מחקר חדש: מה הדבר שהכי מפריע בדייט?

בניגוד לעבר, הרווקים והרווקות של היום פחות מוטרדים מסקס בדייט ראשון אבל משהו אחר מעיק עליהם והואמפתיע במיוחד. הסמרטפונים שלכם. יותר נכון, מה שעושים איתם במהלך המפגש.

אם  חשבת שלשכב עם גבר בדייט הראשון זה פסול אבל לסמס במהלכו זה סבבה – טעית ביג טיים. בעוד שהחוק הבלתי כתוב אצל נשים רבות, הוא לייבש את הבחור קצת ולהתמסר בדייט השלישי – ואני באמת חושבת שאין לזה חוקים, 34 אחוז מהנחקרים שהשתתפו ב"סקר השנתי של רווקי אמריקה" ענו שהם קיימו סקס לפני הדייט השלישי. דור הצעירים של היום הרבה יותר פתוח לגבי זה מכל הדורות הקודמים.

דור המילניום פחות מוטרד מבעבר לגבי איך יראו בעיני אחרים, טוענת הלן פישר, חוקרת מומחית שהובילה את המחקר ושלפה את ממצאיה מתוך 5000 הנחקרים הרווקים. "יש אי הבנה גדולה לגבי דור המילניום, הם מאוד ממוקדי קריירה ולכן סקס לפני הדייט הראשון יכול להיות כמו ראיון, בו הם רוצים לדעת מיד אם לבלות עם האדם הזה". סקס הפך למשהו פחות אינטימי בעיניהם ויותר בדיקה של ניהול זמן. האם להשקיע באדם הזה מולי או לא? אין זמן למשחקים.

זוג ביחד עם ניידים

הממצאים מושפעים מכך שאנחנו חיים בעולם בו אפליקציות כמו טינדר, שהפכו את כל עניין החיבור וסטוצים למשהו לגיטימי ומידי מאי פעם. קל לקפוץ ממיטה למיטה והמבחן האינטימי הוא לקחת את הפרטנר החדש להורים ולהכיר אותו לחברים. כיום צעירים לא מייחסים חשיבות רבה לאקט וסקס בדייט הראשון או השלישי לא מעידים על משהו יוצא דופן או רצון לקשר רציני. החלק האינטימי הוא העובדה שבכלל טרחו לצאת לדייט ושעושים מאמץ להכיר את אותו אדם לעומק.

בעוד ש-40 אחוז מהרווקים יצאו לדייט עם מישהו שהכירו אונליין, הם לא רוצים שהטכנולוגיה תהפוך ל"רגל השלישית". לפני היציאה לדייט, 42 מהרווקים הודו שהם שפטו את הצד השני לפי הפוסטים שלהם ברשתות החברתיות. 3 מתוך 4 רווקים התבאסו מהדייט אם הצד השני ענה לנייד שלו ללא הסבר או התנצלות. יותר ממחיצם התבאסו אם הצד השני סימס למישהו אחר תוך כדי הדייט.

זוג עם יין

יש פה מסר כפול, כי מצד אחד אנשים שופטים את פוטנציאל הפרטנרים, בהתאם לפוסטים שלהם אבל הם גם רוצים להניח את הסמרטפונים בצד. יש פה מערכת יחסים של אהבה-שנאה. אנשים עדיין נפגעים אם הצד השני עסוק בנייד יותר מבהם אז כנראה שבדייט יש קודים שאמורים להישמר והם כוללים שיחה פנים מול פנים ובלי לבדוק אם יש משהו מעניין יותר במקום אחר. מבחינת רבים, העיסוק בנייד הוא בגידה נפשית לכל דבר ועניין.

מעבר לכך, עלה גם שאנשים נרתעים ממכשירים שבורים, ישנים וכאלה ששומעים בהם את ההקלדה. אלה דברים שדוחים צעירים ומתברר, שיש להם יותר אימפקט ממה שתיארנו.

צילום: שאטרסטוק