הבלוג של דביר קריב

dvirkariv

מומחה לתחום ההסתה והגזענות בחברה הישראלית ולתחום הטרור היהודי. מרצה מוביל בתחום. עוסק רבות בתחומי הנעת אנשים תוך מקסום יכולותיהם.

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מאפריל 2015

יש בו משהו, בגיל, שגורם לתובנות, להשלמה, להודאה בטעות. זו המחשבה הראשונה שעברה לי הבוקר כשקראתי את טור הדעה של הח”כ לשעבר, עו”ד אליקים העצני.

29/06/2015

העצני, שחגג לאחרונה 89, מביע להבנתי בין השורות סוג של סליחה, ולו אמירה היכולה להתפרש כהבנה שטעה, אי שם לפני יותר מעשרים שנה. האם כך הדבר באמת?

למי ששכח, העצני, הקים את “מטה המאבק לביטול האוטונומיה” ועמד בשנות ההסתה שלפני רצח רבין ז”ל מאחורי פרסום קריקטורות מבישות, בהן נראה רבין שוטף את ידיו המגואלות בדם מתחת לברז. רבין ופרס הוצגו כפושעי מלחמה. לא היה כמעט גבול למילים האלימות שיצאו מפיו של העצני. עוד לפני הרצח, כתב אהוד שפרינצק ז”ל (מטובי החוקרים בתחום), כי עו”ד העצני מיתמם לו חושב שסגנונו האלים לא יוביל לאלימות פיסית.

העצני אף הטיף ב 1994 לקרב של ממש בממשלה והעומד בראשה. הוא קרא ל”מלחמה בממשלה המבצעת בגידה לאומית”. הוא ציין, חד וחלק שבמלחמה, כמו במלחמה, צריך לקחת סיכונים ולדעת שיהיו קורבנות (עיתון נקודה 1994 “מרי אזרחי עכשיו”) וצדק. בשנים הרעות הן היו כ-1,200 הרוגים יהודים בפיגועי תופת, הייתה הסתה והקצנה גם בתוך הבית פנימה, ונרצח ראש ממשלה.

נראה כי הגיל עושה את שלו, אנשים במרום גילם מפנימים את טעויותהם, אני מניח שכיום היה מתבטא אחרת ואולי אפילו לא היה עומד מאחורי קריקטורות ארסיות שכאלו.

להסתה אין לאום או דת, בכך העצני צודק לחלוטין, יש לטפל בהסתה הערבית ביד חזקה ואני מצטרף לקריאתו בענין, על כך אין ויכוח – ההסתה הערבית מובילה לטרור חד וחלק !

יפה לראות שבחלוף 20 שנה יש גם מי שאומר, ולו בין השורות, טעיתי, טעינו.

העצני

טור דעה של עו”ד אליקים העצני, ידיעות אחרונות 29.6.15

 

 

דביר קריב הוא איש שב”כ לשעבר ביחידה שעסקה בתחום הטרור, ההסתה והגזענות בחברה הישראלית.

למידע נוסף ולהזמנת הרצאות, בקרו בדף העסקי, דביר קריב – בוחרים דמוקרטיה

tagline

 

תמונת נושא: Shutterstock

עוד מהבלוג של דביר קריב

תצוגה מקדימה

אנחנו בעיצומו של ניסיון למרד

מסמך המרד ומדינת יהודה כשקמה לה התארגנות טרור יהודי ששמה לעצמה למטרה למרוד ומפיצה את משנתה ב"מסמך המרד" שנתפס בחקירת הצתת כנסיית "הלחם והדגים" וקורא "להפיל את השלטון" אין...

תצוגה מקדימה

ביום האחדות נסכים: האחר הוא אחר

בשנה שעברה מאז החטיפה והרצח המתועב, חוותה החברה הישראלית גלי אחדות ושבר עולים ויורדים. התלכדנו סביב התמיכה במשפחות הנערים, התרחקנו והתלכדנו גם יחד סביב אירועי צוק איתן, בבחירות האחרונות נדמה היה שהשסעים גדולים מתמיד ואת...

תצוגה מקדימה

בפעם הבאה לא נגיד "בתדהמה"

הגיעה העת שהרוב הדומם, הממלכתי, הדמוקרטי, המתון והמרכזי ייקח לידיו את המושכות ויפעל למען אחדות העם. הגיע הזמן לצמוח מהשבר ולא להמשיך ולדעוך. לו רק נצליח לאחות את מה שנסדק ומתפורר בהדרגה מאז אותו לילה נורא שבו הכול נוּרה,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה