התראה להורים על שהיית ילדיהם בסביבת חולה קורונה

האפליקציה, המנטרת את מיקומם ופעילותם של ילדים, איתרה עד כה באמצעות פיצ'ר ייעודי יותר מ-100 ילדים ששהו בקרבת חולה מאובחן ושלחה על כך התראה להורים

אפליקציית Bosco השיקה השבוע פיצ'ר ייחודי שיתריע בפני הורים אם אחד מילדיהם היה בקרבת חולה קורונה מאובחן.

לאפליקציה הוזנו כל המקומות והשעות בהם שהו חולים שאובחנו והיא תתעדכן באופן מידי עם פרסום מקומות נוספים. האפליקציה מנתחת באופן קבוע את המיקום של הילדים ובונה מפה לכל ילד. הנתונים האלו מוצלבים עם נתוני משרד הבריאות ובמידה ומתברר שהילד שהה באותן שעות במרחק של 100 מטר מהמקום שבו שהה חולה קורונה ההורה יקבל התרעה על כך עם קישור למידע הרלוונטי שפרסם משרד הבריאות.

עם עדכון האפליקציה כבר אותרו יותר מ-100 ילדים ששהו בקרבת חולה קורונה מאובחן והוריהם קיבלו על כך דיווח מידי. לילד עצמו לא נשלחה כל התרעה כדי לא ליצור בהלה.

אפליקציית בוסקו

ינון לנדנברג, מנכ"ל Bosco: "החלטנו להוסיף את מנגנון ההתרעה להורים מאחר והזינוק במספר החולים המאובחנים בישראל והמסלולים המפותלים בהם עברו הופכים את המעקב האנושי למאוד מאתגר. בכך אנחנו מורידים את המטלה הזו מכתפי ההורים ומנסים לתרום מעט לשקט הנפשי שלהם בעת הזו. חשוב לציין שאנחנו לא עוקבים אחר תנועות ההורים ולכן הם לא יקבלו דיווח אם הם עצמם שהו לבדם בקרבת חולה, אלא רק דרך המכשירים של הילדים.

אפליקציית בוסקו מנטרת באופן קבוע את פעילות הילדים בקבוצות הווטסאפ ובחשבונות האינסטגרם והיוטיוב. היא כוללת אמצעים לזיהוי מקרים שבהם הילדים חווים לחץ וחרדה וזאת דרך שימוש במילים כמו מוות, פחד, קורונה וכו׳ בשיחות עם חברים ובדיונים בקבוצות או שינוי פתאומי בקול הרגיל של הילד. מידע זה נשלח אף הוא להורים ומאפשר להם לפעול ולהתערב אם הדבר נדרש.

ההורים שמורידים את האפליקציה למכשיר שלהם יכולים לדעת בכל עת איפה הילד נמצא, מתי הגיע או עזב מקום מסוים ומה אחוז הסוללה הנותר במכשיר של הילד כדי שהם ידעו מבעוד מועד אם הוא עומד להיכבות.

האפליקציה מנטרת דרך קבע מקרים של העברת תוכן פוגעני כמו תמונות חושפניות, ביטויי אלימות, שיימינג ואיומים ושיחות על הרחקת ילדים מהקבוצה שעלולות להעיד על חרם מתהווה. בסוף כל יום מקבל ההורה דיווח על מספר השעות שהילד העביר מול המסך ובאופן ספציפי מול ווטסאפ, יוטיוב, טיקטוק ואפליקציות פופולריות אחרות כדי שיוכל לטפל אם יש שימוש מופרז.

ינון לנדנברג, מנכ"ל Bosco (אלבום פרטי)

לאפליקצית Bosco חצי מיליון משתמשים ברחבי העולם, ובהם 25 אלף משפחות בישראל. השימוש בה הוטמע בין השאר במסגרת שיתופי פעולה עם עיריות יקנעם ואילת במגמה להביא להפחתה באלימות ברשת והנהגת כללים לשיח מכבד בין הילדים ובני הנוער.

בימים אלה, יותר מתמיד חשוב לנו לשמור על הילדים, לדעת איפה הם ומה עובר עליהם.

שירות בוסקו ינתן בהנחה מיוחדת לגולשות סלונה.
למידע נוסף היכנסו לקישור הבא קוד קופון להנחה לגולשות סלונה: SALOONA10

למידע נוסף על שירותי בוסקו