מצפה לילד? כך תעבירי את ההיריון בנעימים

תקופת הריון יכולה להיות מאוד לא פשוטה ולא קלה. הגוף עובר שינויים פיזיולוגיים, מה שפעם היה נוח וקל הופך להיות הרבה יותר מורכב, הרבה יותר מסובך, מסורבל ומעייף. זה נכון עבור נשים שמכירות את זה מהריונות קודמים, וזה בוודאי עבור נשים שזה עבורן הריון ראשון.

אך גם בתקופה זו, אפשר ליהנות מפריטים ואמצעים שונים שיהפכו את ההיריון להרבה יותר קל ונעים, מעבר לזה, פריטים ואמצעים שיספקו חוויה מהנה, ישמרו על שגרת חיים נוחה, ובעיקר, ישמרו על מראה רענן וזוהר. גם אם זה נשמע קשה ולא פשוט, בתקופה בה הגוף עובר שינויים שגורמים לשינוי במראה.

לפני שנציג טיפים שונים כיצד להעביר את תקופת ההיריון בצורה נעימה, צריך להבדיל בין דברים שיכולים לעזור מבחינה בריאותית, גופנית, פיזית לבין דברים שיכולים לעשות טוב לגוף או לנפש.

למשל, מדרסים. לא רק שהם יעזרו לך לעבור את תקופת ההיריון בצורה נעימה וקלה יותר, הם גם חיוניים מבחינה פיזית, מבחינה גופנית, זאת על מנת שתוכלי לעמוד, ללכת ולשמור על כף הרגל ועל יציבות הגוף בצורה טובה. לעומת זאת, ישנם פריטים שונים שנציג, אשר יכולים לשפר את התחושה ואת המראה, גם אם הם לא הכרחיים מבחינה בריאותית או פיזית.

 

כיצד בוחרים את הדברים הנכונים?

ישנם כאמור דברים נוספים שיכולים לעזור בתקופה זו ולהעביר את זמן ההיריון באופן הרבה יותר נעים וכיפיי.

 

לשם כך, לא מספיק רק להכיר את אותם דברים, פריטים, אלא גם לדעת מה יכול לעשות לך טוב מבחינה אישית, לאילו דברים את יכולה להתחבר, וחשוב לא פחות, לוודא שהם אכן מתאימים לתקופה זו. כלומר, שלא תתאפשר שום פגיעה פיזית בך או בעובר.

טיפים איך להעביר את ההיריון בצורה נעימה

פעילות ספורטיבית – זה לא פשוט, אבל זה חשוב. בין אם מדובר בשחייה, הליכה, או דברים אחרים. אומנם יש הסבורים שנשים בהריון צריכות להוריד הילוך בתקופה זו, אך זה לא אומר שעלייך לשכב במיטה ולא לעשות כלום כל היום. פעילות ספורטיבית תעשה לך טוב פיזית ונפשית.

טיפולים – ישנם מגוון רחב של טיפולים שיכולים לעזור לך מבחינה פיזית. למשל דיקור, עיסוי ועוד. כמובן, לפני שאת בוחרת בסוג טיפול מסוים, יש לוודא שזה מותר ועלייך גם לומר למטפל/ת שאת בהריון וינהגו בהתאם.

טיולים – תקופת הריון בשלבים מסוימים, יכולה להיות מאוד קשה לניידות. לכן, תנצלי את הזמן ככל שאת יכולה, בשביל לטייל, לחוות חוויות, לייצר לעצמך זיכרונות נעימים. אחר כך ייתכן ולא יהיה לך זמן לכך.

קרמים/משחות – יש מגוון רחב של קרמים ומשחות שיכולות לעזור לך לעבור את התקופה, לשמור על עור בריא, זוהר ורענן. תשתמשי בהם, ומיד תוכלי להרגיש בשינוי.