למה טום קרוז לא ראה את בתו במשך 6 שנים?

לאחרונה פורסמה הסיבה בגינה הכוכב ההוליוודי טום קרוז לא פגש את בתו סורי במהלך כל השנים האחרונות וכן, הכל קשור לדת הסיינתולוגיה

לא מעט אנשים נדהמו לאחרונה לגלות שהשחקן טום קרוז לא פגש את בתו סורי, מנישואיו לקייטי הולמס, ב-6 השנים האחרונות. בעבר סיקרנו את הסיפור אבל כנראה שכלי התקשורת קיבלו בימים אלה יותר מידע מהימן בנוגע לסיבה האמיתית, הקשורה לכת הסיינתולוגיה אליה שייך קרוז. הפעם האחרונה בה צולם קרוז עם בתו הייתה אי שם ב-2013, כשהולמס הנחיתה עליו תיק הגירושין ורצתה להיפרד מהסטאר.
לאחר הפרידה המתוקשרת, סורי, כיום בת 13, תועדה אינספור פעמים לצד אמה אבל לא צולמה פעם אחת עם אביה המפורסם שהעדיף בזמן הזה להצטלם לסרטים בכל העולם. רבים הרימו גבה ותהו למה קרוז ניתק קשר עם בתו הקטנה אבל התשובה פשוטה: הסיינתולוגיה לא מאפשרת לו לנהל כל מערכת יחסים איתה. "קרוז אינו רשאי להיות בקשר איתה", חשפה חברת כת הסיינתולוגיה, סמנתה דומינגו, שעזבה את הארגון ב-2004. לטענתה, קרוז צולם עם בתו בזמנו רק כדי להפחית את הביקורת שהופנתה כלפיו.

קייטי הולמס וטום קרוז צילום: Photo by Evan Agostini/Getty Images

דומינגו, בתו החורגת של זמר האופרה פלסידו דומינגו, חשפה בספר שראה אור ב-2017, "Je Suis a Cult Whistleblower: Scientology Kills", את הקשר בין סלבריטאים כגון קרוז לכת הסיינתולוגיה. דובר הארגון הכחיש את הטענות שלה וקרא להן "המצאות" אבל סביר להניח שיש אמת בדברים וקרוז בהחלט ניתק את יחסיו עם בתו כתוצאה מאורח חייו ואמונותיו.

ניקול קידמן וטום

דומינגו הייתה פעילה מאוד ובעלת תפקיד מפתח בארגון הסיינתולוגיה ובעבר היא אף הייתה מיודדת עם גרושתו של קרוז, ניקול קידמן ושני ילדיהם המאומצים, איזבל וקונור. בראיון ל"דיילי מייל" ביולי, דומינגו סיפרה שבארגון הסיינתולוגיה פעלו באופן שיטתי כדי להפריד בין קידמן לאיזבל וקונור לאחר שקרוז הגיש תביעת גירושים ב-2001, לאחר 10 שנות נישואין עם קידמן.

טום קרוז וסורי באדום

הולמס, כמו קידמן, בחרו שלא לאמץ את דרכי הסיינתולוגיה ולנתק את עצמן מהארגון. "לילדיו של קרוז לא הייתה ברירה", טענה דומינגו, אלא לנתק קשר מקידמן. תחקיר של מגזין "ואניטי פייר" שפורסם ב-2012, איתר מספר מקורות מתוך הארגון וחשף את השפעתו המנהיגותית של דיוויד מיסקאביג' שקבע ש"קידמן היא האויב מהסוג המסוכן". עלה מהתחקיר שיש להימנע מכל אדם שהוגדר כ-Suppressive Person (אדם מדכא), שיכול לאיים על שלוותו הרוחנית של קרוז וילדיו.
בזמנו, איזבלה וקונור עברו קורס שסייע להם לכאורה לזהות אנשים מאיימים אלה. קרוז הודה ב-2013, במהלך מתן תצהיר בבית משפט, לאחר שהולמס הגישה תביעת גירושין, היא סיפרה שזה הכרחי להיפרד על מנת להגן על סורי (שהייתה בת 7 בזמנו), מהשפעת הסיינתולוגיה. קרוז התגונן כאשר נשאל האם הדת שאימץ השפיע על הפרידה מהולמס לאחר 5 שנים. "אין צורך להגן על בתי מהדת", הצהיר אבל כן הודה שהאמונה שלו הייתה אחת הסיבות שגרמו להולמס לרצות להתגרש.

סורי קרוז צילום  James Devaney/Getty Images

קרוז תבע שני מגזינים, אותם האשים בכך שהם פגעו בשמו הטוב כשפרסמו שהוא "נטש" את בתו. מאז פורסמו עוד הרבה כתבות כאלו בכל העולם ולא נראה כי הדיווחים שקריים. בתצהיר בזמנו סיפר קרוז שהוא ראה את בתו רק 10 פעמים בין יוני 2013 לנובמבר באותה שנה אך הוא סיפר שצלצל אליה הרבה ודחה את הטענות שהוא הורה "לא מעורב". כך או כך, קשה להאמין שהשניים טיפחו קשר בריא ואמיץ ונראה כי סורי בעיקר קשורה לאמה. עצוב לחשוב שאדם כבר מביא ילדה לעולם ולא יכול להיות בקשר איתה. הוא יכל לחפש מראש מישהי שמאמינה בסיינתולוגיה כמוהו על מנת לחסוך לכל המעורבים את כאב הלב המיותר הזה. הולמס לא חשפה שום עניין בסיינתולוגיה ולכן הייתה זו כרוניקה ידועה מראש.