מתחילים את היום בטוב: שלוש דרכים לעצב את המטבח לבוקר טוב יותר

לא משנה אם אתם טיפוסים של קפה או תה, אם אתם אוהבים לפתוח את הבוקר שלכם באימון אנרגטי או בהקשבה לשיר מרגיע ואם אתם נהנים משיחה נעימה סביב שולחן האוכל או שאתם דווקא מוקירים את רגעי השקט של תחילת היום – הכנו לכם כמה דרכים מעולות שיהפכו את הבוקר שלכם לנעים, רגוע והכי פרודוקטיבי שיש. איך עושים זאת? באמצעות שלושה שדרוגים פשוטים לחלל המטבח. גם אם זה לא יגרום לכם לזנק מהמיטה עם צלצולו הראשון של השעון המעורר, לבטח שגרת הבוקר שלכם תהיה נעימה הרבה יותר.

מועדון ארוחת הבוקר – בתוך המזווה

בייחוד בשעות הבוקר, כשאנחנו נדרשים ללהטט בין מספר משימות בו זמנית בזמן קצוב וקצר יחסית, כדאי לשמור על כל מצרכי הבוקר נגישים ומוכנים להגשה. זוהי הדרך הטובה ביותר לחסוך בהכנות שגוזלות זמן יקר ולפנות את הזמן לרגיעה לקראת היום החדש.

כיצד עושים זאת נכון? הקימו את "מועדון ארוחת הבוקר" הפרטי שלכם בתוך המזווה שבמטבח ואחסנו בו את כל הדרוש לארוחת הבוקר –קפה, סוכר, שקיקי תה ודגני בוקר, לצד מקום ללחמים טריים, ממרחים וגם כלי מטבח מתאימים, ממחבת הפנקייק שלכם ועד לקערות וכפיות. צרו אזור ייעודי נוסף במקרר ואחסנו בו גבינות, ביצים או משקאות סחוטים וכך תצרו ארגון יעיל שיאפשר לכם לשלוף את המצרכים הדרושים בקלות רבה מדי בוקר וגם לנצל בצורה טובה יותר את חלל המטבח.

באמצעות פתרונות אחסון חכמים, מטבחים יכולים להיות נוחים לשימוש הרבה יותר, בכל שעות היום, אך אין ספק שהדבר נעשה דחוף יותר כשהזמן קצר, המלאכה מרובה והמוח עדיין מתמודד עם היום החדש.

צרו פינת ישיבה נעימה

כנראה שיש זמנים במהלך היום שבהם יותר יתחשק לכם לנהל שיחה סוערת עם יושבי הבית, אך גם בבוקר נעים יותר לשבת בצוותא וליהנות מזמן איכות משותף לקראת היום החדש. בייחוד אם אתם מארחים הרבה או שיש לכם משפחה גדולה, כדאי ומומלץ להשקיע בפינת ישיבה ייעודית בתוך חלל המטבח, שתאפשר שיחה נעימה וידידותית בימי החול הנמהרים כמו גם בנינוחות העצלה של סוף השבוע.

יצירת חלל ייעודי לישיבה מתאפשרת גם במטבחים קטנים יותר. במקרה כזה, מומלץ לעצב את פינת הישיבה בפינות המטבח כך שנוצרת צורה מעוקלת, שבה כדאי למקם פינות ישיבה נעימות וחמימות, אפילו עם ריפוד קל. באופן זה תרוויחו פעמיים: גם חיסכון במקום, וגם ישיבה משותפת נעימה יותר המעודדת שיחה.

השקיעו באי למטבח

הוספת אי למטבח היא לא רק דרך להוסיף אזור פונקציונלי להכנת ארוחות, אלא זהו גם "אי של שפיות" המושך אליו את דיירי הבית באופן טבעי, מה שהופך אותו למרכז הפועם של המשפחה כולה. בשעות הבוקר, שבהן אנשים רבים נדרשים לעמוד במטבח ולהכין כריכים להמשך היום או ארוחת בוקר, האי הופך להיות לזירה המרכזית וניתן ליצור סביבו גם אירוח לצד פטפוט נעים ועליז.

במקום לרכז את כל בני המשפחה סביב שולחן האוכל הכבד והמרכזי, הם נאספים אט אט, באלגנטיות קלילה, סביב האי הממוקם בלב המטבח. בזמן שהמבוגרים קוצצים ירקות לסלט, טורפים את בלילת הפנקייק או מורחים גבינה בנדיבות לכריך, כל בני המשפחה יכולים ליהנות – גם מזמן איכות משותף וגם מארוחה נעימה ולא רשמית שכולם שותפים להכנתה, כל אחד ומידת מסוגלותו.

יתרה מכך, כשאתם ממקדים את רוב ההכנות באזור אחד (בייחוד אם יש גם כיריים בלב האי), מלאכת הניקיון קלה הרבה יותר בתום הארוחה – וזה כיף תמיד, בייחוד כשאין זמן.