"יהיה לך מאוד קשה עכשיו שאת אימא"

הרגע שבו בישרתי במקום העבודה שאני בהריון עם תאומים, הוא הרגע שבו הכל השתנה ושבו הפכתי מעובדת מצטיינת למישהי שרצוי שתתפטר ומהר. הם הצליחו, אבל אני ניצחתי

קרן דניאלי והתאומות (צילום: רונן בוידק)

"עכשיו כשיש לך ילדים זה אחרת". "יהיה לך מאוד קשה עכשיו כשאת אימא". ציטוטים מתוך הקלטות שהוצגו לבית המשפט בתמלולים.

4 שנים.

4 שנים פחות חודש, ויש פסק דין.

זכיתי. וזו לא רק זכיה שלי. זו זכיה שלנו. האימהות.

הדרך היתה מאוד ארוכה, מפרכת, מפחידה, קשה מנטלית, ולפעמים גם משפילה.

נגה דניאלי (צילום: קרן דניאלי)

לפני 5.4 שנים, בערך חודש אחרי שהאיש שלי ואני החלטנו להתחתן, גיליתי שאני בהריון. ולא סתם הריון. הריון עם תאומות. הראשונה שהתייעצתי איתה – "חברתי הטובה" בעבודה – הבוסית שלי – הרי היא אימא. שאלתי אותה משהו לגבי בדיקת הבטא, כי לא היה לי מושג מה זה אומר.

חודש אחרי כבר הביאו לי מחליפה, ומשם החלה מסכת "תתפטרי" "תעזבי" "יהיה לך קשה כאימא". הרווחתי טוב. התחתנתי עם בחור שצעיר ממני ב 9 שנים, סטודנט, ואני חייבת לפרנס את הבית. לא היתה לי שום כוונה לעזוב.

הייתי עובדת מצטיינת. כזאת שהבטיחו לה סופ"ש זוגי בצימר רק בגלל התוצאות הטובות שהבאתי לתפקיד. הזזתי הרים בשביל העבודה והצלחתי. אבל מהיום שהודעתי על ההיריון – הכל השתנה.

מבחינתם, הסיבה להביא לי מחליפה היתה "כי את בהריון תאומים, אנחנו חייבים להביא מישהי שתחליף אותך, את בטח תיכף יוצאת לשמירה". אז כן. יצאתי לשמירה כשהייתי בשבוע 28. יותר מ- 3 חודשים אחרי שהגיעה המחליפה.

נעמי דניאלי (צילום: קרן דניאלי)

כ-3 שבועות לפני שחזרתי מחופשת הלידה לתפקיד שלי – שכרו מחליפה אחרת. בתפקיד שלי. הבנתי שלא יחזירו לי את התפקיד, ושאני ב"מלחמה על עצמי". התייעצתי עם עורכת דין בדיני עבודה בהתמחות עם חוק עבודת נשים.

רציתי להישאר בתפקיד, באמת. היה לי נוח. תכננתי להישאר שם עוד כמה שנים עד שהאיש יסיים ללמוד (שימו לב – האיש סיים תואר ראשון, ועכשיו מתחיל תואר ראשון נוסף, אימאל'ה! זה נראה כאילו שהוא אף פעם לא באמת יסיים ללמוד). היא ייעצה לי מה להגיד, ולהקליט את כל השיחות איתם, וזה בדיוק מה שעשיתי.

ביקשתי את התפקיד שלי בחזרה פעם אחר פעם, והכל בשיחות מוקלטות. השופטת אגב – מאוד כעסה שהקלטתי את כל השיחות שלי איתם, כי זה מעיד על "חוסר תום לב". לך תסביר לה שלהביא עובדת חדשה ורווקה 3 שבועות לפני חזרתי לעבודה לתפקיד שלי זה "חוסר תום לב" ועכשיו זו מלחמה על הפרנסה לבית.

רוני דניאלי (צילום: קרן דניאלי)

השופטת היתה קשה מאוד. היא הצהירה בעבר שהיא לא כ"כ אוהבת נשים, ולא כ"כ אוהבת עובדים. אבל אני – לא ויתרתי. בזכות עורכת הדין המהממת מאיה לוי, שבכל פעם שכמעט נשברתי אספה אותי בחזרה והרגיעה, והמון בזכות האנרגיות המטורפות והתמיכה שנתנו לי חברותיי בפייסבוק.

איבדתי מקום עבודה יציב עם משכורת גבוהה ותנאים נוחים.

ועם כל מה שקרה. אני בוחרת לראות את הטוב.

בזכותם פתחתי את העסק שלי. בזכות כל אלה שאמרו לי "לא" בראיונות עבודה. בזכות אלו ששאלו "אבל מה תעשי כשהילדה תהיה חולה" או "אבל מי ישמור על הילדים". בזכות כל אלה והאיש הסטודנט שלי לקחתי את עצמי בידיים, השקעתי את כל כולי ביצירת עסק חדש, כזה שיפרנס בכבוד את המשפחה, ובאיזשהו מקום אני גם מרגישה שהראיתי להם, הראיתי להם – שכשרוצים משהו באמת – מצליחים. ושהם הפסידו עובדת מעולה. אבל אני הרווחתי את עצמי – והקדמתי בכמה שנים את העשייה בצילום. אני עושה את מה שאני הכי אוהבת. אני מצלמת. אני יוצרת. אני יוצרת את הסיפור שמעבר לתמונה.

אחרי 4 שנים ארוכות ומפרכות, הצדק יצא לאור.

עכשיו אני כבר אימא ל-4 יצירות: 3 בנות, ועסק אחד.

בתמונה:

כל היצירות שלי.

הבנות של קרן דניאלי (צילום: קרן דניאלי)

אתר סטיודול'ה צילום

דף הפייסבוק של קרן דניאלי

קרן דניאלי
צלמת מקצועית, בוגרת המכללה לצילום קרית אונו. מומחית בצילומי ניובורן, צילומי הריון, צילומי משפחה, ובוק בת מצווה