מתן, חזור הביתה!

לכו תוכיחו שיש לכם ילד בבית: הוריו של מתן נלחמים בבירוקרטיה. בגלל טעות ברישום קבעו הרשויות שבנם בן ה-3.5 שוהה בחו"ל, אז איך מחזירים את מתן הביתה?

פוסט שהתפרסם ביום חמישי 19.1.17 בפייסבוק של יעל סגל מזרחי, אמו של מתן. הפוסט נכתב אחרי שתי פניות לרשות האוכלוסין וההגירה ונכון למועד פרסום כתבה זו, הנושא עוד לא הוסדר.

 

מתן מזרחי (צילום: אלבום משפחתי)

מתן שלי! בבקשה תחזור הביתה!! אמא מתגעגעת!
אנא שתפו את הפוסט!!

ברצוני לשתף אתכם בסיפור הזוי שמלווה את חיי בחודשים האחרונים.

בחודש אוגוסט השנה טסנו אני בעלי ושלושת ילדינו רועי, מאיה ומתן לטיול לחו"ל להולנד וליער השחור. טיול של שבועיים וחצי אשר היווה עבור משפחתנו חוויה נפלאה והותיר בנו טעם של עוד.

לפני כחודש כשביקשנו כמו כל ההורים במדינת ישראל לפתוח חסכון לילדינו במוסד לביטוח לאומי, התברר לנו כי אנו הורים לשני ילדים בלבד.

לאחר בירור נמסר לנו בביטוח הלאומי כי מתן בננו הקטן והחמוד בן ה-3 וחצי אינו שוהה בישראל מאוגוסט 2016 . הוא לא שב איתנו הביתה מהטיול!

באותו אחר הצהריים, כשבאתי לקחת את בני מתן מהגן,חיבקתי אותו חזק ושאלתי אותו איך עבר יומו בגן. שאלתי אותו ספק ברצינות ספק בצחוק למה לא חזר עם אבא ואמא שלו מהיער השחור.

בהתייעצות עם יודעי דבר אשר חוו דבר דומה מהרשויות במדינתנו הנפלאה, הבאנו את מתן מהר למשרדי רשות האוכלוסין בראשון לציון (עיר מגורינו) הצגנו אותו בפני הפקידה והצהרנו כי מתן אכן נמצא בישראל ונמסר לנו כי המידע יועבר לירושלים ובתוך חודש תתוקן השגיאה ומתן "יחזור לארץ". בכך חשבנו כי תם עניין הטעות.

מסתבר שהעניין עוד רחוק מלהסתיים!

במכתב מנומק מהמוסד לביטוח לאומי נודע לנו שנשללה מאתנו קצבת הילדים של מתן כייוון שהילד לא מתגורר בישראל מעל ל-3 חודשים ועלינו להצהיר על מקום הימצאו. כל ההסברים שלנו, הטפסים והאישורים ששלחנו אליהם לא עזרו מיותר לציין כי איש מרשויות מדינת ישראל לא פנה אלינו בדרישה לבדוק היכן "נעלם" ילד בן  3 וחצי!

לפני מספר ימים שלחנו שאילתא באינטרנט לרשות האוכלוסין בבקשה לבדוק כניסות ויציאות מעודכנות של הילד מתן מזרחי קיבלנו מייל תשובה שעלינו לגשת לרשות האוכלוסין וההגירה.

היום בבוקר ניגש בעלי שוב למשרדי ההגירה בתל אביב ושם נמסר לו כי רשות ההגירה העבירה את בקשתנו לירושלים רק לפני יומיים (כאשר פנינו באמצעות האינטרנט ולא לפני חודש!) וכי הרשות לא מוכנה להנפיק אישור בכתב כי אכן הילד נמצא בישראל ולא מוכנה גם לשלוח כזה למוסד לביטוח לאומי.

כיצד ייתכן כי בישראל של שנת 2017 ישנה אוזלת יד כל כך גדולה של רשויות החוק??

מה עוד הורים צריכים לעבור על ידי מוסדות המדינה כדי לתקן טעות שנעשתה על ידי פקיד בשדה התעופה???

איך קורה הדבר שאיש לא בודק את עניין העדרותם של קטינים??

מדוע אין קשר בין מאגרי המידע של משרדי הממשלה השונים??

אני מבקשת מכל מי שיכול לשתף את הפוסט הזה ולעזור לי להחזיר את הבן שלי לישראל!!