טיפים לתכנון טיול בר/בת מצווה בחו"ל

בשנים האחרונות, טיולים בחו"ל הפכו לסטנדרט כמעט קבוע כמתנה לילד או ילדה שחוגגים את בר או בת המצווה שלהם. טיולים אלה הם אמנם חוויה בלתי נשכחת עבור הנערות והנערים המתבגרים ולעתים גם עבור ההורים, אך אין ספק שמדובר במתנה שצריך לתכנן היטב. אז איך לתכנן טיול בר/בת מצווה בחו"ל בצורה הטובה ביותר? באילו דברים צריך להתחשב וכיצד לעשות את זה נכון? ננסה לרכז עבורכם את כל הטיפים החשובים.

בחסות לאומי

 

 

טיול בר/בת מצווה – מחלום לציפייה

עד לפני כמה עשרות שנים, הרעיון של טיול לחו"ל לכבוד בר או בת המצווה של הילדים שלנו היה נראה רחוק ואפילו מופרך. עם זאת, ירידת מחירי הטיסות והנגישות הגבוהה יותר של טיולים בחו"ל באופן כללי שינו את המצב באופן משמעותי. כיום, רוב הילדים כנראה יטוסו לחו"ל בפעם הראשונה עוד לפני בר או בת המצווה שלהם, וטיול בחו"ל הפך לסטנדרט מקובל ואפילו לציפייה של המתבגרים הצעירים שלנו. בין אם הם אומרים לכם את זה או לא – סביר להניח שהם מצפים להפתעה של טיסה ליעד החלומות שלהם/ן. מה שנשאר לכם לעשות הוא לתכנן בצורה טובה את הטיול הזה.

קודם כל – איך מממנים את הטיול?

השאלה הראשונה שאיתה צריך להתמודד היא שאלת הכסף. טיולים בחו"ל, במיוחד כשמדובר בטיולים משפחתיים או לכל הפחות בטיול של הורה וילד או ילדה, הם לא זולים. לא תמיד יהיה את הכסף הנזיל בעובר ושב בשביל להרשות לעצמכם טיול כזה, אבל צריך לשאוף שכסף לא יהווה את הגורם לאכזבה של ילדיכם. כדאי להתחיל לחסוך למטרה הזאת כבר סביב גיל 10-11, ואם לא מתאפשר לכם אפשר לבחון אפשרות של הלוואה מהירה בתנאים טובים שתאפשר חופשה נעימה בחו"ל בלי ליצור מחויבות ארוכת טווח מדי.

 בחירת היעד צריכה להתבצע בהתאם להעדפות החוגג/ת – אך לא באופן בלעדי

במצב אידאלי, היעד אליו תטוסו צריך להיות יעד החלומות של הנער או הנערה שחוגגים את בר/בת המצווה. ואכן, מרבית היעדים הפופולריים – החל מערי אירופה השונות ועד הפארקים של ארה"ב – יכולים להתאים לטיול כזה. אבל זה לא תמיד נכון עבור הטיול כולו – אם אתם נוסעים עם כל המשפחה, אתם צריכים לחשוב על סוגיות כמו תחבורה, וטיול עם ילדים קטנים יותר הוא אתגר משמעותי ביעדים שאינם דוברי אנגלית, למשל. נסו להבין מה יעד החלומות של המתבגר/ת, ואם הוא פחות מתאים נסו להבין מה הופך את היעד הזה לנחשק עבורו/ה, ונסו לאתר יעד אחר שמתאים לאותם הרצונות, אך גם למשפחה שלכם כולה.?

סימון של מועד לטיול יכול להיות אתגר לא פשוט

כשמטיילים עם ילדים, הזמן בו הטיול יכול לצאת לפועל הוא מוגבל מטבעו. כשמתחשבים בחופשות מערכת החינוך וביכולת שלכם לקחת חופשה מהעבודה בזמן נוח, נשארים עם משהו בין שבועיים לחודש בשנה בהם ניתן ריאלית לתחום את הטיול. בהתחשב בכך שמדובר בשבועות שבהם טיסות נמצאות בדרישה גבוהה ביותר (ולכן גם במחיר גבוה יותר) – חשוב לתכנן את הטיסות האלה מראש ולהזמין מראש כרטיסים, או לנסות לקבוע מראש חופשה מהעבודה במועד נוח יותר שיסתנכרן עם תקופה שאינה סוף שנה או חודשי מבחנים במערכת החינוך.

חשוב לתכנן היטב את סוגיית האוכל

לבסוף, צריך לחשוב היטב על כל עניין האוכל. ילדים הם מטבעם בררנים יותר באוכל, וחשוב שהיעד שתבחרו יתאים גם לדרישות האלה. אם אתם שומרי כשרות, צמחונים, טבעונים או בעלי הגבלות אחרות – גם את זה חשוב לקחת בחשבון, ולסמן מראש נקודות שמתאימות לדרישות הקולינריות שלכם, או סופרמרקטים בהם תוכלו לרכוש מזון שמתאים לכם.

כשטיול בר/בת המצווה מתוכנן היטב, אתם יוצרים לילדים שלכם חוויה בלתי נשכחת. עם כמה טיפים פשוטים, והבנה של הדברים בהם צריך להתמקד – אתם יודעים איך לעשות את זה טוב יותר.

 

 

* כתבה זו אינה מהווה הצעה או התחייבות למתן הלוואה. אישור כל הלוואה, סכומה ותנאיה נתונים לשיקול דעתו הבלעדי של הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל