הבלוג של אחד על אחד

סיפור אישי

שלום לכולם :) אשמח לשתף אתכם בהרבה מידע רחב אשר יעזור לכם בעתיד או אפילו בהווה. עקבו אחרי ותהנו ממידע חשוב שאף אחד לא מספר לכם!

עדכונים:

פוסטים: 12

החל מדצמבר 2016

המציאות הכלכלית בישראל איננה פשוטה עבור מרבית האוכלוסייה. אנשים רבים, שכירים ועצמאיים כאחד, אינם מצליחים להתעלות מעל ההוצאות החודשיות ומגיעים למצב של פשיטת רגל פרטית או עסקית. אנו נעסוק במאמר זה בפשיטת רגל עסקית ונדגיש כמובן את החשיבות של עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום שיטפל בכם ויעזור לכם להגיע להסדר הנדרש. אנו מאמינים כי לכל אדם מגיעה הזדמנות שנייה וכי אדם המגיע לחדלות פירעון (יכולה להיגרם מסיבות רבות) הוא אינו פושע ואם אינו מצליח להתאושש הרי שמגיעה לו הזדמנות שנייה לחיות את חייו ולנקות חלק מחובותיו.

איך בעל עסק יכול להגיע לחדלות פירעון?

חדלות פירעון היא מצב שבו בעל העסק כבר לא יכול לשאת את ההוצאות והחובות ומגיע למצב שבו אין לו ברירה אלא לפנות לבית המשפט ולהצהיר על חדלות פירעון. במקרה כזה יינתנו 2 אפשרויות בהתאם למצב כמובן: האפשרות הראשונה היא פירוק החברה והאפשרות השנייה היא הליך הבראה. פירוק החברה אומר לסגור החברה, למכור את הנכסים, הציוד, הסחורות וכל מה שברכוש החברה ולהצהיר על החברה כפשיטת רגל. במקרה כזה לאחר חלוקת הרכוש והכספים בין הנושים בעל העסק יקבל הפטר מיתר החובות שלו ויוכל להתחיל את חייו מחדש. במקרה של תהליך הבראה העסק ימשיך לפעול תחת מגבלות מסוימות, עם ליווי צמוד ועם תכנית מסודרת ליצירת רווחים בעסק לצד הקפאת החובות נגדו מה שיאפשר לו להיכנס למצב תקין של חודש רווחי ונטול פיגורים מבחינה כלכלית.

איך בעלי עסקים יכולים להגיע לחדלות פירעון? ובכן זה יכול להיות מעסקה לא טובה שבוצעה, רכישת חברה אחרת שגיליתם שנשאתם בחובות שלה, תפקוד לקוח כמנהלי החברה לאורך זמן והבאת החברה לידי חובות והוצאות הגדולות פי כמה מההכנסות, הלוואות שלקחתם שהגדילו עוד ועוד את ההוצאות ועוד. בדרך כלל המצב בעסק נגרם כתוצאה מניהול לקוח, חוסר בידע פיננסי ועוד. בשורה התחתונה – העסק אינו מכניס מעל ההוצאות והגירעון הולך וגדל ולכן יש לבצע מעשה – פשיטת רגל או תכנית הבראה.

מה קורה במידה והגענו לחדלות פירעון?

אם כן, במידה והגעתם חס וחלילה למצב של חדלות פירעון אתם תצטרכו לפעול לפי הצעדים הבאים:

  • שלב 1 – שכירת עורך דין התמחה בחדלות פירעון, פירוקים ופשיטות רגל ויכול לסייע לכם להשיג את תכנית ההבראה או הפטר החובות שלכם עם ההסדר הטוב ביותר עבורכם וזאת כי מגיעה לכם הזדמנות שנייה לחיות את חייכם.
  • שלב 2 – הגשת הבקשה לפשיטת רגל.
  • שלב 3 – צו כינוס – לאחר קבלת הבקשה לפשיטת רגל בית המשפט מעיין בבקשה ומחליט האם להטיל צו כינוס נכסים על החייב. במידה וכן הנכסים של החייב מועברים לניהולו של כונס הנכסים.
  • שלב 4 – הסדר תשלום/פשרה – כעת יתחילו התהליך שבו תנסה להיות מושגת פשרה בין החייב לנושים או לפחות להגיע להסדר התשלומים מולם. במהלך ההסדר בית המשפט ישמע את החייב, כונס הנכסים ואת הנושים ויוגשו אפשרויות להסדר החוב.
  • שלב 5 – חקירה – במהלך תקופת המשפט כונס הנכסים מבצע חקירה כללית ומקיפה אודות החייב. במהלך החקירה רשאי כונס הנכסים לראיין גם אנשים קרובים לחייב כדי לגלות מידע שעשוי להיות רלבנטי לחקירה.
  • שלב 6 – הסדר – תוך כדי ההליך של פשיטת הרגל החייב צריך להציע אפשרות להסדר עם הנושים. במידה וההסדר מתקבל על ידי בית המשפט הוא יכול להביא לסיום ההליך מוקדם מהצפוי.
  • שלב 7 – דיון בבית המשפט – במידה ולא הושג הסדר בזמן הליך פשיטת הרגל כונס הנכסים, החייב ונאמן מטעמו יגיע אל בית המשפט לדיון שבסופו השופט יכול לקבוע האם החייב הנו פושט רגל, האם לזכותו בהפטר מחובותיו, האם לדחות את בקשת פשיטת הרגל מתוך ניסיון לנצל לרעה את ההליך או לדחות את הבקשה כדי לאפשר ניסיון נוסף לשני הצדדים להגיע להסדר.

כיצד ההליך מסתיים?

הליך פשיטת רגל יכול להסתיים כאשר הצדדים מגיעים להסדר ו/או כאשר אין כבר תועלת לנושים מהליך זה. כמובן שגם צו הפטר יכול לסיים את הדיון ולזכות את החייב מחובותיו. גם לגבי החובות המבוטלים בהפטר יש הגבלות מסוימות וישנם חובות שאין עליהם הפטר בכל מקרה.

עו”ד גיא לפבר מתמחה בטיפול בחברות ואנשים בהליך פשיטת רגל, פירוק חברות ותאגידים כולל ייצוג בבית המשפט, הגשת הבקשות לפירוק או פשיטת רגל, הכנת הדוחות התקופתיים של החייב, ניהול מגעים מול הנושים לצורך הגעה להסדר ועוד.

מידע נוסף על עו”ד גיא לפבר המתמחה בטיפול בענייני פירוקים ופשיטות רגל תוכלו למצוא באתרים הבאים:

עו”ד גיא לפבר posta

עו”ד גיא לפבר פייסבוק

עו”ד גיא לפבר

עו”ד גיא לפבר lawyerinfo

עו”ד גיא לפבר mishpatist

עו”ד גיא לפבר טוויטר

עו”ד גיא לפבר דה מרקר

עו”ד גיא לפבר esekesek

פרטי התקשרות:

כתובת:ההסתדרות 35, הרצליה 4642051

טלפון  072-2319679

פקס 072-2309310

אימייל: [email protected]

עוד מהבלוג של אחד על אחד

תצוגה מקדימה

מסור שרשרת – כלי עבודה חשוב בארגז כלי הגינון

מסור שרשרת הוא ביטוי שעושה מעט עוול לכלי העבודה שעומד מאחוריו, בעיקר לאור הקישור שלו לאותו כלי עבודה מיושן הנקרא מסור, והשילוב שלו עם המילה שרשרת, כשאף אחת מצמד המילים הללו, אינו מצביע כהוא זה על עוצמתו של ...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

יתרונות של קבלת טיפולים קוסמטיים במסגרת של מכון יופי

כל אחד רוצה להיראות יפה ומטופח. לא תמיד לכולנו יש יכולות וידע איך לטפח את המראה האישי שלנו כך שהוא יהיה יפה ומחמיא. אם המראה החיצוני שלנו חשוב לנו ואנחנו רוצים להיראות יפה אבל אין לנו ידע אישי איך לטפח את עצמנו כך שניראה...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

אלי אהרונסון חולם בגדול ולא חושש מאתגרים

״כאשר אתה מגיע מלמטה, אתה מתחיל מכלום, אין לך שום קשרים שטיפחת במהלך השנים ולכן אתה מעז לחלום וליזום ולדפוק על דלתות״. כפי שניתן להבין, אלי אהרונסון מנכ"ל אלנור הנדסה...

תגובות

פורסם לפני 10 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה