הבלוג של דיגיספר

שעת סיפור

בלוג על ספרים, על ילדים ועל מה שביניהם. בלוג על קריאה ובילויים, על הורות וחינוך, על פסיכולוגיה וצחוק. על כל מה שמעסיק אותנו בשעה שאנו יושבים להקריא לילד סיפור או בשעה שאנו מביטים בו קורא את הספר או בוהה בתקרה. שמי דינה פלר,... +עוד

בלוג על ספרים, על ילדים ועל מה שביניהם. בלוג על קריאה ובילויים, על הורות וחינוך, על פסיכולוגיה וצחוק. על כל מה שמעסיק אותנו בשעה שאנו יושבים להקריא לילד סיפור או בשעה שאנו מביטים בו קורא את הספר או בוהה בתקרה. שמי דינה פלר, אני קוראת וכותבת, קוראת על מה שכותבים וכותבת על מה שקוראים. אמא לשלוש בנות ומייסדת את מיזם ה"דיגיספר" - הספרים הדיגיטליים לילדים.

עדכונים:

פוסטים: 20

החל מאוגוסט 2015

ingira3

לא קל למצוא פנינה בים. אי שם במעמקים, סגורה בתוך צדפה, מוגנת ע”י כל כוחות הטבע. אם חשבתם שלמצוא פנינה בתל-אביב יותר קל, אז גם לא. רחוקה מפרסומות מנצנצות וערבי סלבריטי, צנועה ומתחבאת בין הבתים התל-אביביים הישנים, מסעדת “חבש” מסתתרת כמו פנינה שחורה אמתית בתוך הים הסוער של הלילה התל-אביבית. ובדיוק כפי שפנינה אמתית מגלה רובד חדש של יופייה בכל פעם שמביטים עליה בזווית אחרת, כך הפנינה התל-אביבית מגלה באיטיות את אוצרותיה למי שלא מתעצל לחקור את כל מה שיש לה להציע. וזה… איך אומר זאת? זה הרבה-הרבה יותר מסתם אוכל טעים (טעים מאוד).

אוכל ותרבות, ספר מרתק והיסטוריה מדהימה, סיפור מרגש ואווירה מיוחדת… כן, את הפנינה הזאת שווה לחפש. וכשמוצאים, לבוא, לשבת ולדבר עם הנשים המדהימות המתחזקות את המקום המיוחד הזה. וכמובן, גם לאכול ולקרוא, הרי זוהי מהות החיים הטובים, לא?

אז מה זה הספר הזה? מה זה האוכל הזה? מה זה המקום הזה?

זוהי מסעדת “חבש” שהוקמה בשנת 2006, ראתה לצדה הרבה מסעדות טובות, יפות ומפורסמות שמאז קמו ונסגרו, אך היא ממשיכה לעבוד במרכז תל-אביב ולספק לכל אורחיה טעימה מהתרבות והאוכל האתיופי המסורתי. ומלפני זמן קצר גם להציע לכל מי שמתעניין ורוצה לדעת מה מסתתר מאחורי התרבות של העדה האתיופית גם את הספר שנכתב ע”י אבינו, הרב לקה כהנת הדנה טקויה.

sefer2

ספרו קצת עליו.

אבא התייתם בגיל 7 ונלקח ללימודים אצל מלוקסה: המורים של העדה. לאחר תום לימודיו הפך לרב הראשי של יהודי אתיופיה והקדיש את חייו לשימור היהדות והמסורת בקרב יהודי אתיופיה, בהגנה על היהודים ובהעברת המסורת העשירה לדורות הבאים. והוא הפגין לא מעט אומץ ותושייה בעבודה הזאת. כך למשל, פעם אחת אבא נסע לכפר מאוד רחוק שהיה בסכנת התבוללות וגילה שם ספרים עתיקים בעברית. הוא לקח אותם אתו, אך מישהו הלשין עליו. נציגי השלטונות באו לשרוף את הספרים, אז אבא קבר את הספרים כדי לשמור עליהם. הוא היה מוכן להסתכן בכל דבר, כדי לשמור על ספרים, על היסטוריה, על המסורת והחינוך.

אז הנושא של חינוך והפצת התרבות הוא חלק מהמסורת המשפחתית שלכם.

יתכן. ככל הנראה זו הסיבה שלמרות כל הקשים הכלכליים העצומים אנחנו עדיין מפעילים מסעדה ייחודית מאוד בתל-אביב. שתינו עובדות לפרנסתנו כאחיות בבית החולים, ומחזיקות יחד עם שושי ואבירן את המסעדה הזאת לא רק ובעיקר לא בשביל הפרנסה, אלא בשביל לקדם את מה שחשוב לנו באמת: את התרבות של העדה האתיופית. כי בארץ מדברים בעיקר על אחוזי הקליטה, אחוזי התקדמות עבודה, בלימודים. בקושי מדברים על ההיסטוריה והתרבות של העדה האתיופית, במיוחד לא בהקשר של חג הסיגד, אלא באופן כללי. הסיפור של העדה ידוע רק לבניה, וחשוב לנו לתת לכל מי שרק רוצה הזדמנות להכיר את העדה גם בדרך שונה, דרך האוכל, הישיבה במקום הזה, ועכשיו גם דרך קריאת הספר, בו אבינו סיפר את כל ההיסטוריה של יהודי אתיופיה.

אז זהו מחקר היסטורי?

בין היתר, אבל לא רק. זה גם סיפור מרתק על עדה הכי “לא סטנדרטית” בארץ. עדה שחיה בתנאים מאוד שונים משאר העדות, אבל שמרה באדיקות על המסורת. אבינו יצא לפעמים למסעות של חודשים בכדי להגיע לכפר נידח ולדבר עם תושביו ולא לתת להם להתרחק משמירת המצוות. ודרך אגב, אלה לא היו מסעות קלים. השלטונות באתיופיה לא התייחסו יפה ליהודים, וזאת בלשון המעטה. התנכלויות, מעצרים, איסורים ורדיפות – כל אלה היה רקע קבוע לחיים שלנו.

eti5

זה דווקא מאחד את העדה הזאת עם הרבה עדות אחרות.

נכון, יש לנו הרבה דברים ייחודיים, אבל גם לא מעט דברים משותפים, שמעטים יודעים עליהם.

למשל?

למשל, מי בארץ יודע שכמו שליהודי אשכנז היה את יידיש, ליהודי ספרד את לדינו, לנו היה את געז?

געז?

כן, שפה מיוחדת המשלבת עברית, אמהרית וארמית. השפה של המלומדים היהודים באתיופיה.

לבושתי הרבה, אפילו לא שמעתי את המילה הזאת עד היום.

יש הרבה מאוד מילים, מנהגים, סיפורים ועובדות שכדאי לשמוע על יהודי אתיופיה. זה אמור להיות חלק מהתרבות של עם ישראל. כמו שדרך אגב, המטבח האתיופי אמור להיות חלק מכל מטבח מודרני בריא.

kafe4

מה הופך אותו לבריא כל כך? לא מספיק שהוא טעים מאוד?

הטעם הייחודי של האוכל האתיופי מושג בזכות מגוון עצום של תבלינים. כל מנה היא שילוב של הרבה מאוד תבלינים שמקנים לאוכל קשת של טעמים שלא ניתן לפגוש בשום מטבח אחר. אבל מה שהופך אותו לבריא כל כך זה בעצם הטף: הדגן המיוחד שממנו מכינים את הלחם האתיופי: אינג’רה. טף הוא דגן הרבה יותר בריא מחיטה, יש בו את כל אבות המזון, והוא אפילו לא מכיל גלוטן. הטף הוא אוצר לכל שוחרי אורח חיים בריא. אחרי הרבה מאוד ניסיונות ומאמצים אנחנו גם קרובים לתחילת הגידול שלו בארץ.

אז ארוחה אתיופית היא לא רק חגיגה של טעם, אלא גם חגיגה של בריאות?

אכן כך. חגיגה של טעם, בריאות ותרבות.

מסעדת חבש: http://www.rol.co.il/sites/habash/

 1yadaim

עוד מהבלוג של דיגיספר

תצוגה מקדימה

בספריה של המפורסמים: ברק אובמה

רוצים לדעת לאילו ספרים האנשים המפורסמים בעולמנו קוראים "הספרים הטובים ביותר בחייהם"? פותחת tag חדש: הספריות. ואם כבר, אז כבר, נתחיל ממישהו מפורסם באמת. אז מה ברק אובמה קרא ואהב? הנה טופ-5 ספרים של נשיא ארה"ב: "שר הטבעות",...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

במיוחד לימים קשים אלה: 10 שיטות להירגע ולסדר את המחשבות באמצעות תרפיה באומנות

בימים טרופים אלה, כשהמחשבות הקשות מתרוצצות בראש ומתישות את מוחנו המיוסר, כל שיטה שעוזרת להירגע ולסדר את המחשבות יקרה כפז. כולנו שמענו על טכניקות שונות של נשימה והרפיה וסגולותיה של יוגה, אבל מעטים יכולים להרשות לעצמם...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה