למה עדיף לך בלי הגבר שנטש אותך

חוקרים בדקו 5705 אנשים מ-96 מדינות שונותלפי הממצאים שלהם, כאשר הגבר שלך עוזב אותך עבור אישה אחרת אז התוצאה היא שאת גדלה ומתפתחת יותר כאדם והסיכויים שלך למציאת בן זוג טוב שמתאים וטוב יותר עבורך, עולים באופן משמעותי

כל השירים אולי פחות מנחמים כרגע אבל הם לגמרי צודקים. קצת קשה לייפות את המצב, כשגבר עוזב אותך בשביל אישה אחרת. זה כואב וזה קשה. אבל החלק המעודד בכל הסיפור, הוא שמחקר חדש בדק והראה באופן די ברור שעדיף ככה. נכון, תמיד אנשים יגידו משפטים שמטרתם לעודד כמו "עדיף לך בלעדיו", "יעבור זמן ותמצאי מישהו יותר טוב" אבל המחקר הספציפי הזה, שפורסם לאחרונה בספר "ספר ההסבר של אוקספורד לנשים ותחרויות ביניהן" לא רק מבטיח אלא ממש נשבע שאכן זה כך.

חוקרים מאוניברסיטת "בינגהאמטון ואוניברסיטת "לונדון", אשר ערכו את המחקר, בדקו 5705 אנשים מ-96 מדינות שונות. לפי הממצאים שלהם, כאשר הגבר שלך עוזב אותך עבור אישה אחרת אז התוצאה היא שאת גדלה ומתפתחת יותר כאדם והסיכויים שלך למציאת בן זוג טוב שמתאים וטוב יותר עבורך, עולים באופן משמעותי.

ניכרת גם צמיחה והתפתחות בכמה תחומי חיים אחרים וזו הוכחה ניצחת שעדיף לך יותר בלי המה שמו שריסק לך את הלב. לצערנו, לא  הכל ורוד, בעוד המחקר מוכיח שבעתיד הרחוק יותר יהיה לך הרבה יותר טוב, אין ספק שהעתיד הקרוב והמיידי מבאס וכואב לאורך זמן. העובדה שנזרקת לטובת אישה אחרת הוא משהו שקשה מאוד להתמודד אתו, איך שלא תסובבי את זה.

גוון סטפני

מחכה לך תקופה לא פשוטה. את תחווי אבל, כאב, צער, התקפי קנאה וכעס, אך לאחר שתבוא ההתאוששות, כנראה שתצאי לעולם מחוזקת ועם ביטחון עצמי גבוה יותר. קרייג מוריס, אחד החוקרים המובילים במחקר, אומר בפירוש "בטווח הרחוק- הרווח הוא כולו שלך". דבר נוסף שישמח אותך לדעת, הוא שמצבה של האישה האחרת לא הולך להיות טוב כמו שלך.

מוריס מציין במחקר ש"האשה האחרת", נמצאת עכשיו במערכת יחסים עם בן זוג שבעברו בגידה ופרידה מכוערת ואין הבטחה שהוא לא יחזור על הרגליו המכוערים , יבגוד ויעזוב גם אותה. דבר אחד כדאי לך לדעת בזמן שאת מתאבלת על הפרידה, כואבת ועצובה שיעודד אותך. ההתאוששות, כאשר תגיע, תגיע בגדול.

ולסיום, כמה טיפים מאיה שמידט מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת ומנוסה:

1. אף אחד לא באמת יודע מה מרגישים במצב כזה, רק מי שעובר את זה יודע. החיים משתנים במחי יד.

2. לא פעם מרגישים שהחיים נגמרו ופשוט רוצים למות. זו תחושה עצובה אך נורמלית בהחלט.

3. הבחירה היא בין ליפול לתחושות הקשות, לרצות נקם, להרעיל את עצמך וילדייך, או לבחור בדרך אחרת, דרך מחזקת, מפתחת שכאשר תסתכלי אחורה תוכלי לומר לעצמך כמה את מעריכה ואוהבת את מי שאת, כמה את חזקה ושווה.

4. הדרך היא דרך חתחתים, לחוות את מות הנישואין ולעשות טירונות על מנת להגיע לפסגת חיים אחרת.

5. על מנת לעבור את המשבר ולצאת ממנו מחוזקים, יש כמה שלבים שעל רובם אי אפשר לדלג.

6. חמלה עצמית – תבכי, תשנאי ותכעסי. הכעס עוזר להיפרד.

7. תתאפסי  – אחרי השוק הראשוני, קחי עצמך בהדרגה בידיים. תבטיחי לעצמך שאת לא נופלת.

8. תעזרי – צרי רשת של תמיכה ובטחון של האנשים שאת סומכת עליהם ובוטחת בהם. רק כאלו שעושים לך טוב. הם יעזרו לך לעבור את התקופה הקשה.  לכי לטיפול, לייעוץ, תשתמשי בכל עזרה זמינה.

9. סדר יום – צרי לעצמך סדר יום עמוס וקיימי אותו בעקביות. תמלאי את השבוע במפגשים עם חברות ובפעילות ספורטיביות. תעשי משהו שיעשה לך טוב.

10. תהיי מציאותית – עשי כל שביכולתך להרפות ולהתפכח מאשליות.

11. תתמודדי –קחי על עצמך אחריות ומשימות חדשות. זה אתגר והזדמנות ענקית לגדול ולהתפתח. תרגישי שאת שוב שולטת בחייך.

12. תבני את זהותך מחדש –מלהיות אשתו-של. את לבד, גרושה, לא כל כך זוכרת מי את כשאת לא בזוגיות. זה ישתנה. יום אחד תרגישי אחרת. תרגישי חזקה ותביני שהרבה אפשרויות פתוחות לפנייך.

13. תבחרי – בסופו של דבר תזכרי שחייך בידייך. את אחראית למה שקורה לך ולאיזה כיוון את לוקחת אותם. הרבה מאוד תלוי בך!

** הכותבת היא חן קרופניק, מנהלת יחסי ציבור. הנה לינק לאתר של איה לעוד מידע רלבנטי

צילום: שאטרסטוק