היום שאחרי: כיצד יתפרנסו הארי ומייגן?

מתברר שאחיה ואחותה למחצה של מייגן מרקל צדקו בכל הנבואות שלהם לגביה אך כעת שאלת מיליון הדולר היא: איך הארי ואשתו מתכוונים לעשות את הונם כסלבריטאים?

אם תחזרו לימים ההם, טרום חתונת העשור, כשהבריטים לא הכירו את מייגן והסיפורים החלו לצוץ בצהובונים, ודאי תזכרו את הכתבות עם אחיה ואחותה למחצה של מייגן, שהזהירו את כולם שהיא תהרוס את משפחת המלוכה. ואכן, שנתיים אחרי, זה פחות או יותר מה שקרה. בני משפחתה שנראו בזמנו כקנאים ולא מפרגנים, שרטטו במדוייק את אופיה הנרקיסיסטי של מייגן וטענו שלא מעניין אותה להיות בת מלוכה ושהיא יותר בעניין של תהילה וכסף. אחותה למחצה, סמנתה, חטפה אש מהתקשורת לאחר שדיברה על אופיה המניפולטיבי, המחושב והקר של מייגן ורבים לא האמינו לה. כשביקרה את התנהגותה של מייגן כלפי אביהם, שחי בעוני במקסיקו לאחר שהתרושש, רבים הרגישו שהיא הגזימה ביחסה אליו ושמגיע לאב לראות את נכדו, מה שלא קרה עד היום. בנוסף, הם הזהירו את הארי מלהתחתן עם מייגן וטענו שהוא עושה את טעות חייו:
"היא לא מזמינה את המשפחה שלה ובמקום זה מזמינה זרים גמורים", סיפר תומס מרקל. "מי עושה דבר כזה? כנראה שמעט התהילה ההוליוודית לה זכתה, עלתה לה לראש". מרקל פנה לנסיך עצמו בניסיון נואש לעצור אותו להתחתן איתה. "עוד לא מאוחר לסגת. מייגן אינה האישה הנכונה עבורך. אני לא מבין כיצד אתה לא רואה את מייגן מרקל האמיתית, הניסיון שלה לגלם תפקיד של נסיכה, כמו שחקנית סוג ג', ממש מיושן כבר".
לא עזרו כל האזהרות, הנסיך המאוהב נישא לאהובתו ולמרות שהוא עדיין הולך אחריה באופן עיוור, התברר לכולם (חוץ ממנו) שמייגן לא קורצה מהחומרים מהם עשויים נציגי משפחת המלוכה. ההודעה הדרמטית על כך שהשניים "נסוגים לאחור", כבני משפחת המלוכה ומתכוונים למצוא אפיקי פרנסה "עצמאיים", לא הפתיעה איש. למעשה, אחרי כל הביקורת השלילית שחטף צמד החמד, היה זה עניין של זמן עד שיפרשו מבית המלוכה הנוקשה לטובת חיי סלבריטאים הוליווד סטייל, לפני שהמלכה הייתה מראה להם את דלת הטירה בכבודה ובעצמה.

צילום: GettyImages Photo by Samir Hussein WireImage

מאז שהשניים העלו את ההודעה בחשבון האינסטגרם, קרה הרבה מאוד בממלכת התה. הבריטים גילו שהמלכה לא ידעה שהשניים מתכננים להפיל את הפצצה אלא רק שעה לפני ושהיא קיוותה שהארי יסדיר את ענייניו עם הנסיך צ'ארלס, מה שלא קרה כפי שקיוותה. הבריטים גם גילו שבזמן שמייגן והארי חזרו מחופשתם בקנדה, הם השאירו שם את ארצ'י הקטן בידיהן של הנני וחברתה הטובה של מייגן. אם לא הבנתם למה מייגן עשתה זאת, הסיבה פשוטה. ארצ'י למעשה "שייך" למלכה.
אם המלכה הייתה מחליטה שארצ'י לא יעזוב את גבולות אנגליה, זה מה שהיה קורה. ברגע שמייגן השאירה אותו בקנדה, היא הבטיחה שהמלכה לא תעשה מהלך כלשהו בנושא וגם הבטיחה בדרך זו שהארי לא ישתפן ויחזור אליהם אחרי שיסדיר את כל ענייני העזיבה שלו. המהלך הזה הוביל לכך ש-22 אלף בריטים זועמים השאירו הודעות ב"דיילי מייל" והכתירו את מייגן כאמא רעה, מניפולטיבית וקרה ומאשימים אותה בהרס משפחת המלוכה.

מייגן והארי צילום  Pool/Samir Hussein/WireImage

"מה שמייגן רוצה, מייגן מקבלת", טען בזמנו הארי לפני חתונתם והוא צודק. בינתיים הדוכסית מקבלת את כל מה שהיא רוצה. בזמן שהארי משתתף בדיוני החירום עם המלכה, ויליאם וצ'ארס, לגבי המשך עתידו, מייגן מתחילה לקטוף את פירות עמלם. כבר לפני חודשים השניים עבדו בסתר על אתר משלהם, "סאסקס רויאל", שהושק ביום שהם הודיעו על עזיבתם. עליו אגב עבדו מי שיצרו את הבלוג שלה בעבר, "הטיג".
הארי ומייגן מיהרו לנכס לעצמם את שם המותג ויש לכך משמעות רבה. המותג הוא מה שיסלול את דרכם אל הכסף הגדול. מייגן כבר נפגשה עם מעצבי-על ובית האופנה ז'יבנשי, כדי לדון על שיתופי פעולה עתידיים והיא חתמה עם דיסני על כך שתקריין עבורם בפרוייקטים מיוחדים ואת הכסף תתרום לצדקה. אם המלכה לא תיקח מהם בחזרה את הטייטלים (והבריטים היו רוצים שתעשה זאת) הארי ומייגן יוכלו למסחר את המותג כאוות נפשם וירוויחו מיליונים, אם לא עשרות מיליונים, רק מפרסום ושיתופי פעולה. מומחים טוענים שהשניים כנראה יאמצו את "מודל אובמה" בכל הנוגע לאפיקי פרנסתם מעתה והלאה.
מאז שברק אובמה עזב את הבית הלבן, הוא ורעייתו, מישל, הקימו ארגון צדקה, הרוויחו מיליונים מכתיבת ספר (החוזה שלהם היה 65 מיליון דולר), הרצו בכל העולם וחתמו עם נטפליקס חוזה משמעותי על הפקת סרטים היסטוריים. מודל אובמה מבטיח שהפאוור קאפל ימשיך לצבור הון באופנים אלגנטיים וסביר להניח שהארי ומייגן יקחו מהם לא מעט עצות כיצד לטפח את המותג. ואל תתבלבלו לרגע עם המונח "עצמאות" שהם כתבו בפוסט. בואו, זה לא שהשניים יהפכו לפרילאנסרים ויצטרפו לדף הפייסבוק של "גם אני שולמן". כל עוד הם מייצגים את המלכה באירועים כלשהם, הם מבטיחים לעצמם מקור מימון קבוע ובית המלוכה ימשיך לממן להם טיסות, הוצאות מלתחה ואבטחה צמודה. למעשה, גם בקנדה תהיה עליהם שמירה 24/7 והנטל יתחלק בין המשטרה הבריטית וקנדית, טרם הוסדר העניין. כמו כן, הם ישמרו את בית פרוגמור, אותו קיבלו כמתנה מהמלכה ואשר הושקעו בו מיליוני דולר על שיפוץ. כך שהם יוצאים לעולם עם הון לא מבוטל וזה עוד מבלי שספרנו את הכסף של הארי (34 מיליון דולר בערך) ושל מייגן (כ-4 מיליון).

מייגן מרקל והנסיך הארי עם התינוק החדש (Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images)

מומחים לבית המלוכה טענו שהעבר לא הוכיח את עצמו בכל הקשור לערבוב "מלוכה ועסקים". הניסיון לרקוד על שתי החתונות לא קוסם למתבוננים ובעיקר למשלמי המיסים, שלא רואים בעין יפה את הניסיון לעשות כסף מהטייטל הרשמי שקיבלו מתוקף תפקידם. מהצד זה נראה לאנשים כמו כפיות טובה ואנשים רגילים לראות את בני משפחת המלוכה עושים את עבודתם בצניעות, כמו הנסיכה אן או קייט מידלטון, כשהם לא חושבים על טובת עצמם והגדלת הונם. מי שנכנס לבית המלוכה הבריטי יודע שזה הדיל: תמורת נאמנות מוחלטת למלכה ועמידה בהתחייבויות, הם מקבלים כסף רב למימוש אורח חייהם המרופד, האריסטוקרטי והנוח מבחינה כלכלית. הנסיך הארי ומייגן עלולים "לשרוף" את עצמם מהר בעולם שבחוץ ולהיתקל גם בקשיי הסתגלות כי עם כל הכבוד, הוא לא עבד יום בחייו והיא לא בדיוק הפכה לשחקנית הוליוודית מוערכת לפני הארי.
הארי עלול להרגיש קושי ב"מלמכור" את עצמו ואת סיפור אהבתם ואם הוא סלד מהצהובונים עד היום, בגלל מה שקרה לאמו המנוחה דיאנה, אז הוא יגלה שאינו יכול לברוח מהפפראצי, להפך. כשאחיו ויליאם יהפוך למלך בבוא היום, הוא יתקשה מאוד להתמודד עם התהילה בתור "אחיו של המלך". אמנם צהובוני אמריקה פחות אובססיביים מבבריטניה אבל הוא יאלץ להיות בפרונט. לא יהיה לו לאן להסתתר כי הצפי הוא שמייגן לא תיתקע בקנדה להרבה זמן. היא כנראה זוממת על מעבר ללוס אנג'לס, לדעת רבים, שם תוכל לקדם חלומות ישנים ולחיות ליד אמה, דוריה. יהיה מעניין לראות כיצד השניים יתמרנו את המצב המסובך הזה. כרגע נראה כי הם השאירו אדמה חרוכה מאחוריהם. רבים מאמינים שכאשר למייגן ימאס מהארי והיא תפגוש מיליארדר שיוכל להוביל אותה למיזמים חדשים, הג'ינג'י האבוד יחזור הביתה, מרוסק ועם הזנב בין הרגליים. הוא ישפיל מבט וכל בני משפחתו יגידו לו "אמרנו לך".