לעבור לבשל על פתילייה ולשמור את האוכל בארגז קרח. כך תחסכו בחשבון החשמל וגם תעזרו לכדור הארץ

קומקום בוש

מכשירי החשמל שבמטבח, והמקרר בראש המצעד, הם זוללי אנרגיה כבדים. אפשר לצמצם את צריכת החשמל ולחסוך הרבה כסף בתכנון, תפעול וקנייה נכונים. מעבר לחיסכון האישי, השימוש בחשמל מגביר את פליטת גזי החממה, כך שחיסכון יעשה חסד גם עם כדור הארץ. כך תעשו זאת – כל הטיפים השווים.

מקרר

מקרר מקפיא תחתון של בוש

אם קיבלתם חשבון חשמל מזעזע ואתם רוב הזמן בכלל לא בבית, כנראה שהאשם הוא המקרר. המקרר הוא זלזלן החשמל הגדול בבית, לכן יש חשיבות עליונה לבחירת הדגם ולדרך השימוש בו.

צריכת החשמל של המקררים הישנים (לפני שנת 99') עלולה להיות גבוהה פי שניים מזו של הדגמים החדשים, המיוצרים לפי התקנים החדשים לצריכת חשמל. אם זה המצב אצלכם – כדאי מאוד להחליף אותו. זאת השקעה שתוכיח עצמה כחסכונית לאורך זמן, ותעשה חסד גם עם כדור הארץ.

כשאתם קונים מקרר חדש, הקפידו שהוא יהיה בעל דירוג אנרגטי A+ – בתווית האנרגיה שמוצמדת למוצר. דירוג אנרגטי גבוה מתבטא בחיסכון כספי אדיר יחסית למקררים בעלי דירוג אנרגטי נמוך.

גם אחרי הקנייה הקפידו על הכללים הבאים:

* חם למקרר: מקמו את המקרר מחוץ לאור שמש ישירה, ורצוי שגם לא בצמידות למכשירים מחממים, כמו תנור אפייה או מדיח כלים. כדי לאפשר זרימת אוויר חופשית השאירו מרווח בין המקרר לקירות ולתקרה, והשתדלו לנקות את החלק האחורי של המקרר מאבק מדי חודש.

* חם במקרר: רצוי לא להכניס מזון חם למקרר. אמנם, בניגוד לאמונה הרווחת, זה לא פוגע באוכל עצמו, אבל כן מעלה את צריכת החשמל, גם אם לזמן קצר.

* איטום המקרר: בדקו את תקינות האיטום של דלת המקרר (הגומייה) ושימרו על ניקיונה. בריחת קור מבזבזת אנרגיה.

* השארת הדלת פתוחה זמן רב מבזבזת חשמל: השתדלו לפתוח את הדלת לפרקי זמן קצרים כדי למנוע בריחת קור. הוצאת בקבוקי שתייה, מים וקוביות קרח, התגלו כהרגלים נפוצים בארץ לפתיחות דלת מרובות. ישנם מקררים עם "קיוסק" על הדלת למים קרים וקרח, ו"בר" שהיא מעין דלת שנפתחת להוצאה נוחה של בקבוקי שתייה  – מבלי שיהא צורך לפתוח את דלת המקרר כולה. מומלץ בחום. כלומר בקור

.

קומקום חשמלי

קומקום בוש מדגם TWK6004

גם המכשיר הקטן והתמים הזה הוא זללן אנרגיה גדול. נהגו בו בחוכמה

* כמות מים מדודה: אין צורך למלא ליטר וחצי מים בקומקום כדי להכין כוס תה אחת. מלאו רק את כמות המים הנדרשת לחימום – כמות גדולה יותר תבזבז אנרגיה לחינם.

* ניקוי טבעי של אבנית: האבנית המצטברת על גוף החימום שבקומקום היא חומר מבודד המקשה על פעולת חימום המים, ולכן היא גורמת לבזבוז אנרגיה. דרך אקולוגית ובריאה לניקיון אבנית היא במים ובחומץ. מלאו את הקומקום עד למחצית, הוסיפו כוס חומץ, הרתיחו, ואז הסירו בעדינות את האבנית באמצעות מטלית לחה. אופציה נוספת היא ניקוי במלח לימון – הרתיחו מים עם כף מלח לימון, ואת השאריות הסירו בעדינות עם ספוג. כדאי להרתיח את הקומקום פעמיים נוספות כדי להוציא את שאריות חומר הניקוי והריח.

.

תנור אפייה

תנור בישול ואפייה בוש עם אפשרות חימום מהיר

גם תנור האפייה אוכל חשמל בלי עין הרע, אבל גם פה אפשר לצמצם נזקים. איך משתמשים בו באופן חסכוני?

* מולטי בישולים: אם חיממתם תנור, כדאי לנצל אותו לאפייה של מספר מאכלים במקביל.

* חימום מקדים של התנור: הרבה מתכונים מבקשים חימום מראש של התנור והכנסת המזון לתנור חם. דאגו לוודא שבתנור שאתם רוכשים ישנה תוכנית לחימום מהיר – כך תוכלו להגיע לחום של כ-200 מעלות ב-4 דקות בלבד, ולא לצרוך אנרגיה רבה לשווא, בתנורים בהם החימום מראש לוקח עשר דקות עד רבע שעה.

* לבישול או חימום מנות קטנות אפשרי גם להשתמש בטוסטר אובן במקום בתנור.

* הפסיקו את החימום כעשר דקות לפני סוף האפייה/צלייה כך שהחום האגור בתנור ימשיך את התהליך. השתדלו שלא לפתוח את דלת התנור בזמן החימום, כדי למנוע בריחת חום ובזבוז אנרגיה.

.

מדיח כלים

מדיח כלים של בוש עם מפלס שלישי

החיים יותר קלים עם מדיח כלים. נקודה. כדאי כמובן לבחור לקנות מדיח כלים חסכוני במים ובאנרגיה שזוכה לציון AAA בכל המדדים של תווית האנרגיה. קיימים כיום גם מדיחים הצורכים רק כ- 6.5 ליטר מים בלבד להדחה מלאה. בכל הקשור לחיסכון במים וחשמל – מדיח כבר אינו מותרות.  שימוש נכון יוביל ליותר חיסכון בחשמל וגם במים. כך עושים זאת:

* מדיח מלא: הפעילו את המדיח רק כשהוא מלא. חבל על האנרגיה שמתבזבזת בשתי הפעלות, בכמות כלים שהייתה מתאימה להפעלה אחת בלבד.

* חצי כמות: במידח והמדיח אינו מלא, דאגו לרכוש מדיח עם לחצן חצי כמות המאפשר הדחה חסכונית של פחות כלים, אם כי, על פי המלצות חברת החשמל, בכל זאת מוטב למלא את המדיח, כי לחצן חצי כמות (גם במכונת כביסה) אמנם חוסך, אבל לא מדובר בחיסכון של חצי.

* סוג הלכלוך: התאימו את התוכנית המתאימה לסוג הכלים וללכלוך. לדוגמא, השמתמשו בתוכנית האוטומטית – הנמתאימה את הטמפרטורה אוטומטית לפי מידת הלכלוך שעל הכלים, באמצעות חיישן המים Aqua Sensor. כמו כן, אין צורך בטמפרטורה גבוהה מ-40 מעלות לניקוי כלים בדרגת לכלוך קלה עד בינונית.

* אל תשטפו ביד! מנהג ישראלי הוא לנקות את הכלים היטב לפני הכנסתם למדיח. זה מיותר, ומבזבז מים וזמן. רוב המדיחים עוצמתיים מספיק כדי להתמודד עם הלכלוך, להסיר אותו לחלוטין ולחטא את הכלים. כדאי לנקות רק את הלכלוך הגס לפח האשפה וזהו, להכניס למדיח את הכלי בדיוק כמו שהוא. כלים עם לכלוך קשה או שומניים במיוחד, אפשר להדיח בטמפרטורה של 70 מעלות וגם לכלוך זה יוסר. כלים עם  לכלוך קשה במיוחד (כזה שנדבק), אפשר להשרות במים לפני הדחתם במדיח. ואם אתם כבר בעניין הירוק, מומלץ, כמו תמיד, להעדיף חומרי ניקוי ידידותיים לסביבה.