7 הדברים שמייצרים זוגיות מוצלחת

כשמפסיקים את הדיבור הפנימי שאומר שאנחנו לא אהובים, כי זה נקרא לשפוט ולהחליש את עצמנו. שיפוט זה לא יותר מסיפור פנימי. אתן מוזמנות לאירוע שמיקיים בישראל וקוראות סלונה יוכלו לזכות הנחה אז אל תפספסו!

מהם החומרים המייצרים אהבה? כולנו שואלים את עצמנו את השאלה הזו והתשובה חמקמקה. מה שבטוח, אנחנו יודעים מה יכול לחסל את התחושה הזו, אם לא דואגים לשמור על כמה כללים מנצחים. הרבה נכתב ונאמר, אודות אהבה תמיד ישנם טיפים שונים לאיך לשמור על הגחלת, לשמר את הרומנטיקה ולהבטיח זוגיות ארוכה ובריאה. מומלץ לדעת איך לאהוב ולא רק בחג האהבה.

כל זוג יפעל אחרת אבל ישנם כמה דברים שהם אוניברסליים ואם תיישמו אותם, תוכלו להרוויח מערכת יחסים מתגמלת, מכבדת ואוהבת יותר. הנה הם, 7  הדברים המייצרים זוגיות נפלאה:

1.כשמפסיקים לנתח את הרגשות וכל אחד חופשי להרגיש מה שהוא רוצה, מתי שהוא רוצה וזה בסדר.

2. כשנותנים את החופש אחד לשני להיות כמו שהוא בלי לשנות אותו, כדי שאני ארגיש טוב.

3. כשמפסיקים לשאול איזה אדם אני רוצה להתאים לחיי ומתחילים לשאול איזה אדם אני רוצה להיות? ואז נהיים האדם הזה. אנחנו מראות וכשאנחנו לא אוהבים מה שיש במראה אנחנו לא שוברים אותה אנחנו משנים את עצמנו.

זוג אוהב

רוצות להגיע לאירוע שמקיים ד"ר דיפאק צ'ופרה בישראל? פרטים בסוף הכתבה ומחכה לכן גם הנחה יפה!

4. כשמפסיקים את הדיבור הפנימי שאומר שאנחנו לא אהובים, כי זה נקרא לשפוט ולהחליש את עצמנו. שיפוט זה לא יותר מסיפור פנימי. המחבר של הסיפור כמו גם הבמאי, הכיריאוגרף, והמפיק הוא אנחנו, אבל אנחנו גם הנבל שבסיפור. עלינו ללמוד לפעול מעבר לסיפור, מעבר למה שהיה בעבר, להבין שהסיפור זה לא אנחנו ולכתוב סיפור חדש.

5. כשמפסיקים לשלוט. שליטה בכל צורה היא רעילה. כשאנחנו שולטים אנחנו נאבקים ביקום. אי אפשר לשלוט במה שהיה כי זה עבר. אפשר להשפיע על העתיד דרך כוונה, פעולות, שפה, מחשבה, התנהגות, אבל אי אפשר לשלוט בכל מה שיהיה. כי אם היתה לנו שליטה על הכל  לא היתה לנו יצירתיות. יצירתיות נובעת מהיכולת להיכנע ללא ידוע, לרגע הזה ומהמוכנות שלנו לשחק ופשוט להיות/

זוג אוהב עם כובע בחוץ

6. כשיוצרים אישיות אטרקטיבית, ממגנטת ומושכת כמו של מנהיגים, דרך 3 דברים:

נוכחות – להיות ברגע הזה, מכוונים למה שיש, בלי שום סוג של הסחה. כשכל ההתנהגות, ההוויה, מנח הגוף, טון הדיבור כולם משקפים את החיבור לסנטר שלנו. ומאפשרים לנו לחוות את החיים ומערכות היחסים שלנו כמו שהם נגלים לעיננו, ברגע הזה.

הערכה עצמית – כשאנחנו מפסיקים להרגיש לא ראויים, נחותים בהשוואה לאחרים ומפוחדים. הערכה עצמית אמיתית מגיעה ממקום שהוא מעבר לדימוי העצמי. כשאנחנו יודעים מי אנחנו ומה אנחנו רוצים ומה הכישורים הייחודיים שלנו ואיך להשתמש בהם. כשאנחנו יודעים בדיוק מה אנחנו נותנים ומקבלים ביחסים וכשהערכים שלנו מאוד ברורים לנו, בלי קשר למה אחרים חושבים.

רגשות אלוהיים – כשאנו חווים ומהדהדים אהבה, חמלה, שמחה, שוויון ערך. רגשות אלוהיים שמחברים אותנו למקור האלוהי בתוכנו ולאחרים.

7. כשמבינים את כוחה המרפא של האהבה בתוכנו וההשפעה שלה על האחר. לאהבה יש את ההשפעה הגדולה ביותר על וויסות המערכות השונות בגוף שלנו כמו: מערכת הדם, המערכת ההורמונלית, מערכת החישה, חום וקור וכו. אהבה משפיעה עלינו כמו על תינוק דרך מגע, מילים, חיבה, ותשומת לב.

כשיש אהבה ומשיכה בין בני זוג, נוצר ריפוי כי הם מווסתים את המערכות אחד לשני. רוצים להיות מאושרים יותר? אבל לא רק. גם בריאים יותר, שלווים יותר, להאריך חיים? תאהבו ותהיו נאהבים. חג אהבה שמח!

** הכותב הוא ד"ר דיפאק צ'ופרה, הוגה הדעות של המאה 21, מי שהוכתר כאחד מ-100 האנשים המשפיעים ביותר במאה העשרים, סופר נערץ, מרצה מעורר השראה, גורו בינלאומי לרפואת גוף ונפש, מגיע לביקור בישראל בחודש מרץ ויקיים אירוע ביום ראשון 5.3.17 בערב, בהיכל מנורה מבטחים בת"א. באירוע דיפאק יאתגר את הקהל בשיתוף משנתו, מקדימת הזמן, על הקשר ההדוק בין מדע וטכנולוגיה למודע והרוחני. מה צופן לנו העתיד ומדוע הרפואה ובריאות הנפש עומדת בפני פריצת דרך קוונטית, כמו גם פריצת דרך בעולם הטכנולוגי.

לחצו כאן להזמנת כרטיסים 

לקבלת הנחה מיוחדת בגובה 20% יש להקליד קוד הטבה: 564582591573

לחצו כאן לקבלת פרטים על האירוע

צילום בדף הפייס: דודי חסון. צילום בכתבה: שאטרסטוק

 

 

ד''ר דיפאק צ'ופרה
הוגה הדעות של המאה 21, מי שהוכתר כאחד מ-100 האנשים המשפיעים ביותר במאה העשרים, סופר נערץ, מרצה מעורר השראה, גורו בינלאומי לרפואת גוף ונפש