אייל גולן דורש: לפנק לפנק לפנק

רעידת האדמה שהתחוללה בי כשצפיתי בסרט היתה מההבנה ששרשרת המקרים ההיא שהכניסה את אביו של גולן לכלא, אינה מקרה, אלא פס ייצור סקס שיצרו גברים חסרי כבוד

אייל גולן (מארק ניימן / לעמ)

אמש גילינו את מה שאנו מדחיקים כבר שש שנים. הזמר אייל גולן של אחורי הקלעים הוא גבר דוחה שהכי רחוק מלפנק לפנק לפנק. פיצוץ הרייטינג (17 אחוז, רשת ניצחו את קשת) יעיד שגם העם כבר לא עם הגולן. הישגם העיתונאי של אורלי וילנאי וגיא מרוז בכך שחשפו לראשונה בסרט אתמול את גולן הגבר. ללא פסקול צובט ואלפי מעריצים, נחשפת הדמות הטראשית המתנהלת בחשכת אחורי הקלעים של קיסריה.

את אחריותו של הזמר לפרשת מין שהחלה להתכבס בציבור לפני שש שנים (ובה לא הורשע גולן מחוסר ראיות) יקבע ציבור המעריצים. בשנים האחרונות ניכר כי הוא ממש לא שמח לגלות שהרומיאו המזרחי הוא גבר שבשבילו האהבה מתה וכל מה שהוא שואף אליו זה צעירה שיכורה וזורמת לעשרים דקות במדרגות. גולן מתגונן בתירוץ הישן שזה לא פלילי, אבל מי חושב על הרף הפלילי כשהוא מוריד שירים מאייטיונס ויוטיוב לפלייליסט או מזמין כרטיסים להופעה עם בת הזוג. צרכני מוזיקה רוצים להתרגש ולאהוב עד כלות ולאחר שש שנים בהם גולן הוא מותג המנפק פורנוגרפיה ברמה של תחנה מרכזית ומוסיקה בינונית, הכל ברור. גולן אאוט. חפשו את הכוכב הבא.

אייל גולן צילום מסך

אפשר היה בקלות לכתוב טור על נפילתה הגדולה של משטרת ישראל ששוב החמיצה את הפן הפלילי, אך זהו גוף שאיכזב במשימות קלות בהרבה כמו סגירת זירה עם גופה או איסוף ראיות מקצועי ופשוט. זהו אינו גוף צפוף משאבים שיכול לפצח פרשות סבוכות אינטרסים הנשענות על גרסאות של אלף מול בית כאשר גימל הוא עד, אך גם שותף פעיל ויועץ בשכר עתק. המשטרה אינה בנויה לפיענוח דיטיילס ואין לה זמן לזה. את הפער הזה ישמחו העוקבים של גולן לסגור. הם שמעו מצויין את העדות של אחת הבנות שאמרה משהו בסגנון, היום אני מבינה שפעלה פה פירמידה מסודרת, האבא מביא בנות ומבטיח פגישה עם אייל, הבחורות מגיעות ואז מגלות שאייל אינו העניין והן בעצם עוברות מיד ליד.

עצוב ואירוני שהרומנטיקן גולן, הגבר גבר, המקועקע, עם הכתפיים המנופחות, לא מאמין באהבה אחרי שלהיטיו המוקדמים “בלעדייך” או “ואני קורא לך” גרמו לנו להתאהב בו, אבל סקס סתמי ואקראי זו זכותו. שידול צעירות לכאורה והפצרה כוחנית בהן לשכב עם זרים מאחורי במה באזור עכו זו בהחלט עבירה על החוק לפי סעיף 201 לחוק העונשין האוסר על הבאת אדם לידי מעשה זנות. הבחירה העיקשת בבנות צעירות בגיל בית ספר לעיתים, חסרות מודעות למקומן בסיטואציה ונעדרות כוח התנגדות מינימלי, מעידה עד כמה המותג גולן מנופח ואינו ממגנט נשים כלל. אם חשבתם שנשים משליכות עצמן על הזמר הרי שאין זה המצב. למשימה נבחרו ילדות בסיכון, אחת מהן העידה כי התגוררה במעון טיפולי ואף התאשפזה לאחר הפרשה באברבנאל לשיקום ממושך.

דני ביטון אביו של אייל גולן (צילום מסך)

רעידת האדמה שהתחוללה בי כשצפיתי בסרט הייתה מההבנה ששרשרת המקרים ההיא שהכניסה את אביו של גולן לכלא, אינה מקרה, אלא פס ייצור סקס שיצרו גברים חסרי כבוד. לפני ארבע שנים הורשע אביו של גולן, דניאל ביטון, בניצול מיני של קטינות והבאתן למעשה זנות, תוך יחס משפיל. ביטון ישב שנתיים בכלא, השתחרר ולפני שנה נעצר על מעשה מגונה בטרמפיסטית. במבט ראשון נראה כי גולן הוא קורבן של אביו ומרגע שסילק את האב מחייו, הסתלקה הבעיה. אלא שהאמת טיפה יותר מורכבת: האב ביטון הורשע בגין מעשיו הדוחים והזמר גולן זיהה במשבר הזדמנות: הלבשת כל התיק המיני הפלילי והציבורי על האב וסילוקו המיידי מחייו. הנה סוף מוסרי שיכול לנעול את הפרשה ונעבור לשיר הבא. אבל האמת היא שביטון אחראי רק לחלקו בפרשה עליו ישב בבית הסוהר. חלקו של גולן אינו קשור לכך ולא ארחיב על התיאורים שוברי הלב שמסרו הבנות הצעירות מחשש לזילות, אך מודה שכמו החוקרת עו”ד לבנת מלמד – האמנתי לכל מילה ויותר מכך.

וילנאי ומרוז נלחמו פה על הצגת האמת וזה לא היה קל. מול זמר עשיר ומחובר שהפעיל עורכי דין יקרים המאיימים בתביעה, הם צופפו שורות והביאו תחקיר בלתי אמצעי שיושב על עדויות ועובדות. תיק אייל גולן הוא מה שנקרא – תיק מדבר. הנערות הן היום נשים שמבינות איזה סיבוב עשו עליהן והן נחשפות. כנל חוקרי המשטרה וגם גולן ואנשיו התייצבו מול המצלמות כדי פעם להכחיש, פעם לטעון שזה לא פלילי ופעם לכעוס על השאלה. אז נכון שוילנאי ומרוז נאלצו לדובב את אייל גולן ואנשיו בדברי פיתוי, כדי שכוכבי הסיפור יסכימו לדבר למצלמות ולגמור לעצמם את הקריירה במו פיהם אבל הי, גם זה לא פלילי. אולי עכשיו גולן מבין כמה אכזרי, מניפולטיבי וגבולי זה יכול להיות כשמישהו משדל אותך לעשות משהו שבחיים לא היית עושה מבחירה חופשית אם היית מבין במה מדובר.