הסיפור מאחורי התצלום המופלא של הארי ומייגן

צלם הפפראצי סמיר חוסיין חשף את הסיפור המופלא מאחורי לכידת אחת התמונות האייקוניות של הארי ומייגן, שתועדו במסגרת אחת ההתחייבויות האחרונות שלהם כנציגי משפחת המלוכה

מייגן בכחול צילום Samir Hussein/WireImage

פעם בדור יוצא לצלם פפראצי תמונה שהופכת לאייקונית של ממש, כזו שמשתפים ללא הרף, כי היא מעבירה קסם מיוחד ומסמלת הרבה יותר מ"עוד רגע בחיים". זה בדיוק מה שקרה לצלם הפפראצי זוכה הפרסים, סמיר חוסיין, שלא תיאר לעצמו שתצלום אחד שלו, בו תועדו הארי ומייגן בגשם, יהפוך אותו לצלם שכולם יודעים את שמו בכל העולם.

הנסיך הארי ומייגן מרקל נמצאים באנגליה בימים אלה במסגרת ההתחייבויות האחרונות שלהם כנציגי משפחת המלוכה. למרות שהיחסים בין בית המלוכה לזוג עלו על שרטון בתקופה האחונה, המלכה והארי נפגשו והסדירו את העניינים ביניהם. בתמונה הנדירה של חוסיין, השניים נראו זוהרים, מאושרים, מאוהבים ובעיקר, כאילו יצאו מסרט קולנוע. מייגן הייתה לבושה בשמלת טורקיז צמודה ועור פניה היה בוהק ומואר בעוד שהארי המחוייך היה לבוש בחליפה כחולה. לשם שינוי, מייגן נראתה כמו בת מלוכה אמיתית, אחרי שנתיים בהן היו לה המון פספוסים בלוקים שלה. ללא ספק, החיים בקנדה עשו לה טוב. אגב, את ארצ'י הם השאירו בבית, דבר שקצת הכעיס את המלכה, שלא תזכה לראותו בעתיד הקרוב.

את התמונה האייקונית של הזוג לכד חוסיין כשהשניים צעדו ביחד, לראשונה מאז "מגזיט", לעבר האירוע הרשמי אליהם הוזמנו כנציגי המלכה. בהתחלה, כל הסימנים הראו שיהיה קשה מאוד לתפוס תמונה טובה שלהם בתנאים הקשים. הגשם בחוץ לא בישר טובות. אך חוסיין צילם אותם ללא הרף, מתוך תקווה שתצא לו תמונה אחת טובה.

מייגן והארי. צילום: Samir Hussein/WireImage

חוסיין כתב במייל למגזין ג'י קיו כיצד גילה שהוא חתום על פריים אייקוני:

"כשהגעתי למקום, לא היו לי ציפיות גבוהות. ירד גשם חזק, מה שיכול להיות מאוד טריקי כשמצלמים בפלאש. כמו כן, המשמעות הייתה שהארי ומייגן יעמדו מתחת למטריה, מה שבדרך כלל אומר שיהיה ממש קשה לקבל תמונות נקיות של הזוג. כמה מעט ידעתי, שהאלמנטים הללו יתלכדו לכדי תמונה שמשקפת רגע נצחי של הזוג. לאחר שוחחתי עם קצין האבטחה של הארי ומייגן, הבנתי שיורידו אותם בכניסה לבניין והם יצעדו כעשרה מטרים לפני שיכנסו לתוך האירוע. נעמדתי במקום הכי טוב שיכולתי למצוא, כדי לתפוס אותם באים.

"בעודם מתקרבים אלי, קלטתי פלאש ממצלמה אחרת מתוך הקהל מאחוריהם. ידעתי שאם האור הזה יאיר מצד ימין מאחור, בזמן שהם יצעדו, זה יכול ליצור תצלום דרמטי מאוד – עם אפקט של אור ברקע, כמו בתוך סטודיו. הצלחתי לתמרן את עצמי ביחס לפלאש מאחוריהם ולעבוד מהר. הייתה לי רק שנייה או שתיים כדי לקבל את התצלום, בזמן שהם חייכו באופן נפלא אחד לעבר השני. מיד הורדתי את התמונות במחשב הנייד והתמונה הזו פשוט קפצה החוצה. החזקתי את הנשימה בזמן שעשיתי זום אין כדי לראות אם התמונה חדה, כי כשיש גשם חזק, אפשר בקלות לקבל פריימים מטושטשים. למזלי, התמונה הייתה חדה וידעתי שיש לי תצלום מיוחד ביד.

"צילמתי את בני משפחת המלוכה במשך יותר מ-12 שנים אבל התמונה הזו באמת שברה שיאים. תיעדתי תמונות בהן התגאיתי מאוד אבל בכל הנוגע לרמת התעניינות וכמות התגובות שקיבלתי, זו הפכה לתמונה האייקונית ביותר שלי. מדובר ברגע של "אחד למיליון" כאשר כל האלמנטים שאפשר להתפלל שיהיו בצילום מתלכדים ביחד – תזמון מעולה, תאורה נהדרת, סימבוליות חזקה וסובייקטים נפלאים שמייצרים תצלום אחד שאני מאוד מתגאה בו".

of.”