7 סיבות לקחת את הילדים לשחות גם בחורף

רובנו חושבים על שחייה כעל ספורט של קיץ, אבל דווקא בחורף יש יתרונות רבים לחשיפה של ילדים לפעילות ספורטיבית במים, המאמן מיכאל מינסק מסביר

ילדים שמחים בבריכה (צילום: שאטרסטוק / Pressmaster')

מאת: מיכאל מינסק

החורף כבר כאן ואולי אתם שואלים את עצמכם האם זה הזמן לרשום את הילדים לחוג שחייה או שעדיף להיכנס לתרדמת חורף ולחכות למזג אויר חם ונעים יותר? מיכאל מינסק, מאמן שחייה מוסמך מסביר מדוע חשוב ללמוד שחייה דווקא בחורף ועונה על השאלה: האם חשיפה מבוקרת לטמפרטורה נמוכה מחשלת את הגוף של הילד ולמה בנייה מאוזנת של השריר חשובה, לכל אורך השנה?

כיף לשחות גם בחורף (צילום: שאטרסטוק / Pressmaster')

הנה לכם 7 סיבות ללבוש בגד ים ולקפוץ למים גם בחורף:

1. מוכנות לקיץ

בקיץ הילדים שלכם ירצו לבלות בבריכה ולהרגיש בנוח במים ודווקא בגלל זה, העונה המומלצת ללימוד שחייה היא החורף. כך יהיה לילדים שלכם זמן לתרגל את כישורי המים שלהם ולהגיע לקיץ בטוחים בעצמם ומוכנים לקפוץ ישר לעמוקים.

2. מיומנות חשובה לחיים, בטח לקיץ

לימוד שחייה הינו תהליך שמצריך תרגול רב ועקביות בשל הקואורדניציה המורכבת הנדרשת בו, בעיקר אצל ילדים. עונת החורף היא עונה יותר רגועה ולכן כדאי לנצל אותה ללימוד שחייה. כך, הילד יגיע לעונת הרחצה עם יכולת לשחות שמסמלת גם עצמאות ובגרות.

3. חיזוק מערכת החיסון

חשיפה במידה, למזג אוויר קר מסייעת לגוף אף הופכת אותו לעמיד יותר בעונת החורף. ישנם מחקרים שהראו ששכיחות הופעת מחלות אצל ילדים ששוחים באופן קבוע  נמוכה יותר מאשר אצל ילדים שלא שוחים בקביעות.

4. אז מה אם קר?

בחוץ אולי קר, אבל בריכה מחוממת היטב היא נעימה מאוד, אפילו יותר כשבחוץ קר. עם זאת, כדאי להקפיד לנגב את השיער הרטוב ולכסות את הילדים היטב לפני היציאה לקור.

אפשר לשחות גם כשקר (צילום: שאטרסטוק/Ville heikkinen's)

5. שחייה בריאה

לשחייה יתרונות רבים. היא נחשבת לענף ספורט בריא ובטוח ובניגוד לענפי ספורט אחרים, במהלך השחייה החיכוך העדין עם המים שומר על המפרקים ומפחית מעומס משקל הגוף עליהם. מערכות הלב והדם נהנות ממאמץ עקבי ומתון אשר משפיע על בניית סיבולת לב ריאה.

6. בניית שריר מאוזנת לאורך השנה

בשחייה כל הגוף נמצא תחת התנגדות המים ובשל כך כל קבוצות השרירים המרכזיות בגוף עובדות, זאת בניגוד לענפי ספורט אחרים, בהם מספר מצומצם בלבד של קבוצות שריר עובדות. התמדה בשגרת שחייה לאורך כל השנה מסייעת לגוף הילד להתפתח בצורה מאוזנת ופרופורציונאלית.

7. ביטחון עצמי גבוה יותר

חשוב מאוד שנעודד את הילד שלנו (וגם את עצמנו) להמשיך בפעילות ספורטיבית גם כשקצת קר בחוץ. חשוב מאוד להעניק את יכולת ההסתגלות הזו גם לילדינו. שחייה בחורף היא דרך מצוינת לעשות זאת וגם לחזק את הביטחון העצמי של הילד.

 

 ** הכותב הוא מדריך ומאמן מוסמך בספורטן הוד השרון