מייגן מרקל מואשמת בהעתקה

הדוכסית שנבחרה להיות העורכת האורחת של מגזין ווג הבריטי של חודש ספטמבר, מואשמת בהעתקה גסה של עטיפת ספר אוסטרלי עליה כיכבה. מביך? אין לתאר עד כמה

שוב מייגן מרקל מסתבכת וזה לא נעים במיוחד. בימים אלה מואשמת הדוכסית של סאסקס בכך שהעתיקה את שער המגזין שערכה כאורחת בווג הבריטי, מעטיפת ספר אוסטרלי, שערכו סמנתה ברט וסטף אדאמס אשר פורסם ב-2016 ובתוכו אף כתבה מרקל טור אורח. לא רק שהשער דומה, 15 נשים שנבחרו כמייצגות שינוי, המצולמות בשחור-לבן אלא הקונספט עצמו הוא בדיוק מה שמרקל בחרה לווג הבריטי. בספר האוסטרלי הכותרת היא The game changers ובווג בחרה את השם Forces for change. יחי ההבדל הקטן.
הדיילי מייל ציטט את ברט, הסופרת, שנדהמה לגלות את הדימיון בין השערים. היא ציינה שהיא אוהדת את מרקל ושהדוכסית כנראה מאוד אהבה את הקונספט אבל היא קיבלה הרבה תגובות על העניין וזה "מאכזב מאוד". ניתן לשער שהיא הרבה יותר כועסת ממה שסיפרה, מאחר וניסתה לשמור על כבודה של מרקל.
שער מגזין ווג בעריכת מייגן צילום מסך
בריטים רבים מרגישים שמרקל פשוט מביכה את עצמה ולא מייצגת כהלכה את העם הבריטי, עם כל ההסתבכויות האינסופיות שלה. הם טענו שהנה ההוכחה שאפילו אין לה מחשבה מקורית אחת בראש, אם נאלצה להעתיק משער של ספר אוסטרלי, עליו כיכבה כאחת מ-15 הנבחרות, ושעובדה מצערת זו, מצטרפת לכל הביקורת נגדה, על כך שלא בחרה את המלכה אליזבת' כדמות משפיעה ושאף ציינה שלא הצטלמה על שער הווג "כדי לא לגנוב פוקוס מהמטרה". רבים ראו בסטייטמנט שלה עקיצה לקייט מידלטון, שבעברה צולמה על שער ווג.
שער ספר אוסטרלי צילום מסך
נדמה שמרקל פשוט לא קורצה מהחומרים להיות בעמדת המפתח בה היא נמצאת. בסך הכל מדובר בשחקנית ליגה ג' שנישאה לנסיך עשיר כקורח, אין זו סיבה מספקת להפוך אותה לדמות נערצת או מעוררת השראה בכוח ובטח אין טעם לגייס אותה לתפקידים המתאימים לאנשים עם כישרון מוכח בשטח. היה לה מזל, אם ניתן להגדיר זאת כך. אבל להיות דמות ייצוגית של משפחת מלוכה מצריך סט של תכונות ויכולות ספציפיות על מנת להתחבב על אנשים.

הארי ומייגן במלך האריות מייגן מרקל  Samir Hussein/WireImage

מרקל, כך נראה, עושה כל טעות אפשרית לפי הספר. אם מרקל רוצה לשנות את יחס העם כלפיה, עליה להתחיל לשנות את התנהגותה ואת סדר העדיפויות שלה, להבין שהיא אינה סלבריטאית אלא נציגה של בית המלוכה. ניסחנו עבורה במיוחד מה עליה לעשות כדי להפוך לפופולארית יותר. אפשר להוסיף: לא להעתיק.