איך אייל גולן הפך ל"זמר הלאומי"?!

אל תתבלבלו. חשיפת פרשיית ״אייל גולן״ היא חשובה והיא התגלמות העיתונות החוקרת אבל לא אורלי וגיא היו אלו שחשפו את הפרשייה, הם רק רכבו עליה. הרבה בנות רצו להיות שם, קרובות לאייל גולן

איך מערכת החינוך, הצליחה להצמיח דור, ובתוכו נערות, מוחלשות, שלא מבינות את משמעות האינטימיות של גופן? נערות שלא מבינות את הערך העצמי שלהן? נערות שמסונוורות מהצלחה חומרית ומוכנות, עבורה ללכת רחוק, לחפצן את גופן, ללא מעט אינטואיציה מוסרית, עצמית? איך מערכת המשפט, נותנת לאדם שהשתמש בפרסום ובפופולריות, לשדל צעירות לזנות, לחמוק? ואיך שרת תרבות בישראל, מעצימה זמר כמו אייל גולן ונותנת לו במה ציבורית, אחרי הטלת הדופי וחשיפת הפרשיות המיניות עליו? ואיך גוף משדר בישראל, משתף פעולה עם כל זה ונותן במה להן ולו? זה כל כך נמוך לכל הצדדים, שאין מילים. לא רק גולן עצמו אשם. אשמה המערכת כולה, שנתנה וממשיכה לתת כוח, לאדם בעל דופי חמור והוכחה לזה, היא התחקיר ששודר אמש.

התחקיר של אורלי וילנאי וגיא מרוז, ששודר בערוץ 13, מתפרש על 45 דקות שחושפות, בסדרת ראיונות עם נפגעות ״אייל גולן״, פרופיל נמוך של זמר מצליח, שניצל את מעמדו, כדי לשדל צעירות לזנות, במסווה של פינוקים לו, לאביו ולחבריו. כמות הפרומואים והסלוגנים, שעשתה שימוש מאסיבי ב״מין״, גירתה וסקרנה בגלל מעמדו של אייל גולן, אבל על הדרך עשתה שימוש בנפגעות ונתנה לנו להבין שמדובר ב״צהוב״ ולא בתחקיר עומק.

אייל גולן צילום מסך

אל תתבלבלו. חשיפת פרשיית ״אייל גולן״ היא חשובה והיא התגלמות העיתונות החוקרת. אבל לא אורלי וגיא היו אלו שחשפו את הפרשייה, הם רק רכבו עליה. הרבה בנות רצו להיות שם, קרובות לאייל גולן. טבעת החברים הקרובה אליו, זיהתה את זה, וניצלה את הערצה הזו, כדי לשדלן ולנצלן מינית. אייל עצמו, שתף פעולה, העלים העין והצטרף לסירוגין לחגיגות מין, שעבור המשתתפת ״מרצון״ היו הלוויה לנפשן, בעודן בחיים.

וכך עברו להן הצעירות, בסביבתו של גולן, מידיים לידיים וכפיים. כשהן חושבות ״עשר דקות לא נעימות ונעבור את זה״ ועל הדרך, מספקות לגברים החמדנים, מין אורלי, אנלי ושאר תענוגות. ההתייחסות לצעירות, כאל תזרים מזומנים מיני, הוא חולה. בין עם מדובר על קטינות ובין אם מדובר, על צעירות בגירות, עדיין מדובר בתסמין מסוכן, שכחלק ממנו, גברים בעלי סמכות, הכרה וכוח, מנצלים נשים. הצלחה אמנותית לא מתירה לשום אדם את הזכות, להיות נצלן, מטרידן או אנס.

אורלי וגיא צילום מסך

אבל אותן ״מנוצלות״ נוצלו פעמיים. פעם אחת בסינדרום אייל גולן, ופעם שנייה בחסות ״הצדק״ על ידי אורלי וגיא, שחגגו על הכאב שלהן וניצלו אותן בשנית.

יושב מולם אייל גולן, אדם חזק מכל כיוון, ומשקר לכאורה. כי לקחת אחריות על האמת של המוחלשים, היא לא בסולם הערכים של החזקים. והם נותנים לו לשבת שם, ולא ניצבים לצד האמת, אלה מניחים לצופים לשפוט. והצופים? יזדעזעו קצת, וישכחו מהר. ככה זה עם טלוויזיה. ואייל? כבר הבוקר, שחרר לעולם סרטון שזכה למעל 3,000 לייקים ומאות שתופים, בו הוא אומר למצלמה:

״אני רוצה להגיב ולספר לכם בקצרה, מה באמת קורה. החליטו לעשות תכנית שקרית לחלוטין שבה הם הביאו כביכול בנות, שטוענות שהייתי איתן בקשר ומה שהם עושים באמת בפועל זה להביא בחורות שהייתי איתן, הייתי רווק מותר לי, מותר לאדם רווק במדינת ישראל להיות עם בחורות. וכן, בחורות שהייתי איתן לא קטינות, לא בכוח, מרצונן החופשי, ואף אחת מהבנות שמצולמות בכתבה, היא לא אחת מאלו שנחקרו במשטרה ונתפסו במתן עדות שקר. אלו בנות, סתם שהייתי איתם, כן. מן הסתם בעבר שלי הייתי עם בחורות, ואני לא חושב שיש בזה משהו פסול. אז אורלי וגיא באו פה להטעות וזו כתבה שקרית, ואני רוצה להגיד לכולם שאני בסדר, אני יודע את האמת שלי. אנשים שאוהבים אותי והולכים איתי, יודעים שהאמת שלי היא אמת חזקה מאוד–״

אייל גולן משתמש במונחים של אמת, מדבר למצלמה, וגורף אהדה. אז מה זה אומר? מה באמת שווה כל התחקיר הזה? כמה גרגרי רייטינג?. בבוקר שאחרי, שוב הנפגעות יהיו פחות חשובות מאייל גולן. שוב גברים יגידו ״איזה מלך״ ויקבלו השראה מסוטה.

״ארבע הבנות שנתנו עדות במשטרה? אני בכלל לא יודע מי הן״, הוא אומר מתמם, לאורלי וגיא בלי למצמץ, ושוב יצא ״גבר״. כי בישראל 2019, אפשר להחליף בחורות כמו גרביים, בשם הגבריות. העדויות של הבחורות, מצליחות לספר, באופן הכי פשוט, כמה אינטימיות עם אישה, היא חסרת ערך, בשם ההצלחה החומרית. ואת זה מוזיל הגבר ששר ״אם תרצי לדבר״.

לצאת החוצה עם תכנית תחקיר כזו, כשברור מי החזק, כשברור לצד מי, מרבית הציבור הולך להיות, כשברור מי יוכל לעשות מניפולציה על ההמון, זה לחגוג על גופות. זו לא עיתונות חוקרת, זו להקת עורבים שהולכת לאיפה שרקוב ומנסה ליצר ממנו משהו בעל ערך, רק בשביל למכור. ואכן, התכנית עקפה באחוזי הרייטינג את מאסטר שף. כפיים.

עו״ד שי אליאס, מסר:

"תחילתה של הפרשה הינה בחקירה סמויה שערכה משטרת ישראל לרשת גברים בהתייחס לקטינות שעסקו בזנות ללא קשר לאייל גולן. בשנת 2013 במסגרת תביעה שהוגשה בהליך הגישור התנצלו אורלי וגיא והוציאו הודעה פייסנית לתקשורת, אשר פורסמה על ידם בו ציינו כי ישמחו להופיע עם אייל גולן על אותה במה ויזכו להכיר אותו. מדובר בהודעה מפה לחוץ והם חיכו לו בפינה, מה שהוליד כתבה כוזבת ושקרית זו.

העובדות החד משמעיות הן כי אותן מתלוננות העידו עדות שקר במשטרה, הודו כי שיקרו ונחקרו במשטרה תחת אזהרה על עדות שקר. מדובר בבנות שהודו שהן זונות חלקן רקדניות במועדון חשפניות וביקשו למכור את גופן תמורת כסף. ברור באופן חד משמעי מתמלולי חקירת המשטרה, כי הן לא הכירו ולא קיימו מעולם יחסי מין עם אייל גולן. אני מציג בפניכם את חומר החקירה של המשטרה שמצורף להודעה זו כדי שתשפטו בעצמכם. חומר אשר במכוון אורלי וגיא העלימו מהציבור והשמיטו מהכתבה. אני לא יכול לתאר במילים את הנזק האדיר שגרמו לאייל גולן ולבני משפחתו –  אנשים רעים ונקמנים אלו.

אייל גולן מעולם לא עבר על החוק ואף יש בידו מידע לפיו הפרקליטות סברה, כי לא היה תשתית בכלל לזמן אותו לחקירה במשטרה מלכתחילה. שמו הטוב של אייל גולן הינו כל מה שיש לו ובעבור רייטינג ובצע כסף אורלי וגיא רמסו אותו עד דק ואנו נפעל למצות את מלוא חומרת הדין וננקוט בכל האמצעים העומדים לרשותי לפי חוק".