משחקי דרך לילדים גם בנסיעה וגם בזמן טעינה

נסיעה עם הילדים יכולה להיות אתגר לא פשוט, במיוחד כשמדובר בנסיעות ארוכות. כשהילדים שלנו צריכים לשבת שעות רבות ברכב, הם עלולים להיות חסרי סבלנות ולהפריע לנהג – מה שיכול להיות לא רק מעייף, אלא גם ממש מסוכן. כשנוסעים ברכב חשמלי צריך לחשוב גם על זמני הטעינה של הרכב, כך שיש להוסיף עוד זמן המתנה במהלך כל נסיעה. בשביל להקל עליכם, חשבנו על כמה משחקי דרך שתוכלו לשחק עם הילדים בנסיעה וגם בעת הטעינה.

משחקי דרך הם דרך מצוינת להעביר כל נסיעה

כשאנחנו נוסעים לבד או עם בני/בנות הזוג, קל יחסית להעביר את הזמן. מפעילים מוזיקה, מדברים אחד עם השני, מאזינים לפודקאסט – כל האפשרויות יכולות להיות מהנות ונעימות. עם הילדים זו משימה קצת יותר מורכבת, כי ילדים דורשים תשומת לב ומשתעממים מהר, כך שנסיעה ארוכה יכולה להיות מאתגרת עבורם, במיוחד כשמדובר בילדים צעירים. על מנת להעסיק את הילדים ולהעביר את הנסיעה איתם בצורה מהנה ונעימה, הפתרון הטוב ביותר הוא משחקי דרך – משחקים שאפשר לשחק יחד במהלך הנסיעה. כך גם תוכלו להעסיק את הילדים וגם תיהנו בעצמכם. אם אתם לא מכירים משחקים כאלה, או שתשמחו לשמוע על כמה חדשים – קבלו כמה רעיונות שאספנו עבורכם.

משחקי דרך סביב הנסיעה

המשחקים הקלים ביותר ליישום במהלך נסיעה הם אלה שסובבים סביב הנסיעה עצמה. חובבי המתמטיקה והמספרים יכולים להעביר את הזמן במציאת דפוסים וקשרים בין מספרי הרכבים בדרך, וניסוח שלהם כחידות מספריות מהנות לילדים. אפשרות פשוטה יותר היא "להתחרות" בספירה של רכבים בצבעים מסוימים (רכבים אדומים, לדוגמה), כלבים שמציצים מחלונות רכבים אחרים, עצים, רמזורים או כל פרט אחר בדרך שניתן לשים אליו לב. אפשר גם לשחק במשחק העננים, בו הילדים צריכים לתאר את הצורות של העננים בשמיים.

משחקי מילים ומחשבה

דוגמה פופולרית נוספת של משחקי דרך היא משחקים של מילים ומחשבה, שאפשר לשחק בקלות בעל פה בלי להסיח את דעתנו מהנסיעה עצמה. המשחק האהוב ביותר בקטגוריה הזאת הוא כנראה "ארץ עיר" הישן והטוב, שמתאים לילדים מגיל צעיר יחסית, ויכול לספק שעות של משחק גם עם בני נוער. מלבד זאת, אפשר להכין חידות שמתאימות לילדים בגילאים שונים, במיוחד אם יש לכם הצלחה קודמת במשחק כזה עם הילדים. זכרו – ככל שתיצרו לילד חוויה חיובית ממשחק נסיעה מסוים, כך גדל הסיכוי שגם בנסיעה הארוכה הבאה, הוא ירצה לשחק בו ויהיה הרבה יותר רגוע וסבלני.

מה אפשר לעשות כשהרכב נטען?

הרכבים החשמליים מוסיפים לנו אתגר חדש בכל מה שנוגע להעסקת הילדים בנסיעה, וזאת בשל  הצורך לטעון אותם. עמדות טעינה לרכב חשמלי בתחנת טעינה חיצונית אמנם טוענות מהר ביחס לעמדה ביתית, אך עדיין מדובר בזמן טעינה ממוצע של עשרים דקות עד חצי שעה. גם בזמן הזה צריך להעסיק את הילדים – וכדאי למצוא משחקים שיתאימו לישיבה בתוך הרכב גם כשהוא בתחנה. אפשר לשחק משחקי ספירה שנוגעים לרכבים שנכנסים לתחנה בזמן ההמתנה (מי סופר הכי הרבה רכבים כחולים, האם נכנסו יותר נהגות או נהגים, וכן הלאה). אפשר גם לנצל את העצירה בשביל לשחק משחקים רועשים או אקטיביים יותר שפחות מתאימים לזמן הנסיעה עצמה אך אידיאליים לזמן עצירה, כמו 7 בום או משחקי שירים. חשוב לזכור שגם בתחנת הדלק, אם אתם יוצאים עם הילדים מהרכב כדי לקנות גלידה מחנות הנוחות, ללכת לשירותים או לכל מטרה אחרת – צריך להיזהר וללכת איתם יד ביד.

 להעביר את הנסיעה בנעימים, גם עם הילדים

נסיעה ארוכה עם הילדים לא חייבת להיות "סיפור" אם מגיעים אליה מוכנים. עם משחקי דרך פשוטים וקלים ליישום בנסיעה – היא הופכת לחוויה נעימה יותר עבור כל מי שיושב ברכב.