האם מלניה טראמפ מתגרשת?

מה עשתה מלניה טראמפ שגרם לאמריקאים לחשוב שנישואיה קרובים לקיצם, האם באמת אפשר להסיק מכך משהו על תפקודו של נשיא ארה״ב ולמה זה עניינו של מישהו?

שאטרסטוק

לפעמים בהתבוננות על הרשתות החברתיות נדמה לי שהחיים במאה ה-21 הם עדות לקיומם של כמה יקומים מקבילים. אולי, בעצם, הרשתות האלה הן-הן היקום המקביל שפיזיקאים ומדענים דיברו עליו במשך שנים, וגם אם לא, הן בלי ספק דוגמה לא רעה לחור שחור.

בעין הסערה הפעם הגברת הראשונה של ארה״ב, מלניה טראמפ, שבאמת שלא נותרה עוד זווית שלא בחנו אותה ממנה ולא נותר עוד דבר של נכתב עליה. אלא שלייק קטן, (או ליתר דיוק ״פיברוט״ כי בכל זאת הפוליטיקה קורית בטוויטר), הביא הפעם לשרשרת ספקולציות שלוקחות את התיאוריה של היקומים המקבילים עוד שלב קדימה.

הרשת האקטואלית סוערת בעקבות סימון לייק מחשבונה המאומת של הגברת הראשונה על ציוץ שבלשון המעטה לא מחמיא לנשיא טראמפ וליחסיהם.

״נראה שהקיר היחיד שטראמפ בנה, הוא זה שבינו לבין הגברת הראשונה מלניה טראמפ״ – על הציוץ הזה, כאמור, סימנה הגברת ״לייק״, וגרמה לאומה שלמה להסיק שנישואי הנשיא קרובים לקיצם.

רבות כבר דובר ונאמר על הקשר של בני הזוג טראמפ, שגם טרם כניסתם לבית הלבן גרם ללא מעט גבות להתרומם, אבל נדמה שעם כניסתה של מלניה לחליפת אשת הנשיא נפרצו גבולות הסביר. החל בבחינתה בזכוכית מגדלת על כל בחירותיה, כולל החדירה לפרטיות בנם המשותף, דרך שפיטת אופיה לטוב ולרע על בחירתה שלא לעבור להתגורר בלעדית בבית הלבן, ביקורת על שפת הגוף שלה, וכלה כמובן בשאלה – מה היא עושה איתו.

גם כעת מחול ההשערות כאילו סימון לייק על ציוץ שכזה הוא מעין רמיזה מצד מלניה על טיב יחסיה עם בעלה, וכמובן על כשירותו לכהן כנשיא, הוא לא פחות ממופרך, במיוחד משום שיש מספיק ענייני טראמפ לעסוק בהם ולבקר את הנשיא בגללם.

האם החשבון אכן מנוהל על ידי מלניה עצמה? האם הוא נפרץ? ואם הוא מנוהל על ידה באופן אישי, האם יש להניח שהיא באמת קוראת לעומק כל ציוץ או שמא היא מפרגנת בלייקים לציוצים שבהם שמה מוזכר? ובכן, נדמה שהאומה החזקה בעולם המערבי קצת ירדה מהפסים, וספק אם הגבר הראשון היה זוכה להתייחסות כזו, אך את זאת כמובן שלא נדע בקרוב, כי ארה״ב הנאורה אוהבת את נשותיה נאות, בחליפות חצאית מחוייטות, עומדות לצד הנשיא ולא במרכז הבמה, כך שתוכל לעסוק בסערות בכוס תה לגבי יחסיהן עם בעליהן ולא במה שיש להן להגיד או לתרום למצב האומה והעולם כולו.