עשרת הדברות למתגרש המתחיל

החלטתם להתגרש? בוודאי אתם חשים כאב, עצב, כעס וגם הקלה וקורטוב של אושר, אבל למען עצמכם ולמען הילדים, כדאי לכם להיות המבוגר האחראי ולא להיגרר למאבקים מיותרים

התפרסם לראשונה בפרופיל הפייסבוק של דסי פפרמן

החלטת להתגרש? מזל טוב!

הנה עשרת הדברות למתגרש המתחיל!

1. החיים של הילדים שלכם לא ייהרסו כי החלטתם להתגרש. הם בהחלט יכולים להיהרס אם תהפכו את הגירושין האלה למלחמת עולם, את עצמכם לאויבים בלב ובנפש ואותם לשבויי המלחמה.

2. הסדרי ראיה, זה בעיקר בשבילכן, נשים. (אבל גם גברים) אל תשחקו אותה ההורה היחיד האחראי בסיפור. גם אבות שלא היו מעורבים עד היום יכולים ורצוי שילמדו לקחת חלק בגידול ובחינוך של הילדים. חוץ מזה, כדאי לא לשכוח, הסדרי ראיה מאפשרים זמן לשיקום החיים מחדש אחרי הגירושין. זמן ללמוד, להתאהב, לפגוש חברים/ות, לקום מאוחר ובעיקר, הכי חשוב, לא להכין כריכים בבוקר! (בלי להזכיר אות אוגוסט).

ילד גירושים (צילום: שאטרסטוק)

3. מזונות – בנות, אתן יכולות, נכון, לשלם המון כסף לעורכי דין שיקרעו את האבא של הילדים שלכן כדי לקבל את אותו כסף אח"כ טיפין טיפין כמזונות עד שאחרון ילדיכם יגיע לגיל 18/21. אתן יכולות בזמן הזה, לראות את אבא של הילדים שלכן קורס, לא משתקם כלכלית ועל כן גם לא חברתית או זוגית. אולי ניצחתן מלחמה, אבל הילדים שלכם הפסידו את האיש שאבא שלהם היה אמור להיות. לא שווה. אבא שלא טוב לו, הוא אבא שקשה לו להיות טוב. ולהפך גברים, רוצים שלילידם שלכם תהיה אימא נורמלית? תהיו גברים. קחו אחריות. אל תרעיבו אותה רק כי אתם יכולים. אתם יכולים לשלם את כל המגיע לה ולילדים שלכם (שלכם!) גם בלי לגרור אותה להוצל"פ כל שני וחמישי. לא משעמם לה בחיים ואתם לא עושים טובה לאף אחד. זאת חובה!

4. התגרשת? יופי! בן הזוג הקודם שלכם לא מת! קשר ימשיך להתקיים תמיד. גם אם זה יהיה קשר של קללות בווטסאפ. לא שווה לעשות את זה יפה? אל תישאר לה בתוך הבית אחרי שהיא אמרה שהיא רוצה להתגרש, אל תסרב לתת לה את פיסת הנייר המזורגגת שהיא צריכה כדי להרגיש באשכרה גרושה. ואת, אל תזרקי לו את הבגדים לרחוב ביום גשום. אל תסרבי לקבל גט כדי להוציא מזונות אישה. איכס. לא אלגנטי.

מריבות על רכוש (צילום: שאטרסטוק)

5. החלטתם? סופית? אחלה! שיהיה בשעה טובה! אין שמחה כהתרת הספקות! ממליצה בחום להיפרד לתקופה מוסכמת מראש בחוזה משפטי אצל מגשר. כזה שיאפשר לכל הנוגעים בדבר לנשום עמוק רגע לפני חתימת ההסכם הסופי. גם ככה זה לוקח מלא זמן להתגרש.

6. אתם הורים. התפקיד שלכם החל ביום שההיריון הפך עובדה. קחו פאקינג אחריות. ותפסיקו להרוס לילדים שלכם את החיים. נשבעתם כשחיבקתם אותם בפעם הראשונה שתמנעו מהם כל רע. נכון? קדימה! זמן משבר הוא זמן מצוין לעמוד במילה שלכם.

7.אף אחד לא אוהב שמלכלכים על ההורים שלו. אל תהיו אלה שמלכלכים באוזני הילדים שלכם על ההורים שלהם.

הורים מתגרשים (צילום: שאטרסטוק)

8. אל תקפצו עלי כולכם היום ותגידו לי שפעמים אין ברירה וכו'. אני לא אכנס לחיים של אף אחד מכם. זה נכון שלפעמים אין ברירה אחרת. אבל תעשו חשבון נפש אמיתי עם עצמכם. האם באמת אין דרך אחרת. אני רק אומר, שתמיד יש בחירה. ואם נדמה לכם שהבחירות שלי היו קלות, אז אתם מוזמנים לחשוב שנית.

9. אתם כבר בתוך התהליך וכבר חירבנתם אותו? אפשר לעצור את מחול השדים הזה! פשוט תגידו פוס משחק! הגזמתי! רגע!

10. דבר אחרון: הבת הקטנה שלי היתה בת פחות משנה כשאנחנו החלטנו לפרק. היא כבר בת ארבע ואני נשבעת לכם, לא הספקתי להגיד ג'ק רובינסון. הזמן טס. אוטוטו הם מתחתנים. החיים חולפים. תחליטו אתם בכמה רעל להספיג את שארית שנותיכם כאן. תחליטו אתם אם להשקיע את האנרגיות שלכם בעשיית הטוב למענכם ולמען ילדיכם (וכן, גם הגרוש שלכם), או בבזבוז אנרגיות מיותרות רק כי אתם פגועים והאגו שלכם ספג עלבון.

בנות, זה הזמן לאכול אותי בלי מלח! לילה טוב ומלא באנרגיות חיוביות!

נ.ב. לא צריך שניים לטנגו. תהיו המבוגר האחראי ותבחרו בכל פעם מחדש לקחת צעד אחד אחורה.

דסי פפרמן (צילום: דניאל אוחנה איפור: רונית גלמור)