4 נשים נרצחו השבוע והגיע הזמן להתמרד ולהתקומם

כל הכבוד למשרד החינוך, למשרד המשפטים, לפרקליטות ולמשטרה, כל הכבוד לעיתונאים המיזוגנים, כל הכבוד לתרבות האונס, הרצח, ההשתקה, ההסתרה, ההפחדה והבעילה (ברור שבהסכמה אלא מה)

התפרסם לראשנה בדף הפייסבוק של זוהר אוריה

זה הזמן להוריד את השלטר! 4 נשים נרצחו השבוע. על ידי גברים "אוהבים".

בבת ים בביתה, במלון באילת, במלון בת"א. וחדשה טרייה – נערה בת 18 בביתה ברמלה. נמצאה כרגע עם סימני אלימות קשים על גופתה. (אביה עוקב לחקירה). זה הקץ – כי אנחנו רק ביום שלישי. והשבוע נרצחו 4 נשים בישראל. (לא כולל אלה שנאנסו).

כל הכבוד למשרד החינוך, למשרד המשפטים, לפרקליטות ולמשטרה, כל הכבוד לעיתונאים המיזוגנים שונאי הנשים, כל הכבוד לתרבות האונס הרצח ההשתקה ההסתרה ההפחדה הבעילה (ברור שבהסכמה אלא מה)

כמי שעוסקת שנים בבעיית האלימות בארץ – אני חיבת לומר שעשיתם כולכם עבודה ראויה לשבח – הצלחתם להגן על אנסים, גברים אלימים, ולתת להם כר פורה, וגושפנקא בכל כך הרבה דרכים יצירתיות, מי שעוקבת החל מהנערה משומרת ועל כל חיילות צהל שנאנסו, או נכפו עליה יחסים (בהסכמה ברור).

אלימות נגד נשים. צילום: שאטרסטוק

מי שהבינה שאין לה ברירה אלא להתחרפן בלי יכולת לעשות כלום – כשהפרקליטות שחררה 4 אנסים של אונס קבוצתי שאזקו ואנסו נערה, יודעת שמיד אחר כך – זה נתן פתח לעוד הרבה חולירעות (בני טובים התכוונתי) שאנסו באותו השובע עוד 3 אונסים קבוצתיים. כשברור לגמרי להם, גם לנו, שאם תפגע מספיק חזק – הבחורה לא תסכים אפילו להעיד מולך – לא יהיה עימות, הפרקליטות הסוטה (לכאורה) לא תרגיש מסופקת (בכל זאת בא לה לראות עימות בין קורבן אונס קבוצתי שנאנסה שעות, לבין האנסים) למרות שהמשטרה היתה בעד הנתקפת הפעם, למרות שהיו עדויות, הנערה הייתה שבורה בפוסט טראומה ולא יכלה לעימות מול אנסיה ואז הם שוחררו – רק לפני שבוע וקצת, אחד מהם הגיע לביתה ואיים עליה!

אין פה חוק, כי אין פה הנהגה, – יש פה שיטה אחת – להחליש ולהפחיד בכל דרך ולתת לחזק "הגבר גבר" לשלוט בכל.

עכשיו יבואו החארות (בני טובים) ויאמרו – זה רצח על "כבוד המשפחה" – חשבתי שאין כבוד ברצח – אבל מסתבר שיש בישראל לא רק תרבות אונס – אלא תרבות רצח.

יש תרבות רצח כבוד האישה. (ביומיום אגב, למשל כשמתחככים בי ברחוב, כשמשלמים לי פחות, כשמוכר קורא לי "חמודה" בקטע סוטה לגמרי וכועס כשאני מעירה לו, ועוד לא חסר דוגמאות) אז האם הגבר רוצח למען "כבודו? או כבוד המשפחה שנפגע?" תחשבו שנית אל תאכילו אותי בסיסמאות ריקות משנות השמונים.

 

אלימות נגד נשים. צילום: שאטרסטוק

יבואו עוד כמה צפונבוניים (בני טובים לכאורה) ויאמרו זה "רצח רומנטי". כן – בטח רומנטי נורא להירצח ולמות כי אתה פסיכופט. אלה למשל היו ממש רגעי שיא הרומנטיקה בחיי הנרצחת, בחיי הנאנסת – האונס והרצח. זה היה הכי רומנטי נכון? (רומנטיקה זה בהסכמה? לכאורה? )

כולכם נכשלתם. עכשיו הפתרון הוא רק באימהות ובאבות השפויים שנשארו פה! קחו את הבנים שלכם לשיחה היום! לא משנה באיזה גיל הם! היום!

איימו עליהם מצדי – שאם הם יעשו משהו לילדה, נערה, אישה כלשהי – אתם תורידו להם ת'שלטר. כי המדינה לא תעשה את זה, משרד החינוך לא יעשה, הפרקליטות לא תעשה – והמשטרה אוהבת גופות. אז זה הכל תלוי בכם.

קחו נשק – כל מה שיש לכן ביד. מזלג מצדי ותתמרדו. ותתקוממו, תשלחו את הבנות שלכן – כולכן ללמוד הגנה עצמית, להרביץ למי שבא לאנוס ולהרוג אותן – אחרת הן יאנסו – להיאנס זה מוות פנימי כשאת חיה – זה רצח נפש, או אחרת הן אולי ירצחו, ימצאו עם סימני אלימות על גופן. ייכנסו לסטטיסטיקות. אני מודיעה לכן – אתן כולכן כבר בסטטיסטיקות, של נשים מושתקות שחיות בפחד, חלקכן מודעות כי כבר נפגעתן, או הכרתן מישהי שנפגעה נאנסה או נרצחה, וחלקן יכולות מחר להיכנס לסטטיסטיקה.

ארגוני הנשים והעזרה המידית כבר יודעות – לא רצים למשטרה אחרי תקיפה מינית ואונס, (כי את תיאנסי שוב שם, ואם לא שם אז הפרקליטות כבר תאנוס אותך). ארגוני הנשים כבר יודעות – לא עוזר להתלונן על אלימות במשפחה – לא יעצרו את בעלך וייקחו אותו מהבית – את תצטרכי להיות זו שיוצאת ובורחת מהבית. לא הוא. הוא הגבר. את השפחה. לכאורה, בהסכמה כמובן. אז או שאתן מסכימות – או שאתן מתקוממות!

זוהר אוריה (צילום: אור ליפמן)

** הכותבת היא  מייסדת ומנכל"ית עמותת מאמי – מעגל אנושי מציל ילדי רחוב ומתבגרים בסכנה‎