רעיונות להעסקת הילדים בחופשה

רגע לפני החופש הגדול – מבחר הצעות לפעילויות מלאכה עם ילדים בבית וטריקים שיעזרו לשמור על סדר וניקיון תוך כדי ואחרי העבודה

children hacks צילום מסך יוטיוב

1. אחסנו את צבעי הגואש באריזות עם משאבה, ככה גם לילדים יהיה קל יותר למלא לעצמם צבעים (מומלץ להעביר כל פעם כמות קטנה לכלי ייעודי) וגם תהיו בטוחים שהצבעים לא יתייבשו לאחר הפתיחה.
2. צרו כלי אחסון מסתובב לחומרי היצירה של הילדים באמצעות 2 תבניות שמפרידות ביניהן גולות קטנות (הדגמה בסרטון שמצורף בסוף הכתבה)
3. תבניות מאפינס יכולות לשמש גם הן ככלי אחסון לפריטים קטנים דוגמת צבעים, סיכות וחרוזים.
4. במקום לזרוק, טיבלו טושים שנשארו פתוחים והתייבשו בצנצנות זכוכית קטנות עם מעט מים והם יהפכו במהרה לצבעי מים עדינים שמתאימים לשימוש עם מכחול.
5. למדו את ילדיכם כיצד לאחוז נכון במספריים על ידי ציור סמיילי על ציפורן האגודל. הסבירו להם שהסמיילי צריך להישאר כל הזמן כלפי מעלה.
6. כדי להקל על חיתוך סרט דביק, נקו את המספריים באמצעות מגבון לח. על מנת לחדד קלות את המספריים חיתכו נייר כסף.
7. אם הילדים קשקשו עם צבעים על הקיר או משטח קשיח אחר, תוכלו לנקות את הצבע באמצעות אלכוהול מפוגל (Denaturated Alcohol). מומלץ לנסות קודם בפינה קטנה על מנת לבדוק אם האלכוהול מתאים לסוג המשטח ולא גורם נזק.
8. אם הילדים פיזרו נצנצים סביבם, איספו אותם באמצעות רולר דביק שמשמש לניקוי אבק ושיערות מבגדים.
9. לפני שהילדים מתיישבים לצייר על השולחן, עיטפו אותו בניילון נצמד (מהסוג העבה). כך לא תחששו שהשולחן יתלכלך ובסיום העבודה פשוט גלגלו את הניילון וזירקו לפח.
10.  לתעסוקה כיפית ונקיה, הכניסו נייר מדפסת לשקית עם זיפר. הוסיפו כמות קטנה של צבעי גואש וסיגרו את הזיפר היטב. הצמידו לשולחן באמצעות נייר דבק ותנו לילדים ליצור צורות וקשקושים.
11. אם הילדים מתקשים לשחרר מדבקות מהדף, הסירו את המדבקה הגדולה שמקיפה את המדבקות החתוכות, ככה יהיה להם קל בהרבה להרים את המדבקות מהמשטח.
12. לאחר השימוש בדבק פלסטי, טיבלו את המכסה בשמן על מנת שהפיה לא תיסתם כשהדבק יתייבש. כדי להקל על השימוש בדבק פלסטי ולהפוך אותו לחסכוני, הכניסו ספוג  לכלי זכוכית שניתן לאטימה ושיפכו את הדבק מעליו. כך הילדים יוכלו להשתמש בו בקלות ובדיוק בכמות הרצויה.
ולסיום – לאחר שהילדים הכינו כל כך הרבה עבודות מרשימות – הדרך הטובה ביותר לשמור את היצירות היא באמצעות צילום שלהן בטלפון הנייד ויצירת תיקיות אונליין לכל העבודות של הילדים.

צפו בכל ההצעות בסרטון המצורף

[youtube vwMH9eJGTcU nolink]

***