5 טיפים בבחירת חוגים לילדים

אם אתם בהליך חיפוש אחרי חוגים לילדים , להלן מספר טיפים ישימים אשר יכולים לסייע לכם בהשגת אותה המטרה

אם אתם בהליך חיפוש אחרי חוגים לילדים, אתם ודאי מודעים לכך, שיש לא מעט פרמטרים שחשוב שתשימו עליהם דגש בהליך בחירת החוג.
בכדי לסייע לכם לבצע את הבחירה האופטימאלית באותו החוג (ואולי להימנע ממצבים בהם תצטרכו להחליף חוגים באמצע השנה), להלן מספר טיפים ישימים אשר יכולים לסייע לכם בהשגת אותה המטרה:

טיפ 1 – להבין מה הילדים רוצים
בחירת חוג המיועד עבור ילדים, אמורה להתבסס במידה רבה על הרצון של הילד עצמו (כאשר, מדובר בילדים אשר כבר בגיל להביע דעה).
לכן, לפני שמתחילים בהליך החיפוש בפועל אחרי החוגים, ההמלצה היא לשוחח עם הילדים בנושא ולהבין איתם ומולם מה הצרכים והדרישות שלהם מהחוג – או לפחות מה הכיוון שלהם בנושא.
כמובן, שאם מדובר בילדה צעירה, אשר מבקשת ללמוד ריקוד, לא בטוח שהיא תדע מה סגנון הריקוד אותו היא מבקשת ללמוד – יחד עם זאת, ההמלצה היא לנסות ולעבור איתה על כל האפשרויות, על מנת לסייע לה להתמקד בבחירה.

טיפ 2 – מה חשוב להורים
כאשר מדובר בחוגים אשר מיועדים לילדים צעירים, גם להורים יש תפקיד חשוב בקבלת ההחלטה לגבי החוגים הנבחרים.
על ההורים להבין פרטים שונים כמו: מה גובה התקציב אותו הם מוכנים להקצות למטרה – טווח המחירים של חוגים הינו רחב לכן, חשוב לשים דגש על הנושא הזה.
מעבר לכך, אם להורים יש העדפות לגבי תחום החוג או לגבי הערך המוסף שיש לאותו החוג, חשוב לשים דגש גם על הנושא הזה.
כמובן, שהמטרה היא לחתור לבחירת חוג אשר גם תענה על ההעדפות של הילדים וגם תשביע את רצונם של ההורים.

טיפ 3 – להכין רשימה של כל האפשרויות
בשלב הבא, ההמלצה תהיה לשבת עם הילדים ולהכין רשימה מסודרת של כל האפשרויות האופציונאליות לחוגים – אפשרויות אשר אמורות כאמור, לענות גם על הרצונות של ההורים וגם על הצרכים של הילדים.
כידוע, הפוקוס אשר מושם בשנים האחרונות על הנושא של חינוך בלתי פורמלי, גרם לגידול משמעותי באפשרויות – כך שכל מי שמעוניין לבחור חוגים לילדים, עתיד לגלות היצע רחב במיוחד של אופציות, חלקן קלאסיות ומוכרות וחלקן חדשות ואולי קצת פחות מוכרות.
כאמור, בעידן האינטרנט, ניתן בצורה פשוטה וקלה להיחשף לכמה שיותר אפשרויות באזור המגורים, מה שיאפשר קבלת החלטות מושכלות.

טיפ 4 – לבדוק את כל הפרטים
אז אחרי שהכנתם רשימה של אפשרויות ואולי ביצעתם עבודת צמצום והתמקדות רק באופציות הרלוונטיות, בשלב הבא, חשוב לבדוק את כל הפרטים לגבי אותם החוגים.
בין הפרמטרים עליהם חשוב לשים דגש: אופן החלוקה לקבוצות באותם החוגים: מתחילים, מתקדמים וכו'.. האם הקבוצות מתאימות לגילאי הילדים, מי מעביר את החוגים והאם יש לו ניסיון בתחום הרלוונטי, מה גודל הקבוצה, היכן החוג מתקיים, כמה פעמים בשבוע – וכמובן, באלו שעות וימים וכמובן, המחיר. בחינת כל הפרטים, תאפשר להתמקד אך ורק באפשרויות הרלוונטיות מכל הבחינות.

טיפ 5 – להגיע לשיער ניסיון
גם אם "על הנייר" אתם מאמינים שמצאתם את החוג המושלם, ההמלצה היא לא להסתפק בתיאוריה ולשלוח את הילד לשיעור ניסיון – ובמידה וקיימת אפשרות שההורים יצפו בשיעור, דבר זה יכול להגדיל את הביטחון בכל מה שקשור לביצוע הבחירה ולקבלת ההחלטה.
כיום, ברוב החוגים מאפשרים להשתתף בשיעור ניסיון, הן בעלות סמלית והן ללא עלות כלל – חשוב לא לוותר על הנושא הזה, על מנת להבטיח שהילד נהנה, משתף פעולה ומגלה עניין בתוכן החוג.