הנסיך צ'ארלס לא רצה את הארי?

רבים לא יודעים זאת אבל הנסיך צ'ארלס היה מאוכזב עד עמקי נשמתו מכך שנולד לו עוד בן אחרי ויליאם, דבר שהאיץ את הפרידה הדרמטית מהנסיכה דיאנה

הנסיך צ'ארס והנסיכה דיאנה ניהלו את אחת ממערכות היחסים ההרסנית בתולדות ההיסטוריה ולמרות שמעריצי בית המלוכה מאשימים את צ'ארלס בפירוק הנישואים, האמת הייתה שהוא ודיאנה מעולם לא היו צריכים להינשא מלכתחילה. הייתה זו טעות מרה עליה שילמו כל הצדדים. בריטים רבים לא הפסיקו לאורך השנים לתהות האם הנישואים הללו יכלו להחזיק מעמד אילו הנסיבות היו אחרות. למשל, אם הנסיך צ'ארלס לא היה מתאהב בקמילה או אם דיאנה הייתה מבוגרת יותר בזמן נישואיהם או אם היו להם עוד ילדים אך ספקולציות אלו לא הובילו לשום מסקנה גורפת. האמת היא שהם לא התאימו באישיות שלהם מהיום הראשון ולמרות שחלקו כמה רגעי אושר, התוצאה הייתה ידועה מראש.
דיאנה צילום Terry Fincher/Princess Diana Archive/Getty Images
כשהנסיך צ'ארלס נשאל בראיון, סמוך לאירוסיהם, האם הוא אהב את דיאנה, הוא ענה תשובה משונה ביותר: "Whatever love means". לא בדיוק התשובה הרומנטית שניתן היה לצפות מהמלך העתידי של אנגליה שנישא לכלתו אל מול כל העולם. לאור נקודת המוצא הקשה, הקשר היה נדון לכישלון וכולנו יודעים שבנישואיהם נכחו שלושה אנשים, כמו שאמרה בזמנו דיאנה בראיון הנפיץ: צ'ארלס, דיאנה וקמילה. הנסיך לא עשה מאמץ אמיתי בנישואיו ושמר על קשר עם אהבתו האמיתית ועובדה זו פגעה בדיאנה קשות. צ'ארלס אף העניק לקמילה צמיד עם האותיות G ו-F (כמו הכינויים שלהם Gladys ו-Fred) כשבועיים לפני החתונה עם דיאנה. צ'ארלס אף נצפה משוחח איתה בטלפון ואומר לה שהוא "לנצח יאהב אותה". הבעיות בין צ'ארלס לדיאנה הלכו והתעמקו והשניים התרחקו זה מזו עד לפרידה הדרמטית.

צ'ארלס ודיאנה צילום Hulton-Deutsch Collection/CORBIS/Corbis via Getty Images

אולי אם צ'ארלס היה מנתק את הקשר עם קמילה היה סיכוי שהוא ודיאנה יכלו לרקום קשר חיובי שהיה מחזיק מעמד אך היא תמיד נכחה ברקע, דבר שבלם כל התחפתחות חיובית בין השניים. כמו כן, רבים לא יודעים שהנסיך צ'ארלס ממש לא רצה עוד בן אחרי הנסיך ויליאם ושלמעשה, הוא קיווה לבת, עובדה זו לא סייעה למצב. צ'ארלס לא ניסה להסתיר את העדפתו לבת אחרי ויליאם ודיאנה אמרה בזמנו שהיא יודעת שמדובר בבת, לפי האולטרהסאונד אבל הסתירה מהנסיך את האמת כדי לדחות את אכזבתו. לדבריה, הימים הטובים ביותר בנישואיהם היו לפני הלידה השנייה, כשצ'ארלס הניח שתיוולד בת.

צ'ארלס הארי, ויליאם צילום Tim Graham Photo Library via Getty Images

בספרו של אנדרו מורטון, "דיאנה: הסיפור האמיתי", עלה שדיאנה וצ'ארלס היו קרובים מאוד 6 שבועות לפני לידתו של הארי. "היינו הכי קרובים שיכולנו להיות ואז, ברגע שהארי נולד, הכל הלך, באנג, הנישואין, הכל ירד לטמיון. כשצ'ארלס הבין שנולד לו בן הוא אמר 'אוי, זה בן' וזרק הערה על שיערו הג'ינג'י". לאחר מכן הוא התוודה בפי אמה של דיאנה ש"היינו כל כך מאוכזבים, חשבנו שתהיה בת".
הנסיך צ'ארלס ודיאנה צילום Tim Graham Photo Library via Getty Images

 מידע זה ודאי לא תרם ליחסים בין צ'ארלס להארי. קשה לחיות תחת ההבנה שלא היית רצוי ושאבא שלך היה מעדיף בת. אולי זה גם מסביר את הקלות בה עזב הארי את בית המלוכה עם מייגן. כשחושבים על זה, אולי לא הרגיש מעולם רצוי או חלק אמיתי מהמשפחה. אמנם היו סימנים מוקדמים לכך שהוא טיפוס מרדן ושהוא צבר כעסים רבים על משפחתו בכל הנוגע להתנהלות סביב מותה של דיאנה אבל יתכן שהבעיה נעוצה הרבה יותר עמוק, בתחושת קיפוח והרגשה שאינו רצוי באמת.