המדע קובע: 5 הנושאים שרצוי לדבר עליהם בדייט ראשון

אם את מתלבטת על מה לדבר ולא לדבר עליו במהלך הדייט הרומנטי הראשון אז המדע הצליח לגלות בדיוק מה עשוי להבטיח המשך ומה יחסל את הסיכויים לדייט נוסף. כן, אהבה זה מסובך

 השיחות בדייט ראשון הן תמיד קצת מוזרות ואפילו מביכות. על מה מדברים? מה מעניין את הצד השני? המשך הקשר יתבסס על איך צלחנו מפגש ראשון עם האדם מולנו. מתברר, שעם כל הכבוד של "להיות אתה ולדבר על מה שבא לך", המדע הוכיח שישנם כמה נושאים עדיפים על פני אחרים. אז אם בא להגביר סיכויים להגיע לדייט שני, אמצי את נושאי השיחה הבאים. כמובן, אין חוקים ותמיד יהיו מקרים יוצאי מן הכלל אך אין לכן מה להפסיד

1. דברי על טיולים ומסעות ולא על סרטים

במחקר, שערך ריצ'ארד וייסמן, עלה שפחות מ9% מהזוגות שדיברו על סרטים, התעניינו בפגישה נוספת בעוד שיותר מ-18% מהזוגות, שדיברו על טיולים ומסעות רצו להיפגש בשנית. הסיבה העיקרית היא שכאשר מדברים על טיולים ומסעות, נוטים לדבר על רצונות, חלומות, פנטזיות ומקומות שרוצים לבלות בהם והשיחה קולחת יותר ואטרקטיבית יותר עבור שני הצדדים.

2. שמרי על הדינמיקה בשיחה

חשוב להקשיב למה שהצד השני אומר, להוסיף ולהחזיר אליהם את הכדור. וגם כשאתן מדברות, רצוי לדבר לעניין, לא בצורה דומיננטית וגם לתת לצד השני אפשרות להוסיף או להעיר משהו. החוקרים פינקל, איסטוויק וסאיגאל, טוענים שמה שחשוב זו הדינמקיה עם הצד השני. אם בן הזוג שואל שאלה או מחכה לתשובה אז לענות בקצרה ולעניין ולהחזיר לו שאלה בשביל להמשיך את הזרימה הקולחת של השיחה.

אהבה

עשוי לעניין אותך:

מה הדבר הכי מביך שאפשר לאכול בדייט?

מחקר חדש: מה הדבר שהכי מפריע בדייט?

8 צעדים שיעזרו לכן למצוא אהבה אמיתית

3. שתפי בסודות

הטענה המדעית היא ששיתוף בסודות ומידע אינטימי-אישי במהלך הפגישה הראשונה, עוזר לפתח רגשות ולחבר בין בני הזוג כבר בדייט הראשון. לפי ארתור אהרון, פסיכולוג מאוניברסיטת ניו יורק שמתעמק בקרשים רומנטיים של אנשים, מספיקה שעה אחת בפגישה על מנת לייצר אינטימיות וקירבה בין בני הזוג, מה שלוקח לרוב שבועות חודשים ולעיתים שנים. מסיבה זו, כדאי להתחיל לשתף פרטים אינטימיים ולחשוף סודות ובכך בעצם, לקרב ולהתקרב.

במחקר שאהרון ערך, זוגות שחשפו את סודותיהם זה בפני זה בשעה הראשונה של ההכרות, חוו קשר קרוב ואינטימי יותר מאשר זוגות אשר נמצאים ביחד כבר חודשים ואפילו שנים.

4. במידה ומתחיל לשעמם – בחרי בכוונה נושא שנוי במחלוקת

אם נראה כי המפגש מתחיל לשעמם והשיחה הולכת ודועכת אז כדאי לעלות דיון שנוי במחלוקת בכוונה. בדיוק מה ששמעת! דברי על תרופות פסיכיאטריות, הפלות ואפילו מחלות מין, כל דבר שיעורר את הדיון ויוציא אמוציות ועניין מהשיחה. במחקר, שערך פרופסור דן אריאלי, נבחנו מספר זוגות שנתנו להם מספר שאלות שעליהם לשאול במקום השאלות הרגילות כגון "כמה אחים יש לך?", "איפה גדלת?", ו"מה למדת?" הם היו צריכים לשאול שאלות כמו "עם כמה בחורים שכבת?", "האם את בעד הפלות?", "האם אי פעם חלית במחלת מין? וכדומה.

במקום לדבר על נושאים משעממים כמו ,מה הם אוהבים לאכול ומי קבוצת הכדורגל שהם מעריצים, אותם זוגות מצאו את עצמם משתפים כבר בהתחלת הקשר בפחדים הכי גדולים שלהם, שאלו שאלות שבאמת עניינו אותם והרגישו קרובים יותר למי שישב מולם. בסוף הדייט הם באמת יצאו עם מידע רלוונטי וחשוב על בן הזוג הפוטנציאלי.

5. תחליטי מראש אם את אוהבת בירה

במידה ואתן מעוניינות בסקס באותו לילה, מתברר שיש שאלה שתנבא לכן אם זה אכן יקרה או לא. אתר ההכרויות "אוקיי קיופיד" מצא שיש שאלה אחת עיקרית, שאם שואלים אותה אפשר לדעת אם יהיה או לא יהיה סקס באותו לילה והשאלה היא "האם טעימה לך הבירה?". מתברר שמכל הנושאים והשאלות, אם אוהבים את טעם הבירה זו האינדיקציה הטובה ביותר לדעת אם יהיה סקס או לא באותו לילה.

זה לא משנה אם מדובר בגבר או באיזה, מחקרים מראים שכ60% מאלו שענו שהבירה אכן טעימה להם, קיימו יחסי מין בהסכמה  בדייט הראשון כבר באותו הלילה.

צילום: שאטרסטוק

** הכותבת היא חן קרופניק, מנהלת יחסי ציבור